Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 62 510
  • 733
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 8 520
А до кога Ви беше резервацията? На нас като резервирахме, ни казаха, че около 2 седмици ще отнеме. И толкова отне.

# 466
  • Мнения: 118
Ами предполагам аз не съм разбрала нещо.
Звънях им, защото препрочитайки емеилите оставам с впечатление, че е трябвало още тогава да заплатя по банкова сметка липсващите неща.
Обаче аз цялата кухня я поръчах онлайн и никъде нямам обща сума на резервираните неща, която да преведа.

Звънях, обещаха да върнат обаждане, но пак оставам с усещането, че консултантката не си свърши работата.

# 467
  • Мнения: 3 818
Бях писала в началото на темата. Правим едно малко апартаментче и проектът за кухнята беше одобрен с техните консултанти точно преди пандемията. Но живеем в чужбина и чак сега успяхме да задействаме вече мебелите. Всичко е от Икеа. Оказа се, че защото е минало повече от една година, проектът не се пази. Записах си час наново, но кухнята е точно 5 шкафа и успяхме с един час да я начертаят наново и да я изпишат. При нас има една страница на висок шкаф, която липсва. Направиха резервация и си я платих предварително. Сега чакаме да се появи налична. Другите неща са налични и другата седмица ще ги доставят в апартамента. Бяхме решили да купим ел.уредите от друг магазин, но релсите за монтаж на съдомиялна 45 см липсват. Не знаят кога ще имат и днес пак се изстрелях до Икеа и купих тяхната съдомиялна. Консултантката каза, че Електролукс ги произвеждат за Икеа. Но каквато-такава, нямаме време да чакаме тези релси.

# 468
  • Мнения: 118
Е добре, вече се убеждавам, че проблема е в мен.

След като изпратиха "бутон", където в кошницата имах всички налични неща и ги поръчах и заплатих онлайн, дамата ми писа на емайл: имате резервация номер..., 2 врати и един механизъм, предполагаема дата за доставка 26.06.21 на вратите, механизма ще ви пусна бутон утре, когато е наличен.

И до тук. На следващият ден ми е пуснала още един шкаф, който е забравила.
Питах за механизма, който трябваше вече да е наличен ... да съм си следяла резервацията?!?

Сега аз как да ги заплатя?
Ок ще ги намеря по арт номер и ще сметна колко пари да преведа, обаче аз ги искам да ми ги доставят.

Предполагам ще се разберем, не драматизирам, но втора служителка на Икеа оставя в мен лошо впечатление.

# 469
  • Мнения: 204
Да споделя моята нова икейска кухня.
Скрит текст:

Чудесна е. Плочките на гърба много ми харесват, но още повече ми харесват тези на пода.
Да ви е честито!

# 470
  • Мнения: 4 731
Да споделя моята нова икейска кухня.
Скрит текст:

Чудесна е. Плочките на гърба много ми харесват, но още повече ми харесват тези на пода.
Да ви е честито!

Благодаря. За плочките на пода водих борба с фамилията Simple Smile На гърба и плота много им се чудих. Исках кварц, ама като видях колко повече ще ми струва от обикновения плот, взех обикновен и го вързах с тези плочки.

Засега ползваме само хладилника и микровълновата. Още не сме си намерили всички чинии из кашоните (та миялна няма как да пуснем), не сме имали време за готвене, а пък аз снощи се сетих, че тенджерите, които имаме, не са за индукционни котлони. Така че утре сме пак в Икеа.

Успешен ден на всички!

# 471
  • София
  • Мнения: 1 250
Да споделя моята нова икейска кухня.
Скрит текст:

Чудесна е. Плочките на гърба много ми харесват, но още повече ми харесват тези на пода.
Да ви е честито!

Благодаря. За плочките на пода водих борба с фамилията Simple Smile На гърба и плота много им се чудих. Исках кварц, ама като видях колко повече ще ми струва от обикновения плот, взех обикновен и го вързах с тези плочки.

Засега ползваме само хладилника и микровълновата. Още не сме си намерили всички чинии из кашоните (та миялна няма как да пуснем), не сме имали време за готвене, а пък аз снощи се сетих, че тенджерите, които имаме, не са за индукционни котлони. Така че утре сме пак в Икеа.

Успешен ден на всички!
Нали знаете, че има преходни и за обикновени тенджери и индукционен котлон 😁✋

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 15:37 от Д0Д0

# 472
  • Мнения: 4 731
Д0Д0, мерси. Чувала съм, че има, но моите не са такива.

# 473
  • София
  • Мнения: 1 250
Д0Д0, мерси. Чувала съм, че има, но моите не са такива.
А какви? Стана ми любопитно? Чугунени?

# 474
  • Мнения: 4 731
Д0Д0, мерси. Чувала съм, че има, но моите не са такива.
А какви? Стана ми любопитно? Чугунени?

Нееее, най-обикновени. Част от тях са купувани от Икеа преди 13 години - бяха 3 в комплект на много приемлива цена. Имам една тенджера за паста, която също е на почти десет години, и една тенджера на Кичън Ейд, която може и да става за индукционни, но може и да не, че и тя не е особено нова. Ще я проверя.

Аз съвсем откровено мразя да готвя и предпочитам да не влагам много усилия, време и средства  в тази дейност. Но пък ми се е паднало дете, което яде само готвено.

Малко не е по темата, но да покажа и другите плочки, които сложихме в коридорите.

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 17:01 от Nedinka

# 475
  • Мнения: 6 268
Има подложки, които се слагат на котлона и можеш да ползваш съдове, които не са подходящи и върху индукция.
Стомана и чугун могат да се ползват с индукционен плот, независимо колко годишни са....

# 476
  • Мнения: 4 731
Има подложки, които се слагат на котлона и можеш да ползваш съдове, които не са подходящи и върху индукция.
Стомана и чугун могат да се ползват с индукционен плот, независимо колко годишни са....

Мерси, ще взема значи да проверя все пак. Аз някак си ги бях отписала моите. Майсторът каза, че ако съдовете не стават, котлоните не тръгвали изобщо. Това така ли е?

# 477
  • Мнения: 6 268
Не тръгват, изписват E от Error най-често. Индукцията не работи с емайлирани и алуминиеви съдове. Всичко, за което залепва магнит става за индукция.

# 478
  • Мнения: 4 731
Не тръгват, изписват E от Error най-често. Индукцията не работи с емайлирани и алуминиеви съдове. Всичко, за което залепва магнит става за индукция.

Мерси много за информацията, не знаех това. Ще пробвам.

# 479
  • Мнения: 1 013
Направиха ми проект за кухня, имам и час за изписването и. Може ли след като бъде изписана, аз да кажа кога мога да си я взема? Как точно става - взимам списъка, плащам и заявявам доставянето или?

Общи условия

Активация на акаунт