Избор на столче за кола - 3

  • 43 342
  • 748
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 549
Дуалфикса някак малее на височина, но това е от едно гледане, не съм го мерила реално с дете. Просто изглеждаше нисък и на най-високата позиция на подглавника.

# 661
  • Мнения: 1 104
Здравейте!
В момента сме със столче Cybex Aton 5 + Isofix база, за новородено (0-9кг).
Столчето ни е подарък и не съм много наясно дали можем да вземем следващия размер на Cybex, който да пасне на същата Isofix база?
Малкият скоро ще става на 1г. и ни се иска столче 9-18 или 9-25гс по посока на движението. Simple Smile

# 662
  • Мнения: 5 461
Предполагам се е коментирало назад в темата и се извинявам, че сигурно ще го повторя.
Може ли мнение за Cybex Pallas 2 Fix?
Малкият скоро става на 9 месеца, времето се затопля и ще започнем да пътуваме повече и се чудех дали да не сменим сегашното столче с такова.
Разбира се, ще отидем да го видим и да го "мерим" и на живо във физически магазин, но искам да имам някаква предварителна информация.
Освен това, каква е общата цена (ориентировъчно) на столчето + Isofix системата?
Благоадаря! Simple Smile

# 663
  • Варна
  • Мнения: 1 481
Предполагам се е коментирало назад в темата и се извинявам, че сигурно ще го повторя.
Може ли мнение за Cybex Pallas 2 Fix?
Малкият скоро става на 9 месеца, времето се затопля и ще започнем да пътуваме повече и се чудех дали да не сменим сегашното столче с такова.
Разбира се, ще отидем да го видим и да го "мерим" и на живо във физически магазин, но искам да имам някаква предварителна информация.
Освен това, каква е общата цена (ориентировъчно) на столчето + Isofix системата?
Благоадаря! Simple Smile

Cybex Pallas 2 Fix не е с ISOfix система, производителя е наименувал системата им "ISOfix Connect" което е различно.
Когато системата е ISOfix колана на автомобила не участва в монтажа.

За другите качества, ако се върнете малко по - назад в темата ще намерите повече коментари.
Лично аз не харесвам столовете с щит, вместо собствени колани.

# 664
  • Мнения: 18
Здравейте!
Бихте ли споделили опит с хубаво столче за новородено или някакво комбинирано, но да бъде за закрепяне без Isofix. По принцип не държим, но би било хубаво да се върти на 360 градуса. Сумата която бихме отделили е без ограничение. Все пак парите са без значение с оглед на защитата на бебето.
Вариант на този етап за смяна на колата не предвиждаме за жалост.

# 665
  • Мнения: 4 549
Не мисля, че може да се върти без изофикс.

# 666
  • Мнения: 4 856
Повечето столчета за новородени се закрепят с коланите, няма как да се върти на 360 без Изофикс. Вземете си кошница, те са до 13кг, пък като я израсте, ако толкова искате да се вози напред, ще вземете седалка. Обаче се препоръчва максимално дълго да се вози назад, има столчета до 4год. назад.

# 667
  • Мнения: 304
Повечето столчета за новородени се закрепят с коланите, няма как да се върти на 360 без Изофикс. Вземете си кошница, те са до 13кг, пък като я израсте, ако толкова искате да се вози напред, ще вземете седалка. Обаче се препоръчва максимално дълго да се вози назад, има столчета до 4год. назад.

Какво представлява такова столче и как се събират краката на 4 годишно в този случай? Може ли да ми покажете, че ми стана интересно а и щом е за защита на детето...

# 668
  • Мнения: 4 856
Ако не се лъжа, Cybex Sirona, Recaro Zero 1 elite, а и други модели има, които са от новородено до 4год. Не съм ги пробвала, мойто бебче е малко и аз не съм сигурна 4-годишно как се събира, нека да кажат другите. Търсете стол 0-18кг с Изофикс, те май са и на 360 градуса, тоест може до едно време назад и после да се обърне напред.

# 669
  • Мнения: 3 096
Pistachio, жената е написала, че търси столче без изофикс. И къде пише, четох й поста няколко пъти, че "ако толкова искате да се вози напред"? А и Сироната е с изофикс, доколкото ми известно.

# 670
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 152
Моето беше още на година, и му отесня кошницата. Минахме на столче до 18 кг.

# 671
  • Мнения: 4 856
Pistachio, жената е написала, че търси столче без изофикс. И къде пише, четох й поста няколко пъти, че "ако толкова искате да се вози напред"? А и Сироната е с изофикс, доколкото ми известно.

Да, объркала съм се. Без Изофикс се вози в кошницата до 13кг и после седалка напред. Няма да намери жената седалка 360 без Изофикс.  Аз покрай това 360 заговорих за возенето напред и съвсем се отплеснах от въпроса на потребителката. Моя грешка.
А за Сироната беше към друга потребителка, която  пита кои столчета са до 4год назад.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 1 481
Повечето столчета за новородени се закрепят с коланите, няма как да се върти на 360 без Изофикс. Вземете си кошница, те са до 13кг, пък като я израсте, ако толкова искате да се вози напред, ще вземете седалка. Обаче се препоръчва максимално дълго да се вози назад, има столчета до 4год. назад.

Какво представлява такова столче и как се събират краката на 4 годишно в този случай? Може ли да ми покажете, че ми стана интересно а и щом е за защита на детето...

# 673
  • Мнения: 4 549
Не е неудобно за детето, моето си се събира още, а е 100 см. Сега сле с максимално стеснено място за краката, защото нямаме место в колата и все пак на детето му е добре, намества си се или по турски или някак по друг начин. Те децата са гъвкави и не е проблем.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 13 611
А на всяко возене ли го събувате/обувате, не си представям както е сага такова времето и да го опна с обувката към седалката.

Общи условия

Активация на акаунт