Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 383
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 201
Пиши, да. Майка ми е царица в съсипването. То по-важно е на теб да не ти е надраскано, да го гледаш в този вид, не толкова заради свекървата. 🙂 (Всъщност за мен има и нещо мило в реакцията ти, сигурно защото съм гледала снахи, които имат респект към свекървите им и свекърви, обичащи ги като дъщери.)

# 181
  • Мнения: 39 238
Уред е, ползва се, нормално е и да се надраска, и да се счупи дори. Не се притеснявай толкова.

# 182
  • софия
  • Мнения: 25 399
Мисля, че тук някой беше показвал как е изчистил уплътнение в душ кабина. Беше пръскал с нещо като за последен път. Може ли да ми помогнете  Simple Smile

# 183
  • Мнения: 4 206
Дами, помагайте! Утре свекърва ми е на гости у дома, а днес някак си без да искам надрасках керамичния плот на печката, която ми е подарък от нея. Grinning Не е дълбока драскотина, но се вижда. Имате ли някаква хитринка за този случай Sad
Не знам за самата драскотина лек, но можеш да сложиш нещо отгоре и да не се вижда. Помисли - някаква декорация, панерче с плодове, месалче някакво... там каквото ти пасва на интериора.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 1 359
Здравейте! С какво мога да почистя касерола от неръждаема стомана? Използвана е и след това не е измита веднага. Отвън има загорели участъци, отвътре също. Пробвах с циф, но никакъв резултат.

# 185
  • Мнения: 8 194
Здравейте! С какво мога да почистя касерола от неръждаема стомана? Използвана е и след това не е измита веднага. Отвън има загорели участъци, отвътре също. Пробвах с циф, но никакъв резултат.

Медикс грил - намазваш и оставяш да подейства. После много лесно се изтърква.

# 186
  • Мнения: 10 256
С медикса трябва да се внимава. Според мен първо да се мазне малък участък отдолу някъде.

# 187
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Загорялото мокря и посипвам с бакпулвер да шупне. Оставям така известно време.
Ако не помогне: слагам вода докъдето е загоряло и слагам 1 лъжици прах за бяло пране или таблетка от миялната, оставям на слаб огън поне 30 мин. Да се наблюдава, че кипи.

# 188
  • Мнения: 183
Дайте съвет с какво да премахна петно от шоколад върху тапицерия на диван. Не знам дали има значение, че цветът на дивана е "шампанско", а петното доста голямо.

# 189
  • Мнения: 9 776
Дайте съвет с какво да премахна петно от шоколад върху тапицерия на диван. Не знам дали има значение, че цветът на дивана е "шампанско", а петното доста голямо.

Със сигурност вариантите са много и с магия няма да стане. Просто си избери един препарат и действай с него. Аз бих третирала първо само с вода с кърпа за кухненски плот от онези, които са по три в плик ако се сещаш. После бих посипала с перилен препарат от типа на Ариел да постои. Шоколада съдържа мазнини и ти трябва нещо, което да ги извлече. Ще ти препоръчат и разни препарати за петна. Просто избери нещо и действай. Много е вероятно петното да се увеличи. Ако имаш познат с перяща прахосмукачка после да минеш целият диван, най-добре.

# 190
  • Мнения: 3 394
Ако дамаската не се сваля купете препарат против петна за чистене на дамаски. Друг вариант е Вениш гел и гъбичка.
Шоколад се пере много лесно с качествен препарат.

# 191
  • Мнения: 2 189
Направо викни фирма да изпере дивана със специална машина.С каквото и да третираш после остава петно.

# 192
  • Мнения: 13 532
Направо викни фирма да изпере дивана със специална машина.С каквото и да третираш после остава петно.
Точно така.

# 193
  • Мнения: 2 737
Дайте идея с какво да почистя наслоеното лепкаво покритие по сешоара. Не знам как го обясних, но по повърхността, вероятно от топлината, на самата пластмаса все едно се е образувал лепкав слой.

# 194
  • Мнения: 22 867
Нещо подобно е станало с пластмасата на машата ми, която ми върши чудесна работа. С какво ли не търках, ами лепне си. Реших, че самата пластмаса се е променила, машата ми е от доста години.

Общи условия

Активация на акаунт