Против акне/пъпки по лицето 9

  • 51 428
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 744
А преди почистването стоиш ли на пара?
И какъв уред ползваш за домашно микродермабразио?
Може ли линк

# 631
  • София
  • Мнения: 1 744
При мен също до 1 седмица след почистване порите около носа са се запълнили, а след още една вече за като в изходно положение. Аз лично не съм намерила решение до момента. Там просто си се пълни, колкото и да се почиства. Аз поддържам положението с по-редовно почистване (стискане) и ексфолиране от време на време с микродермабразио (в домашни условия). Мисля че някакви леки химични пилинги (при професионалист) биха дали добър ефект при разширени пори и петънца след пъпки. Аз мисля преди пролетта да направя 1-2 гликолови, преди години добре ми се отразяваха.

Чудех се за това
https://www.legeartisbg.com/content/public/kGG/cherni-tochki-po-nosa

# 632
  • Мнения: 1 227
При мен също до 1 седмица след почистване порите около носа са се запълнили, а след още една вече за като в изходно положение. Аз лично не съм намерила решение до момента. Там просто си се пълни, колкото и да се почиства. Аз поддържам положението с по-редовно почистване (стискане) и ексфолиране от време на време с микродермабразио (в домашни условия). Мисля че някакви леки химични пилинги (при професионалист) биха дали добър ефект при разширени пори и петънца след пъпки. Аз мисля преди пролетта да направя 1-2 гликолови, преди години добре ми се отразяваха.

Чудех се за това
https://www.legeartisbg.com/content/public/kGG/cherni-tochki-po-nosa

Не съм чувала отзиви за цитираната процедура.

Аз вкъщи ползвам това : https://dermis.bg/diamanteno-dermabrazio-0302.html

п.с. Избягвай да пускаш 2 поста един след друг, редактирай и вкарвай там цитатите, защото понякога някой хора се сърдят, било против правилата Rolling Eyes

# 633
  • Мнения: 18 542
Ами нормално е за черните точки за който е склонен. Това не е мръсотия, а окислен себум. Мануалното почистване не е решение на проблема, а само временен фикс за съжаление.

Аз си страдах кажи-речи 20 години от тази "чума". Реших си проблема на дърти години с третиноин.

# 634
  • Мнения: 1 227
Mиоки - "на дърти години" е доста ключово понятие, защото след една определена възраст себумната секреция намалява от самосебеси защото кожата леко се изсушава и хормоните вече не ескалират като луди, а са по-балансирани.
Аз съм в началото на 20-те и не виждам как скоро ще се укроти положението...

# 635
  • Мнения: 18 542
Ами дърти, дърти - 40г. Не съм престаряла, имам си редовен цикъл и съм далеч от менопауза. Не е от възрастта промяната в кожата ми, това поне е сигурно.

# 636
  • Мнения: 1 227
Не исках да прозвучи така, все едно говоря за менопауза и третата възраст, по-скоро исках да кажа, че при една 20 и няколко годишна, особено не-раждала жена, хормоните подскачат и дават отражение. Също така процесите се забавят и нещата са по-различни. Съдя и по майка ми - тя е на 43, откакто я помня е била винаги с проблемна кожа, ултра широки пори и омазняващо се лице, подкожни пъпки и тн. и след като влезна в 40те кожата и драстично се подобри без да е правила абсолютно нищо.

Все пак годините не са гаранция за състоянието на кожата, има и други фактори.

# 637
  • Мнения: 679
Не исках да прозвучи така, все едно говоря за менопауза и третата възраст, по-скоро исках да кажа, че при една 20 и няколко годишна, особено не-раждала жена, хормоните подскачат и дават отражение. Също така процесите се забавят и нещата са по-различни. Съдя и по майка ми - тя е на 43, откакто я помня е била винаги с проблемна кожа, ултра широки пори и омазняващо се лице, подкожни пъпки и тн. и след като влезна в 40те кожата и драстично се подобри без да е правила абсолютно нищо.

Все пак годините не са гаранция за състоянието на кожата, има и други фактори.
И майка ми беше така, като мина 42-43 и положението е много добро. Аз правя билкови пилинги и много добре ми изглежда кожата.

# 638
  • Мнения: 18 542
Е не знам, споделям опита си. Тъжният факт е, че никакви пилинги, почиствания и мазила някога са ми помогнали за премахване или дори редуциране на черните точки. Просто започнаха да изчезват рязко когато започнах да третирам кожата с третиноин. Не го препоръчвам на 20 годишни де, особено без да си направят проучване, защото има рискове.

# 639
  • Мнения: 4 005
При мен се наблюдава обратното.На 30+ след като родих кожата ми стана още по-проблемна от преди.На млади години не съм имала чак такъв проблем.Основно преди цикъл съм имала пъпки,а сега независимо от цикъла постоянно се боря с пъпки.

# 640
  • Мнения: X
Момичета, искам да ви предупредя да внимавате много с комбинацията Акне Аут + Скинорен. От 1 седмица ползвам лосиона на Акне Аут сутрин и вечер, но днес сутринта реших вместо него да намажа Скинорен само върху пъпките и се изгорих! Такъв сърбеж, парене и болка не съм имала, хем съм се изгаряла с бензоил пероксид преди. Веднага си измих лицето, но поне два часа ме боля ужасно, за щастие малко по-късно се гримирах и с фон дьо ден нищо не си личи. И реших да си дам няколко дни почивка от всякакви мазила. Интересно, че до преди седмица се мажех всеки ден обилно със Скинорен и никога не ми беше ставало така.

Виждам, че обсъждате черните точки по носа... и на мен ми е голям проблем това. Чистя ги и след 2-3 дни пак е същата работа. Сега с лосиона носът ми е сравнително чист, но пък не може постоянно да се мажа с него.

# 641
  • Мнения: 17
Здравейте, пиша този пост с надеждата да получа съвет, опит или някоя изпитана рецепта. От около две години страдам от акне на брадичката. На някакви шантави периоди е, затихва остават петна под кожата и после отведнъж избухне и става нещо страшно. Пробвах козметика, О колко много козметика. Скъпа, евтина, билкова, АБ, БП, Ordinary( сега съм на директни киселини) и т.н. Много измиващи, почистващи, маски купешки, както и домашни. Смених си хранителните навици, спрях млечните продукти, сладко, месо не ям по принцип. Активна съм, активно е и моето акне. Преди сякаш не обръщах внимание, но след като се засили буквално виждам две пъпчиви черти от двете страни на брадичката, и само и единствено там са се съсредоточили тези проклетници. За което съм и благодарна, но много бих искала поне малко да подобря качеството на кожата си. Не знам какво се обърка и какво предизвика това възпаление, което се превърна в перманентен проблем.
Моля който се е сблъсквал с подобен проблем, или не вие самите ами близки или познати и знаете някаква добра комбинация от продукти която работи, споделете. Благодаря ❤

# 642
  • Мнения: 1 381
Хепи, пускала ли си изследвания на хормоните? Аз знам, че когато пъпките са на брадичката се касае за хормонален дисбаланс. Какви са пъпките - подкожни, с гноен връх?
Йоли, и аз така се изгорих.. Спаси ме гела на La Roche Cicaplast b5.

# 643
  • Мнения: 174
Здравейте.

За тези хора, които имат проблеми с акнето:
Използвали ли сте продуктите на Snowborn Skinbiotics? Кажете какви резултати сте постигнали и дали сте доволни?

# 644
  • Мнения: 2 239
Аз изчетох доста по темата за черните точки, изгледах доста видеа. И сега покрай много нашумялата корейска козметика си взех това. Има доста отзиви в youtube за него https://www.cosrx.com/cosrx-bha-blackhead-power-liquid-1.html и определено има видим ефект след като го ползвам. И не изсушава кожата изобщо. Някак черните точки все едно са се свили или разградили Rolling Eyes Но аз и не съм много постоянна. Слагам го рядко, че четох и че не трябва много често да се ползва - 1-2пъти в седмицата.

Общи условия

Активация на акаунт