Коледна гобленарска седянка - 139

  • 25 964
  • 710
  •   1
Отговори
# 60
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Най после подаръка за новата къща на сина ми е готов, изпран и изгладен чакащ за подходяща рамка.
Но каква да е тя , къщата е модерно обзаведена и една тежка рамка ще стои някак си не на място, си мисля аз.
Момичета дайте идеи, без тази да я подаря гола вижда ми се нелогично някакси.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Отиди със сина / снахата, ако са наблизо и заедно изберете рамката.

# 62
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Отиди със сина / снахата, ако са наблизо и заедно изберете рамката.
На 250 км от нас:disappointed_relieved:

# 63
  • Мнения: 11 838
Първо рамката не е казано, че трябва да е тежка. Но дори и да им се стори неподходяща, може при подаряването да им кажеш, че няма да се разсърдиш ако си го прерамкират.

Иначе на мен свекърва ми първия гоблен който ми подари ушит Коне на водопой Heart Eyes (аз не шиех още) ми го подари точно гол на руло завит за да си избера аз рамка.

# 64
  • Мнения: 3 376
И аз съм на мнението,  че ако се подарява гоблен, да е гол гоблена. За да не отнемем правото на избор на другия.
Не е от това , че ми се свидят пари или нещо такова , че бил недовършен подаръка. Просто не виждам смисъл да давам над 50 лева за рамка и накрая да я махнат или пък още по-зле ,  да хвърлят гоблена. Не мерси. Сами да си избират хората.
Дори и чудесно да си напаснам рамките и паспартутата, не желая да рискувам.
Но разбира се , това е мое мнение Simple Smile

Но ако държиш да го рамкираш  -има вайбър ,  има и месинджър.  Снимай варианти с рамки и пращай на сина ти , той ще ти каже кое му харесва. Така и двамата ще сте спокойни и щастливи.

# 65
  • Мнения: 2 695
Бързо си признавайте кои сте и къде ви снимаха Yum Smiling Imp



Четвъртък - ден за етапи. Снимайте и показвайте.

Отчитам се с щампата Хитлерова зима, но по-късно ще снимам  Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 438
Получих го 🥰 :
Ще го започна обаче в началото на януари. Това, което ме озадачи е легендата за двуцветните кръстчета. Ако може някой да внесе яснота, на описаните в дясно първо се прави чертичката с един цвят и после се връщам назад с другия цвят ли? Защо в скобички е даден трети цвят (мога да го заменя в зависимост от наличността и понеже нюансите са близки или имат предвид нещо друго?)?

# 67
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 668
Четвъртък - отчетен ден. Слаб напредък, но се доближавам до финала:
Преди:


След:



higher-up страхотен проект си си избрала. За съжаление не мога да помогна със схемата, но ще очаквам етапи с нетърпение.

# 68
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
"Двуцветните" кръстчета се правят точно така- с един цвят долният бод, с друг- горният. В скобите цветовете са идентични/ еднакви (когато е повече количеството цвят, се разпределя в следващата поред дупка на органайзера, който е номериран за прегледност, понякога и на повече от две последователни места може да има конец от един и същ цвят.).
Честита красива придобивка! И аз си падам по екзотиката на Ориента, а Ланарте ми е сред фаворитите.

# 69
  • Карлово
  • Мнения: 405

Скромно... Етап от една коледна игра.

# 70
  • Мнения: X
И аз да докладвам напредък. Миналата седмица пропуснах, заради разшиването.
Voilà

# 71
  • Norge
  • Мнения: 2 311
И аз с етап, наканих се.  Laughing

# 72
  • Мнения: 2 433
Ех, колко коледно ми става Simple Smile))
Още малко и завършвам този дребос.

# 73
  • Norge
  • Мнения: 2 311
По-рано имаше питане за гоблен на Вилер.
Попаднах на една сбирка с доста техни картини.
Албумите са закрити, но може би ако се пише на жената с молба за помощ, тя ще се отзове?
Нямам представа дали са оригинали, дали имат нужния ключ и т.н.

http://mariaangelova.gallery.ru/

# 74
  • Карлово
  • Мнения: 405
Най-после довърших контура на ангелчетата и извадих машината да направя и оформлението. .Мисля, че се получи добре.
  

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 17:43 от тихерула

Общи условия

Активация на акаунт