Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 9 тема

  • 37 546
  • 790
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 21 282

Днес сме на бананови палачинки.
Тези седмици нямах муза нещо.

# 496
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте! Стартираме новата седмица с палачинка с шоколад за закуска; телешко с грах и шопска салата.

# 497
  • Мнения: 1 652
За  закуска имахме ябълков сладкиш.
За обяд мусака с кисели краставички и за десерт печена тиква с мед.

# 498
  • Мнения: 179
Ако сложа мусака примерно или друго ядене в пластмасова кутия дали ще се развали ако не стои в хладилник 4-5 часа ?В стаята на училище е топло.Може ли да вкисне?Имате ли опит ?

# 499
  • Мнения: 9 552
нищо ѝ няма на храната /аз така си нося храна, която не слагам в хладилника, за да не се налага топлене в микровелето/.
днес щерката е на кекс с орехи и банан, а аз на вратна пържола и зелева салата.

# 500
  • Мнения: 817
Нямам случай до сега детето да се е оплакало или да е върнало храна. Ако приготвям храната сутрин това е в 6.30, слагам в чантата и до 14-15 часА всичко е изяла. Ако е нещо приготвено от предния ден, слагам кутията в хладилника и пак сутринта в чантата.

# 501
  • Мнения: 179
Нямам случай до сега детето да се е оплакало или да е върнало храна. Ако приготвям храната сутрин това е в 6.30, слагам в чантата и до 14-15 часА всичко е изяла. Ако е нещо приготвено от предния ден, слагам кутията в хладилника и пак сутринта в чантата.
А в училище претопля ли на микровълнова или се стопля на стайна температура-когато е извадено сутрин от хладилника.

# 502
  • Мнения: 817
Не, не претопля, нямат условия. Става си на стайна температура храната. Обаче да подчертая, че детето изобщо не е капризно и злоядо, точно обратното. Simple Smile

# 503
  • Мнения: 1 652
На работа имаме хладилник, но и аз не си я слагам вътре, хапвам си я на стайна температура. Никога не ми се е разваляло ядене така.

# 504
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
О, имам... 6годишен -  ден, след ден, след ден... плътно, цяла учебна година. И нито един път с развалена храна. Пращала съм всякаква, ама наистина всякаква храна, понеже щерката е всеядна.

Така и така се разписах, ето ни кутията:
МЗ - ананас и физалис
Обяд - патладжан пълнен с нахут  и млечно таханов сос със сумак по марокански;  салата - сирена, авокадо и зеленчуци, с медно-чеснов дресинг

# 505
  • Мнения: 27 607
Госпожицата си носи останали от снощи фузили триколоре с доматен сос и сметана (другите и любими сосове са чист доматен и само сметана Laughing , както и само масло+сирене) и половин Корни. И стол+ безплатни закуски. Smiley

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 16:29 от dolce miele

# 506
  • shumen
  • Мнения: 18 095
За днес за закуска имаше кифла с мармалад,за обяд са имали в стола кебапче и зеле салата,кексче,за СЗ-филия с крема сирене и кашкавал и едни мини кексчета.
За утре за закуска бутер банички,за обяд ще имат в стола пиле с домати и ориз и мандарини,за СЗ пожела бургер с кашкавал и банан.

# 507
  • Мнения: 27 607
Аз замислям някакви палачинки със спанак за утре... Напук на някои неща които твърдо отказва да яде, госпожицата ми е почитателка на спанак, броколи, карфиол,  зелен боб  (френски). Smile Ще мисля плънката.... Thinking
Морена, твоята девойка как я направи толкова всеядна? Grinning

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Долче,
Скрит текст:
тя ми е трето дете и двамата големи ядяха, ама това е някакъв прецедент. От по-малка говореше, че ще става гурман, ще има ресторант...  Аз и преди съм споменавала... 80 % от храната в кутията ѝ е нова храна.  Покрай това и ние пробваме, като ММ е по-косервативен по вкус, ние двете всичко харесваме. Simple Smile  И каквото и да ѝ предложа, все е  супер добре прието.  Не знам статистика, но аз определено го отдавам и на захранването ѝ - по ЗВБ. Винаги от нея е идвала идеята за хранененето ѝ, просто не ми се е налагало да  подсещам, каня, предлагам. И колкото иска - толкова, от бебе е така.

# 509
  • Мнения: 2 749
Добро утро.

Хлапачката е на кренвиршки.
А мен голяма купа айсберг, с чери домати, маслини,малко кашкавал, консерва риба тон, зехтин и лимон.

Скрит текст:

Извинявам се за лошата снимка Sad

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 07:59 от simpatiuh4e

Общи условия

Активация на акаунт