Избор на столче за кола - 3

  • 43 339
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 9 710
Нещо не се ориентирам... кое точно се нарича "водач за колани"?
Такова приспособление ли? Снимката е примерна от Гугъл:
Скрит текст:

# 526
  • Мнения: 817
Ние взехме
CYBEX Silver Solution X-Fix
Детето след месец става на 4 години, 16 кг е.
Столчето е с изофикс, а детето се закопчава с колана на колата, в никакъв случай не и минава през брадичката, харесва и особено защото е червено Stuck Out Tongue Winking Eye (искаше червен подарък от Дядо Коледа).
За сега е ползвано само в града на къси разстояния.

# 527
  • Варна
  • Мнения: 1 480

Навих си на пръста, че ще взема по-евтино, защото всичко е маркетинг, а в основата си столчетата са едни и същи...какво пък толкова да им е различно....


Всъщност не тъпия стол е проблема, а решението което сте взела.
Причината за това вероятно е, че не сте прочели достатъчно за да знаете, че разликата в цената не е заради ТЪПИЯ МАРКЕТИНГ, а заради ТЪПАТА БЕЗОПАСНОСТ и ТЪПИТЕ МАТЕРИАЛИ от които са съставени самите столчета и заради ТЪПИЯ ДИЗАЙН в който е вложена много мислъл за да се осигури безопасност за децата и за ТЪПИТЕ КРАШ - ТЕСТОВЕ на които се тестват за да е сигурно, че са достатъчно безопасни и които не са безплатни и за ТЪПИТЕ ТРАНСПОРТНИ РАЗХОДИ за да стигнат тези столчета до страната ни, защото тук такива не се произвеждат и за заплатите и печалбите на ТЪПИТЕ производители, търговци и продавачки.

Хайде сега помислете, тези 138 лв. за това столче което сте избрали, за кое от горните ТЪПИ неща са достатъчни и ще си дадете сметка от къде и защо идва разликата.

На всичко отгоре, столчето което сте купили е от 9 - 36 кг.
При условие, че детето ви е 23 кг., означава, че същото е по - скоро за вариант 15 - 36 кг., което ползва колана на колата и не е с 5 точкови колани

# 528
  • Мнения: 1 355
Аз пък минавам да попитам какъв е смисълът от столчето, след детето се е захванало с колана на колата? Няма ли да е същото, ако просто се захване с колана на колата без столчето или просто е забранено децата да се возят без столче? Това не е заяждане! Аз като бях дете до преди 10-15 години пътувах само с колана на колата... 😬

# 529
  • Варна
  • Мнения: 1 480
Аз пък минавам да попитам какъв е смисълът от столчето, след детето се е захванало с колана на колата? Няма ли да е същото, ако просто се захване с колана на колата без столчето или просто е забранено децата да се возят без столче? Това не е заяждане! Аз като бях дете до преди 10-15 години пътувах само с колана на колата... 😬

смисълът е, че:

1. автомобилния колан е предвиден за хора с ръст над 150 см.
2. костната система и мускулатурата на детето не са като на възрастните
3. столчетата за коли всъщност са ограничителни системи, тяхната идея е да ограничат движението на тялото, защото колкото по - голямо е движението, толкова по - голяма е силата която причинява нараняванията

ето защо



и това:



това също:



Отговорност на родителите е да обезопасят децата си!

О, да не пропусна и любимото ми, за родителите които смятат, че биха могли със собственото си тяло да обезопасят детето си.

# 530
  • Мнения: 1 355
Имаме следния проблем - колата ни няма изофикс. В такъв случай при покупка на столче от висок клас мога ли да се надявам, че возенето ще бъде безопасно?

# 531
  • Варна
  • Мнения: 1 480
Имаме следния проблем - колата ни няма изофикс. В такъв случай при покупка на столче от висок клас мога ли да се надявам, че возенето ще бъде безопасно?

В някой автомобили е възможно допълнително да бъде монтиран ISOfix, може да проверите дали това е възможно във вашия автомобил.
Безопасността на столчето за кола зависи не само от наличието на ISOfix, някои столчета които се монтират с коланата на автомобила са по - безопасни от други с изофикс система.
Всичко зависи от столчето като качество и степентта на безопасност която осигурява.

# 532
  • Мнения: 9 710
Леле, Рошко, натри ли ми го едно хубаво!? Нали и аз съм написала, че грешката си е моя. Егати и даскалицата! Grinning Написах поста за да предпазя други от моята грешка. Осъзнала съм я.

И всичко изброено от теб не оправдава ниското качество на детско столче пуснато на пазара, независимо къде е произведено и какви са заплатите на работниците във фирмата. Не очаквах, че дори коланите ще са несъразмерни.
Повтарям - писах за да предпазя други да повторят моята грешка.

# 533
  • Варна
  • Мнения: 1 480
Леле, Рошко, натри ли ми го едно хубаво!? Нали и аз съм написала, че грешката си е моя. Егати и даскалицата! Grinning Написах поста за да предпазя други от моята грешка. Осъзнала съм я.

И всичко изброено от теб не оправдава ниското качество на детско столче пуснато на пазара, независимо къде е произведено и какви са заплатите на работниците във фирмата. Не очаквах, че дори коланите ще са несъразмерни.
Повтарям - писах за да предпазя други да повторят моята грешка.

Аз не с лошо, просто е много дразнещо, когато човек не се замисля, когато не се информира предварително, не чете, не слуша и не гледа.
Достатъчно е да видите пластмасата, да проверите въобще има ли краш - тест, да видите какво има под тапицерията.
Качеството на избраното е точно такова, каквато е и цената.

Тук вече без връзка с горните постове:

Изборът на столче за кола не трябва да е в зависимост от невероятната оферта или ниската цена, а от безопасността която осигурява.
Сигурен съм, че като си купувате парфюм не избирате наливна парфюмерия.

Писал съм много пъти, от това какво столче за кола купувате зависи живота и здравето на детето ви.
Сега се замислете, когато детето ви е болно, колко пари бихте дали за да е здраво, вероятно всичките които притежавате, че и отгоре.
Защо е нужно да ги давате след това, като бихте могли да си купите читаво столче за кола с което да го предпазите, на цена, вероятно колкото телефон (който ползвате за да се снимате за инстаграм).

# 534
  • София
  • Мнения: 5 549
Pingvinche , със здраве да си го ползвате?
Някой може ли да ми обясни каква е разликата между платинената серия на Cybex (Solution Z fix) и златната (Solution M fix).
Както и този Бритакс е в дилема със Сайбексите
https://www.roshko.bg/car-seats/grupa-2-i-3-15-36-kg/britax-stol … eries-blue-marble

# 535
  • Мнения: 4 547
Рошко, 98 см на детето на 3 години допустими ли са за возене напред в Besafe или да поизчакам още малко.
А иначе за лорели качеството е ужасно, това са просто места за сядане и нищо друго. Аз съм писала, може би в предна тема отзиви от лорелито на приятели,  в което моето дете се вози 5 мин до един парк, няма такава смехория просто, но нито колана е колан, нито катарамата е катарама...за другото не говорим.

# 536
  • Варна
  • Мнения: 1 480
Рошко, 98 см на детето на 3 години допустими ли са за возене напред в Besafe или да поизчакам още малко.
А иначе за лорели качеството е ужасно, това са просто места за сядане и нищо друго. Аз съм писала, може би в предна тема отзиви от лорелито на приятели,  в което моето дете се вози 5 мин до един парк, няма такава смехория просто, но нито колана е колан, нито катарамата е катарама...за другото не говорим.

Бих препоръчал ползване възможно най - дълго обратно на движението.
Както предполагам знаете, обратно на движението - 92% безопасност или 8 пострадали на 100, в посока, най - добрите, максимум 60% или 40 постадали на 100

# 537
  • Мнения: 2 004
Топли, топли като пресен хляб са столчетата в България Joy
Всъщност изобщо не е наша работа защо бг търговците продават не с 20% процента надценка, а с близо 100.
Намерили сме си варианти и си пазаруваме от чужбина.
Ако цените тук бяха нормални, щяхме да пазаруваме от бг търговци.

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 10 368
Само дето тук надценките не са 20% колкото е ДДС, а минимум двойно спрямо ОК.
Тона пък който си позволяваш да държиш, че едва ли не и сметка на някои потребители защо си купили едикакъвси стол го оставям без коментар.
А доколкото виждам темата не е някой пита Рошко отговаря, че и се кара. 😆

# 539
  • Варна
  • Мнения: 1 480
Топли, топли като пресен хляб са столчетата в България Joy
Всъщност изобщо не е наша работа защо бг търговците продават не с 20% процента надценка, а с близо 100.
Намерили сме си варианти и си пазаруваме от чужбина.
Ако цените тук бяха нормални, щяхме да пазаруваме от бг търговци.

да, да, даже 500% надценка.
Пазарувайте си от където намерите за добре, това е решение, което всеки взема сам.
Обаче е неправилно да подвеждате хората за това, че надценката а търговците е в такива размери.
Занимавам се повече от 15 години и за разлика от 100% дума не може да става

Общи условия

Активация на акаунт