Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 5

  • 29 204
  • 782
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 393
Имам въпрос относно изпита за проверка на способностите - има ли деца явили се с декоративна композиция (а не фигурална) и ако да, какви теми са се падали минали години?
Eто тук открих цветни задачи, изготвени на изпити за кандидатстване за Архитектура. Както казах и по-нагоре - не съм сигурна какъв точно е формата на декоративната композиция, но си мисля че е нещо подобно.
http://design.tu-sofia.bg/design-students/candidates/kompozitsia/
Качвам и едно условие, което открих, за кандидатстване в УАСГ - Архитектура. Да добиете представа как се поднася задачата.

# 196
  • София, център
  • Мнения: 686
Здравейте,  като наближат изпитите и почвам да блокирам.. като пълен "идеот", "идьот" и там както се пише...
Моля за помощ Cry

Проверка на способностите по рисуване за училищата към МОН е на 22 юни тази година?
Къде се провежда?
Как става записването?

Верно ли е, че кандидата за МОН училище може да реши да кандидатства с оценка от работата си при кандидатстванета в училище към МК? Но ако датите на МК са след тези на МОН... как става?

Благодаря
Някъде да са излезнали изпитни дати за училищата към МК...?

Приятен и успешен ден

# 197
  • София
  • Мнения: 14 672
Подава се заявление във вашето училище и оттам ще  ви кажат къде трябва да се явите на изпит.
Не е вярно това, което сте разбрала за оценките, обратно е - оценката от изпита в някое от училищата към културата може да се използва за оценка при класирането в мон-ските училища.

# 198
  • София, център
  • Мнения: 686
Подава се заявление във вашето училище и оттам ще  ви кажат къде трябва да се явите на изпит.
Не е вярно това, което сте разбрала за оценките, обратно е - оценката от изпита в някое от училищата към културата може да се използва за оценка при класирането в мон-ските училища.

Благодаря за това пояснение със заявлението!

Да и аз това съм написала... МК към МОН, въпроса е как става... някой с опит?

Последна редакция: чт, 07 май 2020, 14:36 от adiland

# 199
  • София
  • Мнения: 14 672
За първа година има такава възможност за прехвърляне на оценка.

# 200
  • София
  • Мнения: 3 561
Според мен тази възможност означава, че най-вероятно ще издърпат изпитите към МК в края на юни.

# 201
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Детето да уведоми класния, че иска да се яви на проверка на способностите.  Той ще даде заявление да попълните и върнете. После получавате служебна бележка с къде ще е изпита.

# 202
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Детето да уведоми класния, че иска да се яви на проверка на способностите.  Той ще даде заявление да попълните и върнете. После получавате служебна бележка с къде ще е изпита.
Детето защо трябва да уведомява класния? Нали си подава документи в училището, в което иска да се яви на изпит.

# 203
  • София
  • Мнения: 14 672
Детето да уведоми класния, че иска да се яви на проверка на способностите.  Той ще даде заявление да попълните и върнете. После получавате служебна бележка с къде ще е изпита.
Детето защо трябва да уведомява класния? Нали си подава документи в училището, в което иска да се яви на изпит.
Подава заявление, че иска да се яви на изпит в училището, в което учи в момента. По-късно ще уведомят децата къде са разпределени да държат изпита. Говорим за училищата към МОН, следете си сроковете за подаване на заявления, този месец са.
За училищата към културата е друга процедурата.

# 204
  • Мнения: 21 455
По график заявления за проверка на способностите се подават в периода 27 – 29 май 2020 г. Към момента няма изменение.
Предполагам, че този справочник, може да ви е полезен, особено графикът от страница 46.

# 205
  • Мнения: 851
А финално обявиха ли на коя дата е изпита по рисуване от НВО? В предишният график беше на 23.06., дали остава тогава? И резултатите се обявявят на 26.06.?

# 206
  • София
  • Мнения: 3 561
Рисуването е на 22.06.

# 207
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Някой има ли каквато и да е информация относно датите на изпитите за художествените училища?
От пресконференцията на министър Вълчев стана ясно, че за изпитите за проверка на способности на МОН няма промяна, т. е. рисуването остава на 22 юни, но за училищата към МК - пълна мъгла.
Как на 22 юни? Седмокласниците учат до края на месеца. Т. е. изпит по време на учебен ден... Явно има грешка в изказването му.

# 208
  • Мнения: 21 455


Заповед № РД09-2152/27.08.2019 г. за определяне на дати за провеждане на националните външни оценявания (НВО) ...

# 209
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт