Коледна гобленарска седянка - 139

  • 25 967
  • 710
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 840
ихаааа. бях забравила за Валентин Simple Smile Simple Smile
ще го включим в новата тема Simple Smile

То затова те върнаха с предната, че директно беше минала на пролетта  hahaha hahaha

# 676
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Добре, никакви включвания на каквито и да било кодови думи!  smile3515
После пак ще ни вземаш здравето да пишем, че малко ...таковата...валентинска картичка в средата на юли...
То не че не може, де, ама някак...неприлично, един вид...   Joy

# 677
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И аз го шия на принципа \ и /, дори не съм се замисляла, че не е правилно. Дори в указанията на гоблените, които съм шила, не съм се заглеждала. Кръстче и кръстче. Какво да му гледам. Simple Smile

Е, вече съм старичка тепърва да променям навиците си, така че ще се напасвам.

# 678
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
И аз го шия на принципа \ и /, дори не съм се замисляла, че не е правилно. Дори в указанията на гоблените, които съм шила, не съм се заглеждала. Кръстче и кръстче. Какво да му гледам. Simple Smile

Е, вече съм старичка тепърва да променям навиците си, така че ще се напасвам.
Докато четях предишната страница, си мислех точно това да напиша. И аз така го шия, но си мислех, че точно така се шие. Май няма разлика в крайния резултат.

# 679
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 668
Момичета прекрасни! Страхотно много сте изписали за ден Heart Eyes
БРАВО!
Ще я довършим пущината, няма да ѝ се дадем.

Прекрасни неща показвате! Много ви се радвам.
Аз ще пусна в четвъртък напредъка по Феята.

По въпроса с почването - от невероятно големият ми опит (да се чете никакъв ) съм шила като гоблени само с гобленов бод, 1:1 и 1:4. Иначе като дете съм "пошивала карета", мисля че така се казваше някога.... Помагах и на майка ми да избродираме една шевица на една мъжка риза. Та само по каретата и по ризата съм шила кръстчета, обаче убиите ме, не помня посоки и неща...

Относно гоблените - честно казано, страх ме е да почна от средата... А и на неразграфено не съм опитвала. Може би ще пробвам с пролетното начинание от тук. Не че съм си избрала мотив или нещо въобще, ама имам желание, дано не си остана само с него.

Прекрасен ден ви желая! Flowers Cherry Blossom

# 680
  • Мнения: 100
Колкото повече ви чета,толкова повече започвам да се шашкам. Не стига,че за първи път пипам неразграфена панама,ами не спазих и указанията на производителя да се започне от центъра.Мерих панамата с шивашки метъ,изчислявях(ако сега някой ме пита как съм го изчислила - не мога да кажа),но в крайна сметка отбелязах четири точки,които би трябвало да са четирите ъгъла на гоблена. И смело се спуснах да бродирам от долен ляв ъгъл без да разграфявам Rolling EyesНо  сега започва да ме гризе червейчето на съмнението дали правилно съм започнала. Следобяд ще падне голямо броене-нагоре,надолу,наляво,надясно...Sweat С какво си разграфявате панамата?

# 681
  • Мнения: 11 840
Някои разграфяват с конец, иначе има специални маркери, които след изпиране изчезват.

# 682
  • Мнения: 2 433
Аз да се оплача, че бях поръчала преди време такива маркери, заедно с един гергеф, да закръгля сумата Simple Smile
Ми те изчезнаха от панамата след 5 дни някъде от нанасянето им. Оказа се, че просто изчезват,а на листата,където бях отбелязвала ушитото със същия маркер.. вече няма нищо, чист лист Grinning Абе абсурдизъм от всякъде, от неволя продължих бода без да ми е разграфена панамата, някак се оправих де.

# 683
  • Мнения: 3 376
Аз да се оплача, че бях поръчала преди време такива маркери, заедно с един гергеф, да закръгля сумата Simple Smile
Ми те изчезнаха от панамата след 5 дни някъде от нанасянето им. Оказа се, че просто изчезват,а на листата,където бях отбелязвала ушитото със същия маркер.. вече няма нищо, чист лист Grinning Абе абсурдизъм от всякъде, от неволя продължих бода без да ми е разграфена панамата, някак се оправих де.
Чуден маркер ! Без да го миеш ,  да изчезне! Я го кажи какъв е..

Защото и аз поръчах такъв маркер , ама няма изпиране и това е ! На сива панама бродирах подарен комплект на мен. Начертах си я. Резултата ? Маркер няма , има розови следе от него. От тогава маркер не искам и да чувам. Чета и във ФБ , че много жени имат горчив опит от такъв маркер,  където не се изпира или остава някаква следа (като при мен с розовото и няма махане , А е син маркера ми ). Ако гоблена има фон, който да го скрие  , става. Ама без фон ....вече си изпатих. Затова вече с конец разграфявам всичко.

# 684
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
'щото ме закачихте на чест писателска (не помня точно кой), а и за да напредне темата поне малко още... Simple Smile Simple Smile Simple Smile
та донасям до знанието Ви, че 'сичко е математика TrollfaceTrollfaceTrollface

темата започнахме средата на ноември, а я завършваме (дай, Боже) средата на януари - значи два месеца на тема.

 следващата "Празнична, мартенско пролетна" предвиждам да трае през остатъка от януари, та до края на март - два месеца и почти половина Simple Smile
ще има Валентинска част, първо мартенска -трето мартенска (с шевици и мартенички) и пролетна.
игрите ще са част от темата, не са задължителни, даже не е нужно някой да се обявява "участвам/не участвам" - като дойде деня за хвалби се мята с плонж.

великденската тема ще си е отделно - след като довършим пролетта.Trollface

някакви възражения?

# 685
  • Мнения: 1 711
Момичета, използвам този маркер от години и се изпира без проблем
https://images.app.goo.gl/CiQimVDPAaJJQQwg9

# 686
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 706
Леле Добри разби ме. Сега малкия син ако е тук ще ти каже, че си много права, че "всичко е математика".
Това ни го набива в главите вкъщи от октомври месец и само гледа да ни даде примери.

Иначе се каня на третото си мини - едно лавандулово поле. А в момента бродирам мини шевици за мартеници.

# 687
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
коте, подсещаш ме как преди време обяснявах как центрирам надписа на едно сватбено гобленче Simple Smile  Simple SmileSimple Smile
казаха ми, че е по-страшно от висша матеамтика и аз спрях да обяснявам, а ми се струваше, че е толкова просто... Simple Smile

# 688
  • Мнения: 2 433
Ей този красавец, ама за леФче, толкоз. Всъщност беше единствения ми избор за маркер, не че са ми се свидили парите Grinning

# 689
  • Мнения: 100
Момичета, използвам този маркер от години и се изпира без проблем
https://images.app.goo.gl/CiQimVDPAaJJQQwg9
ant може ли линк от къде си го поръчваш?
Чувала съм,че някои разграфяват с рибарска корда,която е хлъзгава и след ушиване на гоблена се издърпва и се маха.

Общи условия

Активация на акаунт