Коледна гобленарска седянка - 139

  • 26 053
  • 710
  •   1
Отговори
# 180
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Коте, огън, не остана! Party

Аз-мама, аз понякога шия един странен бод по дългите линии.
Без да ползвам втора игла.
Буча, вадя иглата с конеца (това като първи бод) и след това я вкарвам отново няколко бода нататък, според схемата.
От опаковата страна стягам с едно малко бодче, със същата игла и конец.
След което вадя иглата през края на предния бод, през самия конец, като по този начин получавам вид цепен бод.
И така продължавам до края на дългите черти.
Харесва ми, получава се гладка линия.

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 610
Коте, огън, не остана! Party

Аз-мама, аз понякога шия един странен бод по дългите линии.
Без да ползвам втора игла.
Буча, вадя иглата с конеца (това като първи бод) и след това я вкарвам отново няколко бода нататък, според схемата.
От опаковата страна стягам с едно малко бодче, със същата игла и конец.
След което вадя иглата през края на предния бод, през самия конец, като по този начин получавам вид цепен бод.
И така продължавам до края на дългите черти.
Харесва ми, получава се гладка линия.
Нелка заинтригува ме! Можеш ли да покажеш някак си защото не те разбрах!

# 182
  • Мнения: 3 388
Аз честно казано контур открай до край не правя. Мушвам си по правата линия поне 1 или 2 пъти , където ми хареса по тази дупка , че защо ми е виснал контур иначе ?! Така се получава прекрасен контур за мен, поне ми харесва де...


Ще дам пример: имам контур за 20 дупки права черта , аз мушвам първо в 10тата после като изкарам иглата в другата десета и връщам на първото 10 та дупка и така стават точно 20 !

# 183
  • Мнения: 1 121
Нелка ,и аз не разбрах много. А в упътването нищо не ми пише за техниката...

# 184
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 102
на тази черна линия какво пише?
бек стич, каучинг или лонг стич? Simple Smile
дай данни и ще го разгадаем Simple Smile

# 185
  • София
  • Мнения: 9 850
Снимай ключа, още предния път с въпроса ти го казах.... там пише с какво се прави въпросния бод...

# 186
  • Мнения: 1 121






Не знам на кое се казва ключ, но ето това е всичкото упътване, което има в комплекта.Всеки контур е различен цвят и в пликчето с конеца е само това.

# 187
  • Мнения: 3 186
Да се върна пак на схемите. Искам да ушия едни люляци на Вилер, но схемата в интернет не дава номера на конците.

Аз на Вилер имам Мона Лиза и едно дребно гобленче, което не си заслужава.

Защо Вилер не са дали по номера ДМЦ конците?

# 188
  • София
  • Мнения: 9 850
Тези фирми не дават номера на конци, защото не предлагат само схема. Купуваш си комплект.

az-mama2, виж какво ти пише на конеца тогава. Виждам, че има и някакъв прав бод, освен контурен. Това е някаква българска измишльотина, оригиналния на Дим си има легенда със знаците и кой знак с кой цвят е, какъв бод е и т.н.

# 189
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 102
тайничка, причините са две - първо не работя с ДМЦ, а с техните МЕЦ/анхор и втората (по-важна) - за да не могат толкова лесно да им крадат разработките.

az mamma, нещо такова нямаш ли?
Скрит текст:

редактирам се Simple Smile при теб са го кръстили прав бод Simple Smile

# 190
  • Мнения: 3 186
тайничка, причините са две - първо не работя с ДМЦ, а с техните МЕЦ/анхор и втората (по-важна) - за да не могат толкова лесно да им крадат разработките.

Даа, те бяха с MEZ, нали? Още по-сложно става.

# 191
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ох, хванахте ме натясно.  Confused
Тези ситните неща не мога да си представя да излязат добре на снимка, освен с макро обектив.
Ще помисля как да го обясня по-разбираемо.  Thinking

# 192
  • София
  • Мнения: 9 850
Нелка, аз те разбрах. Правиш бод с конеца, после, при следващия бод с този конец цепиш нишката на първия бод, нали така?

# 193
  • Мнения: 1 121
Добри, такъв лист имам със символите , без номера на конците, всичко е с три нишки. Но за контура други обяснения не. Само в пликчето със съответния цвят, виждате. Затова ви моля да ме посъветвате вие как   ще е най-добре да действам

# 194
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 102
опитвах се да намеря оригиналната схема, за да видя как е описано там, но нямах късмет Sad
намерих етапи при рускините, но няма снимана точно тази част от ключа Sad

прекалено са дълги за бод "от точка до точка" Sad като гледам повече от 20 бода са - ще провиснат. Sad
може би най-добре би било с каучинг, за да не изглеждат начупени покривите.

Общи условия

Активация на акаунт