Първи цикъл

  • 1 571
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте,става въпрос за момиче на 12.през Април и дойде менструацията.Имаше кървене 1 2 дни и то леко зацапване.През Май беше 2 3 дни .И след това през 2 месеца демек Август и Ноември по 1 2 дни и то леко зацапване.Нормално ли е ??

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нормално е през първите 2-3 години цикълът да е нерегулярен и да има по-леки или по-сериозни варианти, както и да пропуска някой месец.

Преглед от лекар се изисква, ако над 90 дни (три поредни месеца) липсва цикъл - специално съм го проверявала заради моята девойка - или ако има нещо друго, което ви тревожи. Или ако пропускане на цикъл продължава да се случва често и след първите 2-3 години.

# 2
  • Мнения: 45
Ами проблема е че дори когато и идва е само леко зацапване и то 1 най-много и на втория ден.

# 3
  • Мнения: X
Така ще бъде отначало докато се нормализира цикъла.Моята дъщеря беше на девет години когато и дойде за първи път.Педиатърка ми каза че може да мине година време без кървене,и пак да почне след това което било нормално.

# 4
  • Мнения: 324
Моите първи 2 цикъла бяха с 6 месеца разлика и по-слабо кървене, нормално е. Ей го вече над 15 години си идва редовно (дори и когато е нежелан Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 729
Здравейте..Дъщеря ми навърши 13г. през сетември.В края на септември получи леко кафяво зацапване,след това в края на октомври също и дойде малко по обилно от зацапване.3-4 дена така и цапаше и после спря за 3-4 дена.И след това отново и цапаше по 2-3 дена и така и до днес.3-4 дена и спира и след 3-4 дена пак и протича леко.Имам ли основание за притеснение-вие как бихте постъпили.

# 6
  • Мнения: X
Здравейте..Дъщеря ми навърши 13г. през сетември.В края на септември получи леко кафяво зацапване,след това в края на октомври също и дойде малко по обилно от зацапване.3-4 дена така и цапаше и после спря за 3-4 дена.И след това отново и цапаше по 2-3 дена и така и до днес.3-4 дена и спира и след 3-4 дена пак и протича леко.Имам ли основание за притеснение-вие как бихте постъпили.
За да не се притеснявате напразно се консултирай с гинеколог.Според мен е нормално,така ще бъде отначало докато се регулира цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт