Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 825
  • 769
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 18 542
perunika, на колко години си, ако не е тайна?

# 181
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
45

# 182
  • Мнения: 18 542
Радвай се тогава, че може да изкараш на една баница цял ден Simple Smile
Аз можех на един кроасан, ама на 25г  Laughing

# 183
  • София
  • Мнения: 10 309
Аз не обичам да закусвам. Но в 10, ако изям една баница, ме държи до 3.

Това, все едно аз съм го писала, за протокола на 43. За жалост само на баница не може  Mr. Green

# 184
  • Мнения: 1 765
Хора, аз ако спра да ям хляб ще заприличам на Баба Яга в лицето 🤗
Все гладна ходех като експериментирах без паста, хляб и ориз и съвсвм озверявах особено пред цикъл. Отслабнах в лицето и изглеждах много нещастна... Тази книга без въглехидрати не е за мен.
Открих си моят вкусен хляб, черен със секви семки и люспи в него, уж био, (не знам колко),, режа, си го сама на филии защото ако са нарязани ям повече,
и живея в мир със себе си☺️
Да си кажа и мен въглехидратите ме държат. Не мога без хляб. И сладко похапвам вечер. Не се тревожа за дебелеенето, а по-скоро заради холестерола, който е свързан със захарта.

# 185
  • Мнения: 18 542
Как е свързан холестерола със захарта?

# 186
  • Мнения: 1 765
Приема на захар повишава холестерола. По принцип холестерола се синтезира от черния дроб и  само 10% идват от храната.
Ако на някой му се чете по-подробно слагам линк към статия от лекар. Моя случай е точно като на читателката, поставила въпроса.
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/7169618

# 187
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Много са факторите, които оказват влияние на кг. Аз съм съгласна с теорията за захарният сироп и към нея бих добавила различни сгъстители емуголатори мисля се казва. Намалената консумация на фибри води до нарушена бактериална флора в дебелото черво и оттам се отключват и много заболявания включително и затлъстяване според разни научни проучвания.
Баланса е много важен за здравето и с напредване на годините ще оказва още по значителна роля.
Лично аз взех да се замислям за по драстични мерки за справяне с натрупаните през последните няколко години кг.

# 188
  • Мнения: 18 542
Общо взето разумно звучаща в началото статия, но аз лично имам някои неща, с които абсолютно не съм съгласна.

Например препоръката да се консумира слънчогледово олио. То съдържа големи количества омега 6, а омега 3 от ядките иска превръщане в организма при което се губи огромна част, ако изобщо се конвертира нещо.
Скрит текст:
Откакто не ползвам растителни олиа за готвене, нямам лепкави налепи по кухненските шкафове и стената зад колоните. Преди, дори по ръбовете на тиганите ми се отлагаха такива лепкави смолисти капки, които едвам чистех.

Овеса е за конете, триците са за маски за лице - не ми трябват стържещи червата субстанции.

Бобовите са ужасно газообразуващи - това всеки го знае. Не знам каква е ползата.

Соя пък не бих консумирала за нищо на света. Хормоно смущаващи съставки, не мерси.

Обезмасленото мляко е с добавена захар, защото като му извадят мазнината става абсолютна безвкусна водица. Който не вярва, да сравни съдържанието на опаковките.

Изключване на карантия?! Този абсурд за пръв път го чета някъде. В карантията има в пъти повече хранителни вещества като витамини и минерали - много по "nutrient dense" храна са и е престъпление да се дава подобен съвет.

И редовната препоръка за наливане с вода, а за солта няма и дума споменато.

Че и хапчета препоръчва...това за сваляне на холестерола ли? Защото вече, за който се е поинтересувал е ясно, че статините са отрова за митохондрията на клетките и не увеличават живота на приемащите и с един ден, за това пък скапват качеството на живот.

На теория добре, практичните съвети за хранене в голямата си част не струват. Този трябва да изкара един по-разширен курс по хранене базиран на най-новите проучвания.
Бае си старата мантра за ниско-мазнинното хранене.


# 189
  • Мнения: X
Обърнахме темата на диетична НВ-ВМХ - за или против. Чак се връщах да чета заглавието, да не би да съм там...Joy Satisfied Innocent
Я кажете откъде купувате тези дерма ролери ли бяха? Линк?
Аз си купих ето този комплект на Collistar с уред за вибра масаж на бръчките. Вкарва по-дълбоко продукта за лице и ми е много полезен за хиалурон хилъра, който втривам в бръчката с него (викам му пипалце):

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 20:53 от Анонимен

# 190
  • Мнения: 18 542
Сори за това Simple Smile Аз спирам тук.

Аз си бях взимала ролери от ибей, ама така и не ги ползвах.
Ето тези

# 191
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Сори за това Simple Smile Аз спирам тук.

Аз си бях взимала ролери от ибей, ама така и не ги ползвах.
Ето тези


И аз ги гледах днес но не си поръчах. Мисля че няма да го ползвам. Купих си преди месец другия ролер от розов кварц камък, използвах го 1 седмица и после ми омръзна да се ролвам и си го прибрах в един несесер за, век и веков😁.

# 192
  • Мнения: 18 542
Мда... и аз се отказах вече да купувам джиджавки. Имам едно имитация на онова бръмчащото, масажиращо, с гумените пъпчици. Така си стои в шкафа.

# 193
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Радвай се тогава, че може да изкараш на една баница цял ден Simple Smile
Аз можех на един кроасан, ама на 25г  Laughing
По принцип не го правя. Това да ям въглехидрати. Или поне не в такива количества. Но е факт, че ме засищат.
За холестерола.
Една година, беше пролет, тъпчех на поразия коприва и зелени салати - много ги обичам. Един месец и повече не бях яла месо (което не ми липсва). Но бях под голям стрес. За сефте в живота ми тогава си пуснах холестерол. И резултатът беше изумяващ на фона на неяденето на животински мазнини. Тогава попрочетох и разбрах, че стресът и виновен. Изобщо, мозъкът ни е такава машинка, която може да катализира всяка биохимична реакция към добро или лошо.

# 194
  • Мнения: 62
Здравейте, не съм 40+, но попаднах на темата и реших да пиша. Имам доста светла кожа и несъвършенствата доста си личат, а те са главно малки белези от пъпчици и разширени порички на бузите. Купувала съм всякакви кремове на виши, биодерма и последните две години на клиник , но нямам никаква разлика от клиника ако се намажа или не се .. намазах се случайно с вазелин с мед, защото ми беше леко зачервено лицето и стана уникално меко на сутринта. Мазах се още 3 дни след почистване вечер и спя с него на лицето и става много меко и изглежда добре. Според вас дали е вреди толкова евтин продукт на лицето и какво бихте ми препоръчали като купена или домашна маска за стесняване на порите?

Общи условия

Активация на акаунт