Косопад Тема 17

  • 49 578
  • 765
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 599
Някой ползвал ли е ресторекс серум и има ли ефект?

www.sovalyekozmetik.com.tr/urun/79_restorex-sac-serumu-6mlx7-adet

# 166
  • Мнения: 223
Все повече се убеждавам как проблема е нещо вътрешно, но какво. Пия витамините, които ми бяха мъничко под норма, използвам маски за косопад 2/3 пъти седмично, хапвам храни, препоръчвани при косопад и резултат нула. Дори не е намалял. Понеже много хора са си броили по колко косъма им пада, аз не бях, стана ми интересно и преброих днес след къпане. Около 300. Знам,че на ден трябва да са до към 120. Доста кофти ми стана. Как вървят при вас нещата? Ще се радвам някой отървал се от косопада, да сподели.

# 167
  • Мнения: 10 301
Аз обаче за пореден път се убеждавам, че маслата много добре ми действат. Лятото писах, но не бях сигурна т.к. на скоро ги бях почнала. Сега мина половин година. Мажа преди миене на косата, два часа. Два пъти седмично. Доволна съм.

# 168
  • Мнения: 10 738
Aguila,
И аз съм имала дни с 300 косъма. Много е депресиращо и вече не броя.
Преди седмица направих за пръв път маската с чесън и съм доволна - няма остатъчна миризма, а скалпът ми се успокои. Преди имах сърбеж и дребен, сух пърхот. Смятам да правя маската веднъж седмично или на две седмици в зависимост от ангажиментите ми.

# 169
  • Мнения: 1 656
Маслата , проблем ли е да се капват на ръката и направо да се втриват в косата или трябва да се разреждат в базови?

# 170
  • Мнения: 10 738
Етеричните масла задължително се разреждат в базови.

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 98
Здравейте ! Аз продължавам с еукапила , но много ме притеснява това , че падат косми от бретона , където е най - видимо оредяването и това като , че стана откакто се мажа с еукапила . Аз там мажа основно. Много съм притеснена и уплашена. Дайте съвети! Възможно ли е да се получава обратния ефект?

# 172
  • София
  • Мнения: 615
лилиан При мен се получи същото към средата на 2-рия месец с Еукапила, буквално за дни ми се разреди в областта на бретона..мазах до края на месеца и спрях, защото освен разреждането и косопада ми се засили драстично.Никъде не открих да е писано за подобни оплаквания, но аз и преди съм писала, че като цяло информацията за Еукапил в нета е изключително малко.Реално само в тази тема има доволни момичета и още едно момиче е писало преди много години в един друг форум.Из чужбинските форуми има също единични мнения от преди много години...Допускам, че съм пропуснала някое и друго мнение, но отново информацията е нищожна.
Аз лично не смея да се изказвам крайно, защото имам купища хормонални проблеми, но такова чудо с нито едно от другите мазила не ми се е случвало...Яд ме е, че отново загубих време и пари..имам още една неотворена кутия.

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 98
И аз си мисля , че е  от еукапила и ще го спра . А след спирането му нещата успокоиха ли се при теб?

# 174
  • София
  • Мнения: 615
В момента ми пада по-малко коса.Честно казано и аз не знам какво да мисля, по-вероятно е всичко това да се случва от хормоните, а не от еукапила, но страх лозе пази...
Аз лично  никога не съм вярвала в ампули и лосиони, нищо че съм се заредила доволно.За сезонен косопад със сигурност вършат работа, хормонално ли е, не.
Сега съм си добавила по 2-3 капки от Розмарин и Кедър в шампоана и това ми е външната грижа.

# 175
  • Бургас
  • Мнения: 98
благодаря !

# 176
  • Мнения: 10 301
Маслата , проблем ли е да се капват на ръката и направо да се втриват в косата или трябва да се разреждат в базови?

Ето ти моя бъркоч. Ако ти се занимава забъркай си го в шишенце с пипета и слагай преди миене на косата:

30мл масло от жожоба (или някакво базово по желание)
5 капки кедрово масло
5 лавандулово
5 розмарин
5 тамян

Масажирам скалпа преди миене, още докато съм на работа. Не нанасям, че да тече масло от мен. На върха на пръстите омаслявам колкото е необходимо и разнасям по целия скалп. Връзвам на опашка и отивам на фитнес. Вече са минали 2-3 часа, като приключа измивам. Това го правя 2 пъти седмично, защото си мия косата на 2 дена, т.к. ми е почти до кръста.

# 177
  • Мнения: 1 656
Като споменахте бретон, в чудене съм, така ми  оредя косата отпред и отстрани , а челото ми е високо и широко, един бретон дали няма да замаже положението, па макар и не толкова гъст?

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 98
Едва ли бретона ще помогне много . Аз просто винаги съм имала бретон , с голямо чело съм , но откакто оредя не стои добре.

# 179
  • Мнения: X
Мисля че не е добра идея, повечето редки бретони не стоят добре. Но пак зависи как ще се направи. Аз също съм с голямо чело, но нямам достатъчно коса за бретон.

Общи условия

Активация на акаунт