Коледна гобленарска седянка - 139

  • 26 073
  • 710
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 875
Винаги застъпват при рамкиране, аз никога не съм виждала точно рамкиран гоблен. Един път, чух като казаха на една жена която спореше, че ако иска да й се вижда всичко да си избродира по още 2 знака отвсякъде докато го шие, които да останат под рамката.

Аз с паспарту нямам плътно ушит гоблен, но всички други са застъпени от рамката поне с 2-3мм. Иначе въпросното гобленче грее, чудни цветове на този петел и слънчогледи  Simple Smile

# 646
  • Карлово
  • Мнения: 409
Това не важи за рамкирането извън БГ. Рамкирала съм в Гърция. Паспартуто лягаше перфектно до крайните бодове без да покрие дори едно редче. Въпрос на майсторлък и старание. Тия номера минават тук, защото си мълчим... Нямам снимка на гоблена, защото по онова време нямаше сегашните телефони и го подарих без да мога да снимам.

# 647
  • Мнения: 11 875
А то може и тук да има такива които да ги правят както трябва, но аз в нашия град съм рамкирала на 2 места и на двете правят така  Rolling Eyes

# 648
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Какво щастие, че никога не рамкирам нищо.
Правила съм го само веднъж, беше за подарък.
Толкова се бавиха, че когато накрая звъннаха, ми трябваше време, да се сетя кои са тези хора и какво искат от мен.  Mr. Green
За миризмата на мухъл в ателието им не ми се и споменава (центъра на Варна).

Когато ми трябва за кратко да покажа нещо, ползвам готови рамки, след което пак мятам бродерията в килера при останалите.

# 649
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
динков слънчев, започни венчето с пиленцата. Simple Smile

избирам birth sampler Sad за бебчето на племенничката. днес харесвам... утре нещо не ми пасва... а време вече няма... Sad

# 650
  • Мнения: 2 433
Добри, аз съм полудяла по тия зайци
https://pin.it/wc4yrccksrkewb
Насочи какво търсиш,момиче чакат, нали?

# 651
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
не чакат -роди се а аз все се лутам между плетена розова пеленка със сърчица и гобленче и рокля и...

и аз не знам какво искам Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 652
  • Мнения: 2 433
Ааа.. хаха, аз пак неразбрала. Ами може и одеалце (анджи беше пускала едно много нежно със сърчица скоро), някоя бродерия, пък и някое роклe Stuck Out Tongue Кой е казал, че трябва да се ограничаваш?

# 653
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
като мечо Пух - колкото повече, толкова повече, нали? Simple Smile
точно одеалцето на Анджи ме метна в мислите за плетки. Simple Smile

# 654
  • Мнения: 569
като мечо Пух - колкото повече, толкова повече, нали? Simple Smile
точно одеалцето на Анджи ме метна в мислите за плетки. Simple Smile
Аз по шиенето съм много бавна, обаче по плетенето съм машина. Искаш ли да изплета едно жилетче - розовко Simple Smile
Иначе в момента шия това:
Невероятно приличат на моите момета. Ще бъде подарък на майка ми за РД.

# 655
  • sof
  • Мнения: 437
Мерси ви за съпричастността, то и аз, каквото съм рамкирала е в чужбина, и вероятно за това така реагирам (щото си имам стандарт), пък и каката от ателието за това така се е изхвърлила (щото си кара пет за четири по навик). Но наистина хората работят много точно и съвестно се стараят по света, то си е професия с чест, пък и какви плотери и лазерни перфорезачи съм виждала, а пък едни опъващи устройства, подобни на преса за гладене, не знам как се наричат, отделно... хигиената бе хора. Коя е Анджи, какво пропускам?

az-mama2, Zweigart е най-добро качество, браво ако комплектоват с нея. Другото е въпрос на вкус, аз мога само да кажа, че скоро смених диоптъра и сега е вече друго нещо при мен, но има и различни работни лупи, и лампи с лупи, ако трябва да си помагаш да виждаш. Иначе на мен ми допадат цветя.

Запълнихме ли я темата:yum:

# 656
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Работим с темата, работим!  Mr. Green thumbsup

Под лупа имах предвид онези, които се окачват на врата. Другите са ми много стационарни и си един вид ти привързан към тях.

# 657
  • Мнения: 1 127
Да, Цвайгард пише на опаковката, на Лука С ,ама няма колко каунта е и понеже се шие с две нишки ...На светната нощна лампа е по-добре, ама бавно става и ще ми отиде повече време, отколкото му бях отредила на това гобленче  Rolling Eyes

# 658
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
като мечо Пух - колкото повече, толкова повече, нали? Simple Smile
точно одеалцето на Анджи ме метна в мислите за плетки. Simple Smile
Аз по шиенето съм много бавна, обаче по плетенето съм машина. Искаш ли да изплета едно жилетче - розовко Simple Smile
Иначе в момента шия това:
Невероятно приличат на моите момета. Ще бъде подарък на майка ми за РД.

имаш ли му схемата на това удоволствие? Simple Smile

динков, има тема за плетки. анджи показва извънземни неща там. Simple Smile
а аз само се гърча между плетене и бродиране. Simple Smile

# 659
  • Мнения: 569
като мечо Пух - колкото повече, толкова повече, нали? Simple Smile
точно одеалцето на Анджи ме метна в мислите за плетки. Simple Smile
Аз по шиенето съм много бавна, обаче по плетенето съм машина. Искаш ли да изплета едно жилетче - розовко Simple Smile
Иначе в момента шия това:
Невероятно приличат на моите момета. Ще бъде подарък на майка ми за РД.

имаш ли му схемата на това удоволствие? Simple Smile


Имам 😊 но съм я нашарила с молив, а и няма легенда на конците. Мога да ти предложа като го свърша да ти го дам с остатъците от конците.

Общи условия

Активация на акаунт