Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 845
  • 769
  •   1
Отговори
# 465
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз харесвам Медик 8 ползвах един серум с вит Б много хубав беше, но е скъпа козметика.

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 20:41 от Две в едно ;)

# 466
  • Мнения: 348
sl много благодаря!!!!😊

# 467
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 152
Присъединявам се с удоволствие в тази тема. Тук има много запалени дами по грижата за кожата и аз съм много впечатлена от познанията ви.
Признавам си не полагам кой знае какви грижи за кожата си. Късметлийка съм понеже тук където живея слънцето е слабо и е недостатъчно дори през годината, има много зеленина и въздухът е чист. На процедури за кожата не съм ходила никога. Кремът за лице е единствената ми грижа но дори и него не ползвам редовно. Слагам когато излизам само като основа под грима. В момента съм с Hydra Beauty Chanel, имам го от около година и имам още доста от него.
Вярвам че начина на живот се отразява цялостно включително и на кожата, правилното хранене, добрия сън, въздържанието от вредни навици, почистването колкото и клиширано да звучи се отплащат но както всички хора често пъти не успявам да осигуря изброените неща, като добавим акумулирането на стреса и умората и възрастта и..почвам да виждам следите от всичко това на кожата си.
Въпреки че ползвам изключително икономично крема си ми е голямо удоволствие и глезотия и е любима част от рутината ми като се приготвям за излизане. Досега винаги съм ползвала хидратиращ крем. От време на време разглеждам сайтовете на Шанел, Диор, Ланком и Герлен и се чудя дали да не взема нещо с по-сериозна грижа от хидратирането. Направи ми впечатление че вече няма възрастово разграничаване на продуктите които предлагат фирмите както беше преди години. Сега е по-скоро според нуждите на кожата (..и на човека). Поради тази причина Hydra Beauty Chanel например се ползва и от 70 годишни жени които са му верни и твърдят че кожата им е перфектна с него (чета коментарите които са оставяли на Шанел.ком).
При толкова марки и продукти на пазара, от най-различен ценови диапазон, човек лесно може да се обърка.
Бриджит Макрон изгледжа перфектно за годините си но за съжаление колкото и усилия да полага човек и с колкото и възможности да разполага, в един момент възрастта си казва думата и бръчките си личат и никакви кремове не оправят положението. По тази логика не вярвам че крем от $400 и нагоре ще направи кой знае колко за мен, просто имам психологическа граница. Не ме разбирайте погрешно, може би има пишещи които инвестират много средства и виждат промяна и са доволни, нямам мнение понеже не съм ползвала толкова скъпи продукти.
Освен Шанел, други любими марки са ми Диор, Ланком и Кларинс, Ести Лаудер. Всички те имат варианти за кремове и за хидратация и за първите незабележими и забележими фини бръчици, цените им станаха двойни с течение на времето и е дразнещо но това е друг въпрос и не е по темата. Други които ми допадат и са по-бюджетни варианти са Clinique, La Roche Posay, Vichy, Loccitane и Aveda.
В темата се споменават и български марки от които сте доволни, нямам къде да ги пробвам но си записвам да пробвам при възможност.
Дълго стана много, ще ви следя с интерес.

П.С. При покупки от Ланком събрах подаръци семпъли на серума им и пробвах от любопитство и съм очарована. Кожата ми става гладка и мека, това е първия серум който съм пробвала. Все още се колебая обаче дали да инвестирам в покупка на серум плюс крем или да си ползвам само крем както досега.

# 468
  • Мнения: 31 181
Серумът е задължителен.

# 469
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Aтena където и да живееш, не трябва да се подценява слънцето. Слънцезащитният фактор е хубаво да се ползва дори и при облачно време.
Аз на Ланком кремовете не ги харесвам, Клиник и Ести Лаудер имат попадения но всичко е до кожа. В този ценови диапазон има голям избор на продукти и марки.

# 470
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За мен не е важна цената и бранда, а това дали и как влияе на нуждите на кожата ми

Не отричам селективната козметика, но  все по рядко посягам към нея.
Съществуват толкова работещи неща, които кожата ми харесва повече от нея.
Вече не бих  дала 400 евро за крем, а  бих предпочела  да ги дам за домашни уреди или процедури, които наистина дават видим ефект.
Ревюта могат да ми повлияят само ако има снимка на пишещия.
Чела  съм възторжени мнеия, и когато  погледна снимката на пишещия определвно не бих искала да изглеждам като него
Доверявам се предимно на собствните си реакции и ако даден продукт ми св отразява добре изобщо не ме интересува дали е марков или не.
От както крем за 8 лв направи чудвса, непостижими от Шанел, Гeелен Ланком и компания наблягам на това, което кожата ми харесва.
Това не означава , че всеки крем от 10 лв прави чудеса.

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 13:46 от sl

# 471
  • Мнения: 19 687
Кой е крема от осем лева Blush

# 472
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 152
Благодаря че се включихте момичета. Тъй като пишещите всички сме 40+ предполагам всеки е успял да открие за себе си какво работи най-добре за него и в каква комбинация. Ако искате споделете какво ползвате вие като крем, серум, фактор изобщо каква е рутината ви.

# 473
  • Мнения: 22 887
Кой е крема от осем лева Blush
Биотен с хиалурон

# 474
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Атена, всички сме писали рутините си по рано Simple Smile . На кратко пиша пак-
Моята е почистване в две стъпки
Тоник
Ексфолиант
Серум
Есенция и/или Нианицид
Крем със фактор или нощен крем/ нощна маска.
Ползвам продукти на различни фирми и корейски и западни.
Два три пъти седмично слагам шиит маска след ексфолианта.

# 475
  • София
  • Мнения: 20 082
Ниацинамид.

# 476
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да Рейна знам, че така де пише но телефона нон стоп има своя корекция и понякога ми писва да редактирам Simple Smile
Благодаря за корекцията Wink

# 477
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Кой е крема от осем лева Blush
В моя случай беше крем приготвен в аптека по рецепта на дермаролог .
От тогава преосмислих отношението си към козметиката.
В резултат на което изглеждам по добре от времето когато се доверявах само на селективен и висок клас.
Не ги отричам, имат и добри неща, но предпочитам да залагам на работеща козметика вместо на марки.

Последна редакция: вт, 31 дек 2019, 09:54 от sl

# 478
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 152
sl сигурно си права за марките, аз нямам много опит с кремовете и нямам идея. Селективната козметика от висок клас е много скъпа, особено анти-ейдж продуктите. Никога не съм ги ползвала, сигурно са хубави но колко ефект имат незнам. Взимала съм си хидратиращият на Диор преди години когато цената му беше двойно по-ниска и началото на тази година получих като подарък хидратиращият на Шанел. Много е хубав Шанела, пестя си го много, удоволствие е да се ползва но кой знае какъв ефект на кожата ми от това че е Шанел наистина не забелязвам, по-скоро се чувствам поглезена като го ползвам.

П.С. Две в едно, и аз си помислих че най-вероятно сте писали вече кой какво ползва, мерси че ми отговори Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 17:46 от Athena

# 479
  • Мнения: 9 152
Athena , добре дошла. Като те чета, ти имаш доста повече опит и ориентация в козметичните продукти за лице.
Аз лека полека придобивам някакви навици, мажа се чат пат с крем...серуми още не съм пробвала, слънцезащити - също, машинки и процедури не съм правила....миналият месец бях на козметик-  не бях посещавала от сватбата си.
Покрай темата се реших да си избера и въведа в грижата си за лицето и някакъв серум, а пролетта ще пробвам антицелулитния на Кларинс, за който стана дума малко- напред.

Общи условия

Активация на акаунт