Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 62 543
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Нищо няма да запуши двойният хладилник, послушай мъжа си.

# 46
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте фенки-икейки. Честита нова година, желая ви много успешни проекти и отзивчиви съмишленици, за да ги доведете до успешен край. Отдавна ви чета и “ крада” идеи от вас. Приключихме с нашия проект “Кухня от Икея” и отддавна се каня да ви се похваля, с това че изцяло го осъществихме сами с мъжа ми т. е не е невъзможно да се справите и сами. Извинявам се за намачканата снимка, явно презентацията се оказа по- сложна от сглобяването на кухнята Simple Smile

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 09:53 от supernova2010

# 47
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Супернова, страхотна кухня. Да си я ползвате дълги години!

Имате ли представа с какво се залепват горните орнаменти (под и над горните шкафове) ?
Не се лепят, закрепват се с планки.

# 48
  • София
  • Мнения: 326
Привет на всички. Записвам се и аз с предстояща кухня от ИКЕА. Изчетох темите и имам няколко въпроса:

1. Направила съм си проекта сама на програмата им. Трябва ли да си записвам час при тях или мога да отида и да почна да си взимам нещата по списъка.

2. Последван е от 1 (ако не трябва да се минава през техен проект) - мога ли да си събера материалите за кухнята сама от стелажите?

3. Стандартни панти (купени от железария например) стават ли за вратичките и шкафовете? Преди време бях купувала панти от ИКЕА за един стар шкаф (не техен) и се оказа, че не ми съвпадат дупките за винтовете.

# 49
  • София
  • Мнения: 388
Привет на всички. Записвам се и аз с предстояща кухня от ИКЕА. Изчетох темите и имам няколко въпроса:

1. Направила съм си проекта сама на програмата им. Трябва ли да си записвам час при тях или мога да отида и да почна да си взимам нещата по списъка.

2. Последван е от 1 (ако не трябва да се минава през техен проект) - мога ли да си събера материалите за кухнята сама от стелажите?

3. Стандартни панти (купени от железария например) стават ли за вратичките и шкафовете? Преди време бях купувала панти от ИКЕА за един стар шкаф (не техен) и се оказа, че не ми съвпадат дупките за винтовете.
И на трите въпроса - не!
Вратичките са предварително пробити за техните панти.

# 50
  • София
  • Мнения: 326
На мен ми е ясно, че са предварително пробити за техните. По-скоро се чудех техните панти не са ли стандартни. Но явно не са.

Иначе и за това, че не мога да си взема сама шкафовете ми е чудно - явно гърците са си "персонализирали" нещо, защото в Англия още в онлайн магазина си пише от кой стелаж може да се вземе Метод, а тук при нас е "консултирайте се". Което ми е странно - ако искам само един шкаф какво правя - записвам час, за да ми направят проект на този един шкаф и да чакам да ми го изпишат ли?

# 51
  • Мнения: 288
Сложихме метод в коридора над пералнята. Общо 4 шкафа с 6 вратички. Не сме записвали час. Казахме какво ни трябва и те ни го изписаха.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 346
Ако искате само няколко конкретни неща и можете да ги посочите като номер, може и в друг отдел дори. Така си взехме плотовете Rasunda. Знаех точните размери и в отдела за гардероби ми направиха заявката и ми уредиха транспорта.
Но цяла кухня няма как. И то не защото не може да се справите сами с проекта, а защото описването на всички артикули отнема дооооста време. Затова искат да се запише час.
Не намирам за излишна срещата с консултант. Уж имах много ясна представа какво искам, а се оказа, че все пак някои технически детайли са ми убегнали.
Скрит текст:
Например не знаех, че по един механизъм за забавяне на пантите е достатъчен за всяка вратичка и мислех, че трябва да вземем двойно повече. Също, че пантите на вратите за хладилник и фризер са различни от другите и т.н.

# 53
  • София
  • Мнения: 326
В крайна сметка тук наистина не може да си вземеш сам нещата. Ще пиша до централата на ИКЕА, за да питам защо е така, тъй като цялата концепция на магазина е да можеш сам да си вземеш всичко.

Но иначе ми казаха, че щом имам проект (в него има списък на всички части до най-малката подробност) си запазвам час само за покупка и тогава заедно с плащането, ми проверяват наличностите. Така че се пропуска часът за консултация.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 346
Въпреки, че ни остават някои малки детайли, искам и аз да покажа какво се получи от моята хипер нестандартна (като форма) кухня Икеа. Пространството е особено, програмата отначало не искаше да го направи, но накрая стана. Идеята е моя. Предимно аз и мама сглобявахме шкафовете, мъжът ми и татко ги закачаха. Ползвахме майстор за плота, декоративните корнизи, плочките и ВиК.
Трудно беше с вграждането на печката и хладилника. Но като цяло е напълно осъществимо самостоятелно.

Благодаря, че коментирате и споделяте тук, това много помогна!

Скрит текст:




# 55
  • София
  • Мнения: 6 248
Много е хубава!

# 56
  • София
  • Мнения: 6 219
Много ми харесва!

# 57
  • София
  • Мнения: 9 398
Въпреки, че ни остават някои малки детайли, искам и аз да покажа какво се получи от моята хипер нестандартна (като форма) кухня Икеа. Пространството е особено, програмата отначало не искаше да го направи, но накрая стана. Идеята е моя. Предимно аз и мама сглобявахме шкафовете, мъжът ми и татко ги закачаха. Ползвахме майстор за плота, декоративните корнизи, плочките и ВиК.
Трудно беше с вграждането на печката и хладилника. Но като цяло е напълно осъществимо самостоятелно.

Благодаря, че коментирате и споделяте тук, това много помогна!

Скрит текст:




Много стилно и красиво е станало! Честита нова кухня!
И пода и площта и вратата на кухнята и лицата--всичко е в унисон! Много добър замисъл и изпълнение!  Peace

# 58
  • Мнения: 435
В крайна сметка тук наистина не може да си вземеш сам нещата. Ще пиша до централата на ИКЕА, за да питам защо е така, тъй като цялата концепция на магазина е да можеш сам да си вземеш всичко.

Моето обяснение на това е, че в действителност голяма част от мебелите не са подредени в залата със стелажите и няма свободен достъп до тях. Има един прилепен до магазина склад, в който явно са големите неща. Служителите в магазина трябва да изпишат и принтират списъка, с тези листове се плаща на касата и след това се отива на гишето пред въпросния склад, от който момчетата изнасят на колички по списъка артикулите.
Нещата за банята си взехме по този начин, а за събирането на кухненските ни части (78 кашона), ако не греша, заплащахме.

# 59
  • София
  • Мнения: 58
Привет на всички. Записвам се и аз с предстояща кухня от ИКЕА. Изчетох темите и имам няколко въпроса:

1. Направила съм си проекта сама на програмата им. Трябва ли да си записвам час при тях или мога да отида и да почна да си взимам нещата по списъка.

2. Последван е от 1 (ако не трябва да се минава през техен проект) - мога ли да си събера материалите за кухнята сама от стелажите?

3. Стандартни панти (купени от железария например) стават ли за вратичките и шкафовете? Преди време бях купувала панти от ИКЕА за един стар шкаф (не техен) и се оказа, че не ми съвпадат дупките за винтовете.

1.Можете да си направите сами проекта, както и ние направихме, обаче на следващият етап ще ви е необходима консултация със техните специалисти. Могат да ви вмъкнат между другото, но това е само на добра воля и ако ги убедите, че знаете какво искате и от тях се иска само да ви  изпишат необходимите детайли. Не всичко се взема от стелажите, така че ще е необходимо да се изпишат директно от склада, което става след като направите плащане по техен документ т.е. не може да минете без тяхното "благоволение". Simple Smile След като сами сте си направили проекта, със сигурност вече знаете колкото тях (а може и повече Simple Smile , но...все пак финално трябва да минете и през тях. Съвет: следете какво ви изписват, тъй като доста често се случва да пропуснат нещо.
2. Няма нужда и те да ви правят проект, можете със вашия да отидете при тях и да поискате да ви изпишат необходимите елементи, но може и вие да не сте догледали нещо, така че бъдете внимателни - някои техни съвети могат да ви спестят ядове по-късно.
3. Относно пантите и механизмите в Икеа, според мен са уникални. Знам, че са скъпи, но могат да ви спестят доста разправии. Не знам, дали са съвместими,  но са изключително качествени. Ние избрахме всичко да е стандартно от там, тъй като нямаме опит с други панти и механизми и не знаехме, дали могат да се комбинират и дали ще вършат същата работа.

Успешно приключване на начинанието.

Общи условия

Активация на акаунт