Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 881
  • 769
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 5 883
И аз подкрепям тезата за килограмите и лелчинския вид. Точно същото наблюдавам и в една група за отслабване и снимките преди и след. Увиснали и с драматично развален контур не виждам, само драстично подмладени, като се освободят от бузките и двойните брадичка. А максимата, или по-скоро мита, за избора между тяло или лице бих казала, че важи за над 65, не над 30 години. Ама то тогава на кого му правят толкова впечатление бръчките...

Но ако двойната брадичка ще ми поддържа контура, не, мерси! Stuck Out Tongue Winking Eye

За бръчките съм съгласна, че е повече въпрос на ген и тип кожа, мазните кожи са малко или много облагодетелствани. Обаче гримасниченето е най-пагубно, а гневната, дълбоки хоризонтални на челото и назолабиалните са най-състаряващи. Честно казано, не виждам как мазила биха помогнали в такъв случай, освен повърхностно за фините линии и бръчки.

Ето, най-младоликият човек, когото познавам, е моята баба, която никога не се е мазала с кремове. Но говорим наистина да младее, да не е селебрити с интервенции и не става въпрос за 5-10 години, а ме питаха "Това баба ти ли е?! Не е ли майка ти?" Не е живяла на чист въздух, а в София на централно отопление, та и теорията за спане на 16 градуса отпада... Просто никога не се "кривеше" жената, както се изразяваше, имаше умерена мимика и беше достатъчно да те погледне строго, за да я разбереш.

# 136
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
А забелязвате ли промени в лицето си ако спортувате интензивно? Аз намалих малко темпото след 20 години. Тренирах по 3-4пъти в седмицата. Загледах се във  в дамите на мойта възраст във салона, които имат тренирани тела,  обикновено те водят и групови тренировки но във лицето на нищо не приличат.. . в смисъл че са изпити и със много финни бръчки около устните както и хоризонтално по челото. Наблюденията ми са за 3 жени които познавам вече над 10 години и които са маниячки на тема здраве и спорт.💪 Пък и като гледам професионалните лекоатлетки по телевизията и те не мязат на нищо във физиономиите😁🤗

# 137
  • Мнения: 10 264
Madelief, аз лично забелязвам. Също от години тренирам. 4 пъти седмично по 2 часа съм във фитнеса. С годините ставам зле. И нито отслабвам, нито дебелея - държа на 18-20% мазнините. Уж в красивата зона. Не съм била и никога пълна. Дори и като родих, малко качих, обаче прогресивно ми увисва кожата, въпреки яките тренировки. И аз видях че се завихри дискусия. За съжаление аз увисвам. При мен е първо лицето, после ръцете, после краката от вътрешната страна на бедрата, в ханш варирам от 84см до 90. Най не се харесвам когато падна на 84-85. Голяма разлика при мен са 5см там. И пак казвам храня се здравословно, знам какво правя и какво искам, до вманиаченост, знам и как да го постигна и го постигам, но въпреки това усещам промените. Збабушвам се прогресивно.

# 138
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Ох,и аз усещам промените,самата костна структура се изменя с годините.В момента съм си същите кг (51)както преди 20 години ,но изглеждам съвсем различно , кожата ми е суха, имам леки бръчки около очите. Последните години след Авен, Юсерин, Кларинс Ести Лаудер и Шисейдо, минах на био козметика-Кремове и серуми на Руми Илиева, цяла година се мазах с Алтея ( супер серум, крем с роза, роза и жасмин, роза и лопен),последно пробвах Guardian angel на Даниела Джеймс.Еми има хубави кремове, но си зависи и от ген, от хормони, от доста неща. Емоциите и тревогите  също се изписват на лицето.Тези дни се колебаех дали да не пробвам la Roche Rosay, но реших да не рискувам и си купих любимия ми на Шисейдо Sweat Smile,за последно тази година Hug

# 139
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Да, в последния пост за хормоните - много е вярно.
Като родих косата ми растеше като луда. А бях на 41. И така 2-3 години. И не цъфтеше, беше лъскава и здрава. Чак сега се нормализира. След 4-тата година.

# 140
  • Мнения: X
И аз подкрепям тезата за килограмите и лелчинския вид. Точно същото наблюдавам и в една група за отслабване и снимките преди и след. Увиснали и с драматично развален контур не виждам, само драстично подмладени, като се освободят от бузките и двойните брадичка.
Но ако двойната брадичка ще ми поддържа контура, не мерси.
Абсолютно!
Младежкият външен вид се поддържа не само с гладко лице, но и с младежка фигура. След 40 започва рязко напълняване около кръста и много жени добиват типичната лелска снага - гърди, корем, бедра, всичко става една обща маса. Нагоре бузи и двойна брадичка.
По-добре слаба и с бръчки, отколкото като топка.
А и при добри грижи за лицето и шията не смятам, че изборът е тяло или лице. Може и двете - въпрос на приоритети и усилия.

# 141
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Хммм, много интересни гледни точки!

Значи според вас между разликата между килограмите на "лелка" и "сериозно слаба" е 3-5 кг?!?! Колко интересно!
Скрит текст:
Реакцията на ММ като се позакръгля и си опъна дънките е "леле, колко си секси така", а не "ква си тлъста тьотя". Все пак говорим за размери 26-28 в зависимост от модела.
Да не генерализираме толкова много, мили дами Simple Smile

За връзката спорт - лице според мен, без да претендирам, че това е единственото обяснение, тайната се крие във "вманиачаването" казано с най добри чувства.

Спортуването си върви с диетите, защото като си си дал зор да правиш мускул искаш после разбира се, че искаш и да си го покажеш, но мускули се "изкарват видими" под даден процент подкожни мазнини и пак опираме до факта, че на 20-30 можеш да имаш 15-18% подкожни мазнини и свежо, опънато лице, но на 40++ става все по трудно. Професионални състезателки няма нужда изобщо да гледаме - там освен изнурителни тренировки и диети има и хормонални коктейли намесени, несъпоставими са нещата.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 16:08 от Agent Provocateur

# 142
  • Мнения: X
Според мен не килограмите са важни, а фигурата. Освен нея косата, зъбите, естествено дрехите и кожата я слагам накрая. Реално там нещата са най-необратими, затова ще наблягам на останалото.

# 143
  • София
  • Мнения: 4 878
Кой твърди, че разликата м/у лелка и сериозно слаба е 3-5 кг?
Ти си с поднормено тегло и много ясно, че ако се позакръглиш малко изглеждаш по-добре.
Масовият случай при жените 40+ обаче не е "сериозно слаба", а точно окръглена лелка, без талия и с двойна брадичка. И тоя масов случай ако отслабне, ще се подмлади, а няма да се сбабичкьоса.

# 144
  • Мнения: 10 264
Ааа това с кг и то не е меродавно. Важен е процента мазнини и тяхното разпределение. Аз на ръст 160 съм 57-8кг, обаче в предвид мускулатурата, минавам за доста слаба. Имам приятелка 52-3кг на моя ръст, доста по-пълна от мен изглежда, дори закръглена, но с много хубаво лице. Нямаме нищо общо, а тя къде къде по-малко кг. Скоро ходих на годишните прегледи, ами явно смятат BMI по някаква формула, защото ме изкараха по техните таблици с леко нанднормено тегло, което е просто смешно Simple Smile

# 145
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Ааа това с кг и то не е меродавно. Важен е процента мазнини и тяхното разпределение.
Абсолютно съгласна!
А спортът  е важен не само за това дали ще са ни стегнати краката, а и за костната плътност (остеопороза), както и за елиминацията на стрес. С две ръце съм за спорт и то според мен трябва да има микс от вдигане на тежести + кардио + работа за гъвкавост и релаксация (йога) + чисто социални (планинарстване, тенис, етц). Залитането само в една крайност не е най полезното нещо на нашите години.
Измъчих се да пиша от телефона, чакам децата и досаждам на целокупния форум Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 23:57 от Agent Provocateur

# 146
  • Мнения: 18 542
След 40 започва рязко напълняване около кръста и много жени добиват типичната лелска снага - гърди, корем, бедра, всичко става една обща маса.
То това не е от възрастта точно. Напълняването в средната част на тялото е признак на заболяване.

# 147
  • Мнения: X
Не съм съгласна. Не винаги е признак на заболяване. Понякога е до структура. Някои пълнеят в ханша, а други - в гърдите и кръста. Факт е, че повечето жени на средна възраст и в предменопауза напълняват като буренца. Едва ли всички са със заболяване.

# 148
  • Мнения: 9 152
Промяната в килограмите е в пряка връзка с промяна в хормоните.
На последния ми АГ - преглед лекарката ми обясни взаимовръзката с килограми- хормони- цикъл- коса- кожа, памет- смяна на настроение- топли вълни и целия букет от нови състояния и изменения, съпътстващи  преходната възраст, в която лека полека навлизаме.

# 149
  • Мнения: 18 542
Не съм съгласна. Не винаги е признак на заболяване. Понякога е до структура. Някои пълнеят в ханша, а други - в гърдите и кръста. Факт е, че повечето жени на средна възраст и в предменопауза напълняват като буренца. Едва ли всички са със заболяване.
В корема съсредоточено никой не пълнее, ако е здрав - пълнее цялото тяло с акценти на някои места според структурата, но корема не напредва главоломно за сметка на други части.
Едри бедра и ханш или едри гърди не са "визия на лелка" такава става като наедрее и талията, което дори в пълни млади момичета е рядкост, освен ако не са слоници което пак е признак на заболяване.
Да, твърде вероятно е, ако не всички, то огромен процент да са със заболяване.

Цял живот съм слаба с талия и без шкембе, дори след като родих. След една определена възраст започнах да качвам прогресивно на корем, въпреки че съм слаба като цяло. Откакто открих причината и взех мерки, талията ми се "сви" и корема прибра. Със сигурност не е признак на възраст, а на заболяване.
 

Общи условия

Активация на акаунт