Разнообразяване с игри и научаване на нови думи

  • 2 109
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Давам идея за игра - с хартиено тиксо залепи за под/врата някоя любима играчка/ предмет и остави детето само да се опитва да си я вземе. Ще развива фината моторика и ще се учи как да " решава проблеми".
Аз си играя с малкия от както стана сравнително способен да играе 1+ годишна възраст. Забавляваме се като се отпускам максимално и не мисля кой как би ме възприел, а само как детето ме усеща. ММ много пъти ми е правил забележка - че се пъхам в разни пространства, че пълзя или че просто си бръмча с количките на сина ми, но това си ми е общият език с детето - играта. Като стане на 12 няма да е така и тогава, ще ми се иска да се търкалям от смях по пода с него, но вече ще бъде различно.
Аз съм на мнение, че трябва да се опитваме да общуваме по начин, по който ще бъдем разбрани. Също, игрите трябва да се разбират от детето, а не просто да се бута някаква играчка с надеждата, че ще осигури часове спокойствие.

# 16
  • Мнения: 3
Много ви благодаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 716
Аз му давам да рови в неща, които “не са за него”. Една купа с формички за сладки имам и много ги разглежда и дрънчи с тях. Например също съм сложила в една купа пластмасови прибори, залъгалки, чесалки, клипси и всякакви неговк джунджурийки и той много обичаше на тази възраст да изважда всичко едно по едно и да прибира. Тихите книжки също са страхотна идея. Дала съм му и една кутия с бижута /такива, които не може да изяде и кърпи за глава/ и също ходи по няколко пъти да я рови. Общо взето след като се научи да пълзи играчките му омръзнаха и започна разузнаването на апартамента. Това бяха най-самостоятелните му дни мисля. Всеки ден намираше нещо ново.
Колкото до това, че бабата успява да го научи- не си мисли, че всичко е плод на нейните умения само. Аз моя син го уча от три месеца да маха за чао и не иска. Просто стои и гледа безинтересно. Преди няколко дни на една площадка случайна жена с дете му каза чао и той се размаха. И други примери имам, как го уча на нещо - например да слага в сортер и той само гледа и веднъж с майка ми сам почнал да сортира. Тя беше много доволна. Мисълта ми е, да не го приемаш лично.

# 18
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Сега се сетих да добавя още няколко неща
- Моя много обича да се гледа в огледалото. Напоследък го оставям по корем на спалнята и подпирам едно огледало пред него и се почва великото разглеждане. Може да го оставяш така или пък седнал с някаква шарена шапка на главата например.

- може да му вържеш балони с хелий на ръцете и краката, но внимавай да не се пукнат. Алтернативно може да му зашиеш някакви малки играчки за чорапите например.

- в найлоново пликче с цип може да сложиш различни цветове боички и да затвориш пликчето. Слагаш го легнало пред детвто и го оставяш да се забавлява с цветовете.

# 19
  • Мнения: 1 134
Сега се сетих да добавя още няколко неща
- Моя много обича да се гледа в огледалото. Напоследък го оставям по корем на спалнята и подпирам едно огледало пред него и се почва великото разглеждане. Може да го оставяш така или пък седнал с някаква шарена шапка на главата например.

- може да му вържеш балони с хелий на ръцете и краката, но внимавай да не се пукнат. Алтернативно може да му зашиеш някакви малки играчки за чорапите например.

- в найлоново пликче с цип може да сложиш различни цветове боички и да затвориш пликчето. Слагаш го легнало пред детвто и го оставяш да се забавлява с цветовете.
Това с огледалото и при нас е голяма занимавка. Голямо гледане и голяма радост. А като казахте за пришиване на нещо към чорапите, ние имаме едни зимни на които отпред са пришити котешки муцуни с нещо дрънкащо вътре. Тъкмо навреме ме подсетихте да ги извадя, пък дано детето да ги хареса. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт