Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 377
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 900
Аз експерименти не правя. Хората са измислили специализирани препарати за целта.
 И направи опит-изчисти я с препарат и пери известно време само с прах.Спри и омекотителя- аз от години престанах да слагам, не че съм критерий, де. Да видиш какъв ще е резултатът.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 712
Моля за съвет как да изпера калъф на матрак - проблемът е, че от едната страна има "вграден" пласт с мемъри пяна ?
Какъв препарат да използвам/ да не използвам? Предполагам омекотител не е добра идея да слагам, т.к. няма да бъде изплакнат добре и може да увреди мемъри слоя  ... или да сложа? Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 10 256
Прането с гелове и на ниски температури съсипва пералните. Аз лично си купувам препарат специално предназначен за чистене на перални. Чистя я с него веднъж месечно, даже и календар си имам. По приницип пера само уикенда, започвам с цветно, после черно и накрая бяло пране. В бялото пране слагам и белина. Гледам винаги бялото ми да е последно, за да може белината да изчисти освен прането и да премине по тръби и маркучи. После вадя чекмеджето и го оставям отгоре на пералнята до другото пране (т.е. следващия уикенд), подсушавам вратата, почиствам под уплътненията и подсушавам. Проблеми съм нямала никога. Центрофужа на по-малка скорост, да не троша пералнята. Високите обороти ползвам по изключение.

# 63
  • Мнения: 1 267
И аз съм от тези с препаратите  за почистване - който ми падне на промоция. Но започнах пак да си използвам при пране редовно прах за бяло и висока температура. Пералнята вече е отпразнувала 20 годишен юбилей.

# 64
  • Мнения: 350
Дами, как да почистя петна от Коларгол, кафявите капки за нос, от бяла памучна блуза. Имам спомен, че с нищо не се чистеше.

# 65
  • Мнения: 4 564
Дами, как да почистя петна от Коларгол, кафявите капки за нос, от бяла памучна блуза. Имам спомен, че с нищо не се чистеше.

И аз така знам - това чудо не излиза.

# 66
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Моля за съвет как да изпера калъф на матрак - проблемът е, че от едната страна има "вграден" пласт с мемъри пяна ?
Какъв препарат да използвам/ да не използвам? Предполагам омекотител не е добра идея да слагам, т.к. няма да бъде изплакнат добре и може да увреди мемъри слоя  ... или да сложа? Rolling Eyes

аз бих ползвала препарат за мембранни тъкани.
омекотител не ползвам никога, само проблеми създава.

Дами, как да почистя петна от Коларгол, кафявите капки за нос, от бяла памучна блуза. Имам спомен, че с нищо не се чистеше.


незнам дали ще помогне, но можеш да пробваш: аз третирам всякакви петна по памучни материи с бакпулвер: разстилам дрехата в мивката, петното да е на керамиката, мокря и сипвам отгоре веднага бакпулвера да шупне.
оставям поне 15мин. понякога се налага няколко пъти да третирам. после в прането на нормална програма и сушене на слънце по възможност.
така съм махала и стари петна от кръв (без слънце).

# 67
  • Мнения: 350
Благодаря beki8 и asyalein! asyalein ще пробвам съвета ти.

# 68
  • Мнения: 2 820
Здравейте, включвам се и аз с едно питане - имам светъл диван и кучето ми го напишка веднъж и не знам с какво да махна петното, пробвала съм с магическа гъба, с препарат за петна за дивани на медикс, пробвах със спирт някъде във форума го бях прочела и вече варианта, за който се сетих е да си викна фирма и да го изчистят. Та ако някой знае нещо друго за дивани - цялата съм в слух Grinning
Има една пяна за чистене на дамаски от Лидъл и с нея вчера изчистих разлято червено вино върху светла тапицерия на диван. Лошото е обаче, че не е в постоянния асортимент. Ще потърся снимка, за да покажа за коя точно става въпрос, защото мисля че бяха два вида. Ето я: http://promocii.bg/files/pyana-za-pochistvane-na-kilimi-i-damaski-794296-1.jpg

# 69
  • Мнения: 2 189
Какво стана с бялото яке?Изчисти ли се с нещо?

# 70
  • Мнения: 1 532
Какво стана с бялото яке?Изчисти ли се с нещо?
С паста за зъби се позаличи ,но пак се вижда леко.
Ще го обработя отново ,може да се изчисти напълно.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
С какво мога да почистя петна от фон дьо тен върху шкаф в банята, повърхността е пдч гланц?

# 72
  • Мнения: 1 532
Пдч гланц съм почиствала с тампон със спирт.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Пдч гланц съм почиствала с тампон със спирт.

Благодаря, опитах и това, но не се получи.

# 74
  • Мнения: 9 776
С какво мога да почистя петна от фон дьо тен върху шкаф в банята, повърхността е пдч гланц?

Мицеларна вода?

Общи условия

Активация на акаунт