ОСМИ клас полека тече, отлично се справя мойто гардже

  • 28 537
  • 668
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 264
Здравейте момичета/момчета. Случайно да знаете за учител/ка по Химия в района на Борово; Красно село; Бъкстон ?  Синко има контролно понеделник и спешно му трябва урок днес следобед и/или утре. Поздрави  Simple Smile

За каква химия става въпрос?

# 61
  • Мнения: 184
за 8-ми клас. Строеж на атома и Химични връзки

# 62
  • София
  • Мнения: 1 210
Benast, можеш да погледнеш в https://uchiteli.bg
В 5-6ти клас там намирах учители на дъщеря ми след челен сблъсък с т.нар. компютърно моделиране в училище.

# 63
  • Мнения: 184
Благодаря jenap, ще прегледам там.

# 64
  • Мнения: 32
Имам следното питане .Моят син желае да участва в състезание по дебати следващата неделя в АК. Но му трябва парньор по дебатиране.Не може сам , трябва да са отбор .А такъв той не може да си намери.От неговия клас никой не ходи на дебати , само той.От стария му клас също не са особено въодушевени.Съзтезанието е на български и е за начинаещи , така че не се изисква опит .Та въпросът ми е , дали някое от вашите деца би проявило интерес и желание да участват заедно.Няма значение дали ще е момче или момиче.С две думи търим си "дебат - другарче " ...

# 65
  • София
  • Мнения: 6 171
Наваксах с четенето и се разпознах много във второто стихотворение на Русалка. Хич не се харесвам Frowning1.
След срещата като ви чета свързвам ника с физиономия и ми е още по-уютно в темата. Очаквам следващата среща, за да поправя пропуските от първата, където не успях да се запозная с всички.

# 66
  • Мнения: 815
Съжалявам, че ще споделя тук, но нещо не ми се пише в третокласната. С малката днес беше първата ни среща с г-н Евтим Кънчев.  80- годишен човек и невероятен математик. По природа Дея е изключително самостоятелно и интелигентно дете, с афинитет към математиката, лидер, но и много бърза, нетърпелива, нетърпяща критика и непризнаваща грешките си. Днес, за първи път, видях детето си да се държи като израстнало такова. Изключително умерено и не изтърси нито една глуповата реплика от бързина. Кънчев я парира още в началото. Настоя да остана с тях на първия урок. На 40 минута бях сигурна, че Дея ще каже, че повече не иска срещи с него. Мина през различни емоции - пълен блокаж ( никога не съм я виждала притеснена в учебна среда); сълзи, въпреки че не потекоха ( видях ги в ъгълчетата на очите и); уважение ( гледаше пряко в него); радост от това, че е решила задача или, че е разбрала решението. Имаше критика и трудни въпроси, които не бяха свързани със задачи. Не сведе глава ( евала и правя) и отговори подобаващо. Последните реплики бяха: "Дея, ще работим ли заедно?". Тя се усмихна, а аз почувствах облекчение. "Да!" - каза Дея. "Труден съм, трудна си, но с много голям потенциал! Ще имаме проблеми с теб, заради характера! ". " Да, зная!". Стихнаха си ръце и в четвъртък е на линия. На изпроводяк такова силно потупване по рамото получих от този възрастен човек, че направо ми спря дъха. Дея е супер въодушевена и доволна. Даже не мога все още да осмисля, как я вълнуват такива емоции, като беше буквално смазана на урока. Явно за да се развиват хора, в които лидерството е изявено, им трябват такива, които безапелационно да им покажат и докажат, че в даден момент не са прави и винаги има какво да научат.

# 67
  • Мнения: 19
Имам следното питане .Моят син желае да участва в състезание по дебати следващата неделя в АК. Но му трябва парньор по дебатиране.Не може сам , трябва да са отбор .А такъв той не може да си намери.От неговия клас никой не ходи на дебати , само той.От стария му клас също не са особено въодушевени.Съзтезанието е на български и е за начинаещи , така че не се изисква опит .Та въпросът ми е , дали някое от вашите деца би проявило интерес и желание да участват заедно.Няма значение дали ще е момче или момиче.С две думи търим си "дебат - другарче " ...
Каква ще бъде темата?

# 68
  • Мнения: 3 976
Петенка, така хубаво си описала срещата, че и аз се развълнувах. Да е на добър час на Деичка. Колко е хубаво всяко дете да срещне своя Учител!
Моята, в ЧУ имаше забележителни учителки и прекрасен директор. Бях много на тръни кой ще им заеме мястото и как ще се конкурира с тях. Голям късмет е класната /по немски/.- улегнала жена, чието цялостно излъчване е "съвършено всичко знам и нищо не може да ме учуди", достолепна и доминираща, но със спонтанен хумор, който скъсява дистанцията. Поредния модел поведение, срещата с който е дар свише. В тази обрушена държава, при цялостния срив на ценности, да срещне детето личности - ярки, запомнящи се, е по-важно от конкретните знания, които то ще получи /не ги игнорирам, но ги слагам на второ място/. Затова разказът ме докосна. Дай Боже всички човеченца да имат своя си "Кънчев"!

# 69
  • Мнения: 32

Каква ще бъде темата?
[/quote]
Не е известна предварително.Предполагам , че като е за начинаещи няма да е нещо засукано или трудно.

# 70
  • София
  • Мнения: 922
Петенка, Много се радвам за вас, че сте срещнали Учител. Успехи!

# 71
  • Мнения: 561
Петенка, какво означава  "съжалявам, че го споделям тук". Не съжалявай, а винаги споделяй подобни невероятни преживявания. Беше въодушевяващо да го прочете човек. Радвам се за вас.

# 72
  • София
  • Мнения: 18 034
Скрит текст:
Брей, очаквах дълъг списък
от мами - видни проклетии,
на които прагът им е нисък
и мигом погват хлапетии.
Щом зърнат някоя четворка
след тест по нещо да се мъдри,
веднага търсят договорка
нататък кой какви ги къдри.
Юнакът или пък момата
оценка трябва да поправи,
в противен случай с автомата
родителката  ще борави -
без куршуми, тип словесен,
снайперист е с него мама,
след престрелка, с нос овесен
на бюро, в минорна гама,
в ръка с учебник сяда зайче,
оплаква то съдбата тежка,
отпива първо глътка чайче
след което своята болежка
с другар веднага в нета шерва,
споделя колко серт е мама,
с какво успеха тя измерва
и как четворката е драма.
Но не познах, тук пишат само,
добрички майки, закачливи,
подаващи при нужда рамо
на тийновете  докачливи.
Към тях разбиране показват
и веч' ги смятат за големи,
при грешка те не ги наказват,
обсъждат заедно проблеми.
Във жега и във дни дъждовни
картината по-цветна правят
двама татковци грижовни,
децата им да не забравят,
че имат си бащи страхотни,
които даже пишат книги-
спокойни, умни и работни
не правят в темата интриги.
Като петлета сред кокошки
не кукуригат горделиво,
не карат също  стари трошки,
човек ги зяпа завистливо.
Разбират те от гуми зимни
и опита си с кеф споделят,
пишат нещица интимни
и словото добре владеят.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 16:06 от пенсионирана русалка

# 73
  • Мнения: 4 579
Благодаря, Русалке, аз съм и от двата типа мамчета - много мрънкам за оценките, защото са от мързел, но и съм първи приятел, без нужда от питане, винаги там, където е необходимо Heart

# 74
  • Мнения: 11 818
Моето момиче днес става на 14! Почерпете се, макар и виртуално:

Общи условия

Активация на акаунт