Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 438
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 713
При мен се получи така от капсула Персил, но бяха останали и малки късчета от обвивката на капсулата, та нямах колебания, от какво е мазното петно. Донякъде грешката беше моя- добавям новите капсули в кутия с по-стари и допускам, че проблемната се е застояла повече и затова не се е разтворила добре и е направила мазно петно.

# 121
  • Мнения: 986
Не пера с капсули. Sad с нормани дрехи ги прах. Не бяха с леке преди прането. Просто така си излязоха. И двата чифта са черни, с черни дрехи ги прах. Пера черните с течен прах за пране или с нормален сух. Нямам деца и не ползваме сапунени балончета, та и от това не е. Просто така си излязоха.

# 122
  • Мнения: 4 208
Да се "похваля" каква я сколасах...
Докато ползвах почистващ препарат на основата на белина е изпръскало върху черния памучен суичър на сина. Само едно петно колкото 5 ст. Станало е червено-кафяво.
Той се разпищя, че трябва да го оправя.
Тази вечер купих боя за тъкани, направих малко количество разтвор и накиснах само малка част от дрехата, петното и съвсем малко около него. Стоя около 2 часа. Сега съхне. Като изсъхне ще го припера леко на ръка, за да видя какво ще се получи.
И в магазина и на самата опаковка пише, че често петна от препарати на основата на белина не могат да се покрият при боядисване. Какъв е вашият опит в тази посока?
При мен за сега изглежда боядисано, но като изсъхне ще видим...

# 123
  • Варна
  • Мнения: 948
Напръскай цялата блуза с препарата. Ще стане много ефектна.

# 124
  • Мнения: 5 909
Поръчах си онлайн черни дънки, които ми се оказаха малко къси. Отпуснах ги, но ръба белее. Минах го с перманентен маркер. Покри всичко. Няма изпиране.Може да забележи само който знае. Но това беше крайна мярка, защото ги бях прежалила.

# 125
  • софия
  • Мнения: 25 444
Да се "похваля" каква я сколасах...
Докато ползвах почистващ препарат на основата на белина е изпръскало върху черния памучен суичър на сина. Само едно петно колкото 5 ст. Станало е червено-кафяво.
Той се разпищя, че трябва да го оправя.
Тази вечер купих боя за тъкани, направих малко количество разтвор и накиснах само малка част от дрехата, петното и съвсем малко около него. Стоя около 2 часа. Сега съхне. Като изсъхне ще го припера леко на ръка, за да видя какво ще се получи.
И в магазина и на самата опаковка пише, че често петна от препарати на основата на белина не могат да се покрият при боядисване. Какъв е вашият опит в тази посока?
При мен за сега изглежда боядисано, но като изсъхне ще видим...
Аз бих "боядисала" с перманентен маркер Laughing

# 126
  • Мнения: 40 843
+1 за маркера. Обаче първо изпиране, защото белината остава и след изсъхването и си действа доста време.

# 127
  • Мнения: 4 208
Като го метнах снощи да съхне петното не се виждаше.
Може и да съм успяла да го боядисам.
Ще пробвам с маркер, ако се наложи.
Мерси за идеята!

# 128
  • Мнения: 4 571
Аз съм правила този номер с препарати с белина на един панталон и на едни дънки. Дънките бяха прекрасно гълъбово сиво. Напръсках ги без да искам с доместос, след това ги дадох в химическо да ги боядисат черни, въпреки новия цвят си личеше където беше пръснало от препарата и също ги оцветявах с перманентен маркер. Той пък си личеше също, защото цвета на дънките  изсветляваше с всяко пране, а отгоре маркера седеше чисто черен. Панталона го бях напръскала на голямо петно с белина. Оцветявах го и него с черен маркер и пак си личеше, защото след всяко изпиране маркера изсветляваше и се налагаше непрекъснато да се оцветява платаа, нищо че маркера е перманентен.

# 129
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 260
Имам черен панталон с петна от белина. Трикът с маркера не сработи точно по изброените горе причини. Боядисването обаче- да. Първо боядисах само местата с петна, прах, изсуших, боядисах целия панталон. Покри добре.

# 130
  • Благоевград
  • Мнения: 2 860
Да споделя един успех с мицеларна вода - брат ми се занимава с ремонти на коли, съответно почти не ползва ръкавици и се омазва до ушите с масло. С какви ли не препарати се мие и нищо. С памуче и мицеларна вода ръцете му светнаха и станаха чудни за сватбената фотосесия 😁

# 131
  • Мнения: 9 776
Беше ми попаднала във фейса статия за поддържане на баня. След като се измие хубаво, фугите да се намажат с парафин. Така не се завъждал наново мухъл. Дали има резон в тая работа?

# 132
  • Мнения: 4 208
Беше ми попаднала във фейса статия за поддържане на баня. След като се измие хубаво, фугите да се намажат с парафин. Така не се завъждал наново мухъл. Дали има резон в тая работа?

Може би парафинът отблъсква водата и така тя не се задържа по фугите, за да мухлясват.
Според мен, единственото решение е фугираща смес на епоксидна основа. С такава съм в кухнята (което не като банята)...

# 133
  • Мнения: 9 776
Не ми пречи да пробвам на някакъв участък и да следя какво се случва. Само да си измия банята.

# 134
  • Мнения: 8 213
Продават течен силикон за фуги.

Общи условия

Активация на акаунт