Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 426
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 190
Опитайте с пяна за бръснене или бяла паста за зъби.

# 421
  • Мнения: 9 858
Благодаря ти, същото си помислих. Wink

# 422
  • Мнения: 260
Дами, бели пердета /изкуствена материя/, с какво мога да ги избеля?

# 423
  • Мнения: 40 804
Дами, бели пердета /изкуствена материя/, с какво мога да ги избеля?

Аче.

# 424
  • Мнения: 260
Дами, бели пердета /изкуствена материя/, с какво мога да ги избеля?

Аче.

С белината, няма ли да пожълтеят, защото както написах са изкуственяк

# 425
  • Мнения: 40 804
Дами, бели пердета /изкуствена материя/, с какво мога да ги избеля?

Аче.

С белината, няма ли да пожълтеят, защото както написах са изкуственяк

За белина не знам. Аче слагам от много години и всичко е точно. И интересното е, че като ги извадиш от пералнята пак сивеят, но после като ги окачиш (аз ги окачвам мокри, направо то пералнята) с изсъхването изведнъж светват снежно бели.

# 426
  • here and now
  • Мнения: 4 207
С лимонена киселина.

# 427
  • Мнения: 260

Как с лимонена киселина, по-точно какво количество се слага? Аче не е ли белина?

# 428
  • Мнения: 40 804

Как с лимонена киселина, по-точно какво количество се слага? Аче не е ли белина?

Белина е. Но казват, че е по-щадяща. Дали е така не знам, но не ми е повредила найлоновите пердета. И действа безотказно.

# 429
  • Мнения: 2 127
Дами, бели пердета /изкуствена материя/, с какво мога да ги избеля?
В праха сложи 2-3 с.л. сода бикарбонат

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Надраскано/боядисано по ПДЧ-то на бюрата чистя с мокра кърпичка W5 (от Лидл). Досега само един вид флумастер не излезе, но се изчисти с магическа гъба

# 431
  • София
  • Мнения: 109
Дами, бели пердета /изкуствена материя/, с какво мога да ги избеля?
В праха сложи 2-3 с.л. сода бикарбонат

Аз накисвам пердетата с вода, в която разтварям пакетче сода бикарбонат за няколко часа. След това пера в пералнята. Пердетата ми в кухнята са на 40 години и изглеждат снежнобели. А в кухнята пуша, готвя и т.н.

# 432
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 801
ritun, респект за белотата на пердетата ти, но все си мисля, че има значение съставът им.
Пердета с по-голямо съдържание на памук остават във времето по-бели, а изкуствените, прани на високи градуси, започват да сивеят с времето.

# 433
  • Мнения: 10 256
Аз от как си оправих масата след едни гости (остана ми бяло петно на лака), които разляха ракия, направо съм болна на тема опазване на маса. Хлапето като беше малко каквото и да правеше на масата, винаги застилах тънка найлонова покривка и върху нея платнена, стара. Така и да одращи, и да разлее да не стане беля. Само за тия гости не ми мина през ума да направя същото. Така че, докато са малки децата застилайте нещо ако ви е хубава масата.

# 434
  • Мнения: 4 207
Бях чела някъде преди години, че за белота на найлоновите пердета се слагат 1-2 с. л. готварска сол в пералнята заедно с праха за пране. Содата бикорбонат май е за омекотяване на водата, а не за избелване...
Аз имам такова перде само на едната тераса и винаги слагам. Не мога да преценя много добре ефекта, защото пердето ми е наистина много старо, прозорецът ми е непрекъснато отворен и влиза страшен прах, а и съпружието пуши на тази тераса. Та пердето ми е тотално обречено.

Общи условия

Активация на акаунт