Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 5

  • 28 909
  • 782
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 193
И как е там, в  ПГИИ " Проф. Николай Райнов"? Много неудобно ми се струва заради местоположението.
Както съм писала и по-напред в темата, балът им стигаше и за 51 СОУ, което е до Военна болница, там им беше и изпита по рисуване.  Но предпочетоха Райнов, не искаха другите училища, които ходихме да гледаме. Ходеха в Райнов на курс по рисуване в 7-ми клас. Преподавателят, който водеше курса, беше страхотен. Разбирам от тях, че всъщност всичките били такива. Чувстват се добре там и са спокойни. Училището е различно, има особена атмосфера. Децата се чувстват по-свободни, обръщат им внимание, но те са и 5 паралелки в училището ( аз го наричам бутиково Simple Smile ). Класният им е художник, интелигентен и загрижен за децата. Директорът е млад и креативен, води успешно училището. Печелят награди, стават все по-популярни и всяка година балът им расте. За транспорта-да неудобен е ,ние сме на 4 километра, но сменяме 2 трамвая,но според децата, това е без значение.  Моите първоначални опасения бяха от квартала. Но всъщност там е много спокойно, няма коли и движение, както в центъра. Поне през деня, всичко е наред и няма проблеми.

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 11:00 от УИНКС БЛУМ

# 76
  • Мнения: 851
Здравейте, моята дъщеря ще кандидатства тази година в 51-во. Засега само то ни харесва и затова се готви само за изпита от НВО. Гледах в началото на темата, че сте писали още няколко училища, в които може да се кандидатства с този изпит. Въпросът е, че като изключим 144-то в сайтовете на никое от осталите няма паралелки с такава насоченост. Всъщност има ли някой актуална информация в кои други училища в София да може се влиза с този изпит?
Каква насоченост? Ние учим компютърна графика в ПГИИ " Проф. Николай Райнов".
Ами предпочитам да е нещо подобно на компютърна графика или анимация, но изпита да е този от НВО, защото всъщност се готвим само за него. Затова питам за училищата, а не за профилираните гимназии.

# 77
  • Мнения: 193
Здравейте, моята дъщеря ще кандидатства тази година в 51-во. Засега само то ни харесва и затова се готви само за изпита от НВО. Гледах в началото на темата, че сте писали още няколко училища, в които може да се кандидатства с този изпит. Въпросът е, че като изключим 144-то в сайтовете на никое от осталите няма паралелки с такава насоченост. Всъщност има ли някой актуална информация в кои други училища в София да може се влиза с този изпит?
Каква насоченост? Ние учим компютърна графика в ПГИИ " Проф. Николай Райнов".
Ами предпочитам да е нещо подобно на компютърна графика или анимация, но изпита да е този от НВО, защото всъщност се готвим само за него. Затова питам за училищата, а не за профилираните гимназии.
Да, изпита е този. С него се кандидатства за профилираните гимназии към МОН, като Райнов и 51 СОУ, има още няколко, но от тях не сме се интересували. Мисля,че имаше едно на "Монтевидео" и 3 СУ,но трябва да проверите.

# 78
  • Мнения: 851
Много благодаря! Точно това ми беше питането, кои са другите такива училища. В 3-то има такава паралелка, но ни е много далеч. Май остава само 51-во.

# 79
  • Мнения: 193
Много благодаря! Точно това ми беше питането, кои са другите такива училища. В 3-то има такава паралелка, но ни е много далеч. Май остава само 51-во.
  Детето ме подсети, че на 3-то място бяхме писали ПГТМД , паралелка с графичен дизайн. Беше някъде около 51-во. Вижте и него. Simple Smile

# 80
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Честита нова година на всички! Да е здрава и успешна !

Качвам малко систематизирана информация за училищата към МОН, в които се кандидатсква с изпит по рисуване - в скрит текст, защото е дълго. Информацията съм я събирала преди около 2 месеца, от сайта на всяко от училищата и се отнася за кандидатстването миналата година - т.е. за учебната 2019/2020, не знам дали тази ще има промяна.

Скрит текст:
УЧИЛИЩА КЪМ МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
Полага се общ изпит за проверка на способностите по Изобразително изкуство
За изпита за проверка на способностите е необходима медицинска бележка от личния лекар, която удостоверява, че няма заболявания, които са противопоказни за кандидатстване в паралелка с профил „Изкуства – изобразително изкуство“.

1.   Профилираната гимназия за изобразителни изкуства "Професор Николай Райнов"

Адрес: ул. "Проф. Николай Райнов" 2, София, 1225
Телефон: 02/ 936 74 40; 0884 801 478  - директор; 0877 934 530  - завеждащ административна служба
Email: pgii_n.rainov@mail.bg
Уеб сайт: http://www.pgii-nrainov.eu

специалност "Компютърна графика"   Прием за учебната 2019/2020 г. - на 1 паралелка след завършен 7 клас, с професия КОМПЮТЪРЕН ГРАФИК,  специалност КОМПЮТЪРНА ГРАФИКА, без интензивно и без разширено изучаване на език.

Балообразуващи оценки:
1. Национално външно оценяване по БЕЛ и математика.
2. Изпит за проверка на способностите по изобразително изкуство.
3. Оценки от Свидетелството за завършено основно образование
след 7 клас по: изобразително изкуство и БЕЛ.
Балообразуване – максимален бал - 500 точки:
1. Брой точки от националното външно оценяване по БЕЛ и математика,
2. Удвоеният резултат от изпита за проверка на способностите по изобразително изкуство
3. Брой точки от Свидетелството за завършено основно образование след 7 клас по: изобразително изкуство и БЕЛ

2.   Професионална гимназия по текстил и моден дизайн

Адрес:  кв. Иван Вазов, ул.Балша 2, София
Телефон:  Директор:  0893 458 300; Зам. директори: 02 952 26 77; Секретар: 02 852 34 11; 0887 959 236
Email:  pgtmd_sofia@abv.bg; pgtmd_sofia@mail.bg
Уеб сайт: https://pgtmdsofia.com/   

Специалности:
Графичен дизайн
Рекламна графика
Моден дизайн
Интериорен дизайн
Компютърно проектиране

   ПРИЕМ ЗА УЧЕБНАТА 2019-2020 г.
БЕЗ ИЗПИТ за проверка на способностите след завършен VII клас
ПРИЕМ СЛЕД VII клас се осъществява по следните специалности:
ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН с разширено изучаване на английски език
РЕКЛАМНА ГРАФИКА  с разширено изучаване на английски език
МОДЕН ДИЗАЙН с разширено изучаване на френски език
ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН с разширено изучаване на италиански език
КОМПЮТЪРНО ПРОЕКТИРАНЕ И ДЕСЕНИРАНЕ НА ТЪКАНИ ПЛОЩНИ ИЗДЕЛИЯ с разширено изучаване на английски език

3.      Национално средно  училище “София”

Адрес:  ж.к. Овча Купел I,
 бул. "Монтевидео" № 21, София
Телефон: 0879 02 33 15; 955-98-92-Директор; 855-40-28;  955-94-88- зам.-директор учебна дейност
Email: 
Уеб сайт: http://www.nsousofia.org/------.html

Профил „Софтуерни и хардуерни науки“
Профил „Изобразително изкуство“
   За учебната 2019 / 2020 година НСУ „София“ обявява прием в следните профилирани паралелки със срок на обучение 5 години:

Профил „Софтуерни и хардуерни науки“
Прием: 1 паралелка – 26 ученици
Приемни изпити: Национално външно оценяване по Български език и литература и Математика
Балообразуване: оценката от Национално външно оценяване по Български език и литература; утроената оценка от Национално външно оценяване по Математика; оценката по Математика от свидетелството за основно образование; оценката по Информационни технологии от свидетелството за основно образование.
Профилиращи предмети: Информатика; Информационни технологии
Разширено изучаване на Английски език
 
Профил „Изобразително изкуство“
Прием: 1 паралелка – 26 ученици
Приемни изпити: Национално външно оценяване: Български език и литература, Математика и Изпит за проверка на способностите по Изобразително изкуство
Балообразуване: оценката от Национално външно оценяване по Български език и литература; оценката от Национално външно оценяване по Математика; удвоената оценка от изпит за проверка на способностите по Изобразително изкуство; оценката по Изобразително изкуство от свидетелството за основно образование; оценката по Информационни технологии от свидетелството за основно образование
Профилиращи предмети: Изобразително изкуство, Информационни технологии
Разширено изучаване на Английски език

4.      ПГО Мария Луиза

Адрес: бул."Черни връх" №37
Тел: 02 86 222 85; 86 288 84
email: pgo@abv.bg.
Сайт: http://www.pgo-sofia.com/index.html
   
1. Специалност „СЦЕНИЧЕН КОСТЮМ” РАЗШИРЕНО изучаване на английски език,
2. Специалност „МОДЕН ДИЗАЙН” РАЗШИРЕНО изучаване на английски език
3. Специалност „Конструиране и моделиране на облекло от текстил” РАЗШИРЕНО изучаване на английски език,
4. Специалност „МОДЕН ДИЗАЙН” - без разширено изучаване на английски език,
5. Специалност „ИЗРАБОТВАНЕ НА ОБЛЕКЛО ПО ПОРЪЧКА” разширено изучаване на английски език,    БЕЗ ИЗПИТ за проверка на способностите след завършен VII клас
Балообразуването за 2019/2020 е било от :
• Оценка от теста по БЕЛ / утроена оценка /
• Оценка от теста по математика /веднъж /
• Оценките по изобразително изкуство и информационни технологии от Свидетелство за завършено основно образование.
Необходими документи за прием след 7 клас: 1. Свидетелство за завършено основно образование. 2. Оригинал и копие на служебната бележка. 3. Оригинал и копие на медицинско свидетелство.

*ПГО „Кн. Мария Луиза” има сключен договор с НБУ за образователно сътрудничество, който позволява на учениците, завършили гимназията да продължат образованието си в университета от трети семестър.

5.      51 СУ „Елисавета Багряна“

Адрес: ул. "Софийски герой" № 28
тел : 02/9520545 –канцелария, 02/9521149-заместник директори, 02/9521309-директор   
e-mail: office@51school.bg
сайт: https://sites.google.com/51school.bg/51school/home

2 Паралелки с профил Софтуерни и хардуерни науки: Информационни технологии и графичен дизайн
1 паралелка с профил Изобразително изкуство: Рекламен дизайн, анимация и фотография   Балообразуване  за Информационни технологии и графичен дизайн:
БЕЛ - резултатът от външното оценяване; Математика – утроеният резултат от външното оценяване; Математика - оценката от свидетелството за основно образование; Информационни технологии - оценката от свидетелството за основно образование
Балообразуване  за Рекламен дизайн, анимация и фотография:
БЕЛ - резултатът от външното оценяване; Математика - резултатът от външното оценяване; Изобразително изкуство - удвоеният резултат от изпита за проверка на способностите; БЕЛ - оценката от свидетелството за основно образование; Изобразително изкуство - оценката от свидетелството за основно образование.

6.      144 СУ "Народни будители"

Адрес: ж.к. "Младост  3", ул. "Бъднина №1"
тел: Канцелария: 02 877 44 57
e-mail: 144sou.art@144sou.bg
сайт: https://144sou.bg/

ПРОФИЛ „ИЗКУСТВА – ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО“ с разширено изучаване на английски език – 1 паралелка   Начин на балообразуване:
1. Резултати от изпити
1.1. БЕЛ х 1
1.2. Математика х 1
1.3.Проверка на способностите по изобразително изкуство х 2
2.Балообразуващи предмети от дипломата:
2.1. Първи предмет – БЕЛ
2.2. Втори предмет – Изобразително изкуство
Пособията и материалите за изпълнението на задачата за изпита се осигуряват от кандидата.

7.      3 СУ "МАРИН ДРИНОВ"


Адрес: ул. "Хайдут Сидер" №12
Тел :02/8221661-Канцелария
02/8221873-Директор
e-mail: marindrinov@abv.bg
Сайт: http://3coy.eu/wordpress/
   
Паралелка с профил Изобразително изкуство: „ Графичен и уеб дизайн в рекламата с интензивно изучаване на руски език“   Балообразуване:
НВО БЕЛ+НВО Математика+2хточките от о изпита за проверка на способностите по изобразително изкуство + БЕЛ и ИИ от дипломата


Надявам се да е полезно.

# 81
  • Мнения: 63
А за частните  гнимназии чували ли сте някакви отзиви? /За специалности "Компютърна анимация", "Графичен дизайн" и "Компютърна графика"/

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 16:00 от dsg 1910

# 82
  • София
  • Мнения: 650
Аз в предишната тема бях публикувала информация за частните училища с профил рисуване, но от всички, имам информация само за паралелката с компютърна анимация на Образователни технологии. Партньор са на НБУ и преподавателите по специалните предмети са от там, иначе по другите предмети има и добри и недобри преподаватели. Лични впечатления обаче нямам.

# 83
  • София, център
  • Мнения: 686
А добър ден,
образовам се аз чета, как ще се кандидатства кога, какво и стигам до частта със самото подреждане на гимназиите и отварям един списък.... който е актуален и се окава е САМО на МОН училищата, в системата ще ги има в падащите менюта и "нашите" МК гимназии налЕ?  Rolling Eyes Yum ... и всъщност от къде могат да се мидят и техните кодове още от сега?

Сигурно изперквам вече, чета, чета уж се прояснява мъглата и хоп нещо се опитва да ме спъне...Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 14 638
Няма да ги има училищата към МК в списъка. За тях си ходите на място и си подавате документи във всяко едно поотделно и класирането е във всяко поотделно. Няма кодове, няма общ формуляр. В сайта на МК ги има училищата.

# 85
  • София, център
  • Мнения: 686
А кога са датите и цялата налична информация за 2020 я няма още нали (в сайтовете на училищата ив сайта на МК)? Тоест чакам да стане март и тогава влизам в сайта на конкретното у-ще и ще имам яснота така ли?

# 86
  • София
  • Мнения: 14 638
А кога са датите и цялата налична информация за 2020 я няма още нали (в сайтовете на училищата ив сайта на МК)? Тоест чакам да стане март и тогава влизам в сайта на конкретното у-ще и ще имам яснота така ли?
Края на февруари, началото на март ще излязат дати, бройки за прием. И в училището ще има информация, и в сайта на МК.

# 87
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Здравейте, интересувам се за курса по рисуване, който се провежда в неделя в 119 СУ, какви материали трябва да се носят?  И ние сме новожелаещи за кандидатстване с рисуване след 7 клас. Още чета предходните теми, и още ми е много объркано....

# 88
  • София
  • Мнения: 14 638
Здравейте, интересувам се за курса по рисуване, който се провежда в неделя в 119 СУ, какви материали трябва да се носят?  И ние сме новожелаещи за кандидатстване с рисуване след 7 клас. Още чета предходните теми, и още ми е много объркано....
Картон 35 на 50, фазер за подложка, щипки за захващане на листа, гума и моливи.

# 89
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Привет от мен! Аз ли нещо не съм разбрала, но ходихме днес в 9.00ч. в 119СУ за курса по рисуване, но училището беше заключено. Кога всъщност се провежда той?

Общи условия

Активация на акаунт