Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 66 581
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 122
Моя шкаф си беше най-обикновен горен шкаф, 60 см, майсторите изрязаха дупка и сложиха абсорбатора. Не е икейски. Премери си колко ти е абсорбатора и си поръчай шкаф за този размер.

# 736
  • Мнения: 858
Едно подобие на кухня, временно решение до същинския ремонт / някъде в бъдещето/. Помещението  беше в трагично състояние.
Сглобена от съпругът ми - без никакъв опит.

# 737
  • София
  • Мнения: 6 375
Едно подобие на кухня, временно решение до същинския ремонт / някъде в бъдещето/. Помещението  беше в трагично състояние.
Сглобена от съпругът ми - без никакъв опит.

печката как я повдигнахте, за да стане на нивото на плота?

# 738
  • Мнения: 858
Печката е повдигната на две греди, под нея между тях минават маркучите за съдомиялна и пералня, понеже нямат собствени изводи.

# 739
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте, моля за мнение от някой, който скоро е ползвал услугите на подизпълнителя за монтаж на ИКЕА - MaistorPlus - как работят? Знам, че преди години имаше много оплаквания от монтажа на икейските подизпълнители.
Също, подводни камъни, за които да гледаме, ако поръчваме тяхна кухня с уреди, които не са техни. Знам вече за абсорбатора, че трябва да е по-малък, и ще се радвам за препоръки за марки/ модели, които влизат в техните шкафове. Има ли друго?
Имаме вече изготвен проект и оферта и момчето в магазина беше много компетентно, но ще се радвам на допълнителни впечатления, особено за aftersales нещата.

# 740
  • Мнения: 6 377
Защо абсорбаторът да е по-малък? Икейските горни шкафове са най-дълбоките на пазара от готовите модулни кухни. Има модели на Тека, които изрично предупреждават, че не влизат в кухните на Виденов и Ирим, но в икейските не е никакъв проблем.

# 741
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте! Дали според вас е възможно боядисване на вратички ENKÖPING, ако сте срещали подобна информация тук? Иначе съм наясно, че в този случай отпада гаранцията. Ако има ползващи този модел, ще съм благодарна да споделите отзиви за него.

# 742
  • Мнения: 1 044
Здравейте, харесах кухня на Икеа, но ми казаха че шкафовете трябва да опрат в стената и тръбите да са само в шкафа за мивката, но при нас е невъзмоно тръбите заемат голяма част от стената. Някой знае ли как може да се реши проблема, може ли шкафовете да са малко по-напред?
Скрит текст:

# 743
  • София
  • Мнения: 23 216
Нашите тръби са по същия начин.
Закрепихме шкафовете на растояние, сложихме между тях и стената дървени кубчета.
Купихме по-широк плот и дълбочината му е 75см.
Обаче сами си я сглобявахме.

# 744
  • Мнения: 6 377
Точно както са отговорили. Плот от Салекс, че те имат на 90 см термоплот или плот компакт, или камък. Дали ще я монтират без окачващите лайстни майсторите на Икеа вече не е ясно.

# 745
  • София
  • Мнения: 23 216
на нас ни отказаха монтаж заради това.
но беше преди 10 г.

# 746
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте,
Днес бяхме в Икеа за проект на кухня. Обслужи ни една нервна жена, на която бях разпечатала чертеж на стените, с размери и всичко и която не ги погледна!  Общо взето можех и сама да се оправя с това, не знам какво очаквах. Със сигурност не очаквах като питам нещо с подигравателен тон да ми повтарят въпроса..
Та сега, ако може вече опитните да ми отговорят, че не искам да сбъркаме нещо

Първо, нормално ли е да ни даде само снимка на проекта, която показва само едната част на кухнята и цената? Няма разбивка, различните ракурси, няма размери.. Останах с впечатление, че нещо по-така дават.
Тези от вас, които не са си взимали плота от Икеа, кой ви го изрязваше после?
Логиката ми е, да си сглобим сами кухнята и да купим плот от другаде. Но пък ние не сме дърводелци, а обектът е вила и няма много желаещи да дойдат само да ни изрежат 2 дупки, та дали там от където купуват плотове те могат да направят изрезите, кант.. Не съм запозната.
И последно, има едни профили, които обират луфтовете ако има такива между шкафовете. Не разбрах те готови ли се взимат или ние си ги режем от някакъв панел?(8 см от страната на фурната към стена се пада, ако има значение)

# 747
  • Мнения: 6 377
Здравейте,
Днес бяхме в Икеа за проект на кухня. Обслужи ни една нервна жена, на която бях разпечатала чертеж на стените, с размери и всичко и която не ги погледна!  Общо взето можех и сама да се оправя с това, не знам какво очаквах. Със сигурност не очаквах като питам нещо с подигравателен тон да ми повтарят въпроса..
Та сега, ако може вече опитните да ми отговорят, че не искам да сбъркаме нещо

Първо, нормално ли е да ни даде само снимка на проекта, която показва само едната част на кухнята и цената? Няма разбивка, различните ракурси, няма размери.. Останах с впечатление, че нещо по-така дават.
Тези от вас, които не са си взимали плота от Икеа, кой ви го изрязваше после?
Логиката ми е, да си сглобим сами кухнята и да купим плот от другаде. Но пък ние не сме дърводелци, а обектът е вила и няма много желаещи да дойдат само да ни изрежат 2 дупки, та дали там от където купуват плотове те могат да направят изрезите, кант.. Не съм запозната.
И последно, има едни профили, които обират луфтовете ако има такива между шкафовете. Не разбрах те готови ли се взимат или ние си ги режем от някакъв панел?(8 см от страната на фурната към стена се пада, ако има значение)
В Салекс и Роси може да си поръчате плот и да го разкроят, но трябва супер точен чертеж да им дадете. Трябва да си проверите дали стените Ви имат прав ъгъл!
Имайте предвид, че Ви трябва или плот 63 см дълбок или 90, който да се стесни или компакт. Стандартен плот 60 см НЕ Ви върши работа!

# 748
  • In transit
  • Мнения: 12 064

И последно, има едни профили, които обират луфтовете ако има такива между шкафовете. Не разбрах те готови ли се взимат или ние си ги режем от някакъв панел?(8 см от страната на фурната към стена се пада, ако има значение)
Режат се, бленди се казват. Има няколко размера, избирате такъв, който ще ви пасне най-близо и се изрязва/скъсява, ако има нужда и откъдето е необходимо.

Не е проблем да си направите сама проект, да си закупите шкафчетата и да я сглобите сами.

# 749
  • Мнения: 636
С най-обикновено зеге могат да се изрежат дупките за котлоните и мивката в плота. Преди около 2 години така направихме (плотът беше от Салекс, защото ми трябваше дълбочина около 70 см, тъй като тръбите минават зад долните шкафове). В Салекс също кантират, но е неприятно, че се чака около месец и повече.

Блендите се режат от панел (но със зеге не става, трябва си циркуляр за хубав срез). На миналия монтаж не сложихме бленда (около 2 см трябваше да е, но е в един ъгъл и я пренебрегнах). Сега новата кухня пак ще си самомонтираме, защото никак не случих на майстор. Решила съм да се справим и с блендите. За бели корпуси и бели врати (Veddinge) този покривен панел ми дадоха, от който трябва да се отрежат 2 бленди по 3-4 см всяка: https://www.ikea.bg/products/forbattra-pokriven-panel/10297883

Общи условия

Активация на акаунт