Сватба, булките на 2020 г., тема 2

  • 29 587
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Момичета, дайте ми идея за ресторант! Иска ни се да сме на открито и мястото да е просторно и на прилични цени... Ще бъдем около 80човека.
Не е задължително, да е в София, може и близо до нея...
Няма да имаме изнесен ритуал, ще се подпишем в деня, в Красно село...

Вила Екатерина - всички съботи от април до октомври са запазени/ информацията ми е от началото на септември, когато ние търсехме/ , там по мое мнение около 2 години предварително 😄 но можеш през седмицата хем е и по-достъпно ценово.
Голф Клуба също е много красиво място, но кувертите които ми изпратиха ме отказаха тотално да питам за свободни дати /започват от 99лв/.
Когато търсих разглеждах и ресторант " На върха" в Горна баня, погледни го.
За Приказни градини е много голямо занимаване с наемане н място, кетъринг, столове, маси - не знам дали си заслужава, аз лично не бих.

Ако се сетя още нещо ще пиша.

Поздрави! 🌸

Вила Екатерина - градината може да се ползва до 22 ч.
Ресторант "На върха" - 22-23 ч. май не спират музиката, но я намалят.
Приказни градини и Галени градини - там проблем с шума няма.
Бедуин (до Севлиево) - според мен условията им са много добри Simple Smile и няма проблем с шума - нямам идея дали имат свободни уикенди. Ние плануваме сватбата да е между средата на август и средата на септември - в Бедуин уикендите за този период са заети, но нас не ни притеснява сватбата да е и през седмицата.
Има и едно място тип градина в Орешак - цената беше много добра, но се ползва до 23 ч.
Също така има и един ресторант/градина до Варна, но не се сещам в момента за името - ако ви интересува мога да го проверя.

# 61
  • Мнения: 257
Въпрос към булките, които са пробвали в Арети. Какъв им е горе долу ценовия диапазон? Има ли под 2000лв или да не се надявам?


Здравей, аз пробвах рокли в Арети миналата година и цените на  роклите , които аз мерих бяха между 1500  и 2200. Имаше и няколко намакени бройки около 1000 лв. Няколко дни преди пробата аз отидох и разгледах каталога за 5 мин, да видя колко са скъпи роклите и дали да си губя времето с проби:). Но нямам идея сега с новите колекции как вървят цените.

# 62
  • Мнения: 1 381
Аз гледах каталога на Арети, рокля под 2500 трудно се намираше.
Тези които си бях харесала в сайта, отдавна ги нямало.. (не разбирам защо продължават да си стоят в сайта тогава, но масово по всички сайтове е така.. ) Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 109
Аз имам въпрос, към тези които искат да отидат на проба в Si selection inspire, успяхте ли да си запазите час? Аз не искам да е за черният петък, но госпожата, когато й звъннах онзи ден каза да се обадя след 20ти...днес не мога да се свържа. 

П.С Успях да се свържа😄

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 14:30 от Hara_8

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Flowers Cherry Blossom Здравейте момичета Simple Smile Толкова мило ми стана като видях случайно тази група Simple Smile Аз съм една от булките на 2019-та Simple Smile и с момиетата, които също бяха булки миналата година много си помагахме тук във форума и изживявахме всички вълнения по сватбите ни заедно. Това направи организацията още по-вълнуваща, а момента още по-дългоочакван! Yellow Heart
Пожелавам на всички ви незабравими сватбени тържества и само положителен заряд и емоция в организирането на този специален празник Simple Smile
Най-красивите булки на година се събират в този форум! Flowers Hibiscus
Успех на всички!

# 65
  • София
  • Мнения: 30 142
Някой беше питал за сватба в рустик стил. Често срещам украси от агенции в този стил или пък битов стил в ресторант "Родина". Може на някой да му допадне.

https://www.facebook.com/alexa.wedding/photos/pcb.20954116674168 … ype=3&theater

Perfetto by Chepishev е също с малко по-ненатрапчива обстановка.

Била съм гост на сватба в Maison Sofia Hotel. Не беше лошо. Имаше доста приятна украса. Неудобството идваше от една продълговата маса (тип шведска), която не може да се маха, но пък с украса почти не се забелязваше.

# 66
  • Мнения: 582
Да, ние ще сме в Maison Sofia Hotel и точно тази шведска маса е много кофти сложена там. Разбирам, че самата конструкция на сградата е такава, но по-добре просто една колона да имаше, а не цяла маса. Ние няма да я украсяваме. Ще си я оставим така, защото с украса ще се набива още повече. Да не споменавам и колко ужасно изглежда с драперия - като ковчег.
Иначе мястото много ни харесва и мениджърката е много мила и любезна. За нас беше важно да не лъха на хотелска обстановка и сме доволни от избора си. Бих казала, че мястото е по-скъпичко, но си заслужава. Нямам търпение да направим сватбата там.

# 67
  • Мнения: 65
Здравейте,

мерих рокли в Carrie и в Si Selection имам час за 28.11. където искат да плащам и по 30 лв на проба.
Посъветвайте за друго място с отстъпки, моля.
Благодаря!

# 68
  • Мнения: 1 381
Здравейте,

мерих рокли в Carrie и в Si Selection имам час за 28.11. където искат да плащам и по 30 лв на проба.
Посъветвайте за друго място с отстъпки, моля.
Благодаря!
Mille, Theweddingresidence, Alfabride Simple Smile

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 112
Да, ние ще сме в Maison Sofia Hotel и точно тази шведска маса е много кофти сложена там. Разбирам, че самата конструкция на сградата е такава, но по-добре просто една колона да имаше, а не цяла маса. Ние няма да я украсяваме. Ще си я оставим така, защото с украса ще се набива още повече. Да не споменавам и колко ужасно изглежда с драперия - като ковчег.
Иначе мястото много ни харесва и мениджърката е много мила и любезна. За нас беше важно да не лъха на хотелска обстановка и сме доволни от избора си. Бих казала, че мястото е по-скъпичко, но си заслужава. Нямам търпение да направим сватбата там.

И ние сме запазили Maison! Simple Smile за коя дата сте вие и имате ли вече агенция или сами ще си декорирате? Blush

# 70
  • София
  • Мнения: 30 142
usmvka, нямаше драперии по масата. Имаше лека украса, но като цяло тази маса не пречи кой знае колко. Иначе ресторантът е светъл, приветлив и мисля, че с moni1682 сте направили хубав избор. Peace

# 71
  • Мнения: 16
Здравейте бъдещи булки:)
Аз съм една от неориентираните попринцип😂
След много увещавания най-накрая успяхме днес да разгледаме двете църкви, които ме интересуват за венчавката ни ( за мен най-важна беше църквата)която ще бъде може би на 19.09.2020  , а именно св. София до катедралата Ал.Невски и св. Неделя срещу Шератон.
Св. София е определено по-доброто място за снимки и за паркиране, но пък в св. София ме спечели много отец Кирил с когото разговаряхме. Сватбата ни ще е международна и чуждестранните гости ще спят в хотел Шератон та и двете са удобни, но не мога да реша, та ако сте били на сватби там моля за коментари.
Решихме и мястото след църквата за сватбата да бъде Националният Исторически Музей в Бояна , доста впечатляваща сграда с много история и уникален интериор, искаме сватбата да е в градината тъй като там няма ограничения за музиката и часовото време , но пък малко ме притеснява това че не знам средата на Септември какво ще е времето. Била съм на сватба там и на други събития и винаги много ми е харесвало. Мъжът ми който е австриец също беше много впечатлен . Всички други разновидности на ресторанти грам не ни допадат. Видяхме и вила Екатерина , но грам не ни хареса иначе бяха много мили и отзивчиви хората там имат и дати за Септември , но не е нашето място.
Имам още хиляди въпросчета но нека го караме едно по-едно.
Тъй като сватбата ни ще е международна за мен е много важно да покажа на чужденците колко прекрасна е България и съответно ми е много важно да включа в програмата гайди, народни танци и т.н никъде не видях в темата да се обсъждат тези неща , та моля за съдействие и тук:)
Ще посетя и аз изложението в неделя , да се отиентирам тъй като досега от хиляди сайтове за рокли не си харесвам нищо без значение от цената дори вече всички ми изглеждат еднакви😂
А и не на последно място в Историческият музей ми казаха , че работят основно с Ред Девил кетъринг ... някой дали е бил на техни събития?

# 72
  • Мнения: 582
Да, ние ще сме в Maison Sofia Hotel и точно тази шведска маса е много кофти сложена там. Разбирам, че самата конструкция на сградата е такава, но по-добре просто една колона да имаше, а не цяла маса. Ние няма да я украсяваме. Ще си я оставим така, защото с украса ще се набива още повече. Да не споменавам и колко ужасно изглежда с драперия - като ковчег.
Иначе мястото много ни харесва и мениджърката е много мила и любезна. За нас беше важно да не лъха на хотелска обстановка и сме доволни от избора си. Бих казала, че мястото е по-скъпичко, но си заслужава. Нямам търпение да направим сватбата там.

И ние сме запазили Maison! Simple Smile за коя дата сте вие и имате ли вече агенция или сами ще си декорирате? Blush

Ние сме за 29.05.20, а вие? За агенция имаме една набелязана, защото тези, с които до сега съм се свързвала все са ми предлагали едни и същи неща. Тази е нова и имат много малко сватби. Притеснявам се поради тази причина, както и до колко ще са коректни, но може би ще рискувам. Мога на лично да ти пиша, ако искаш подробности.
Няма как иначе ние да си декорирсме, защото времето е много малко.
Ами вие как сте с организацията?

# 73
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте бъдещи булки:)
Аз съм една от неориентираните попринцип😂
След много увещавания най-накрая успяхме днес да разгледаме двете църкви, които ме интересуват за венчавката ни ( за мен най-важна беше църквата)която ще бъде може би на 19.09.2020  , а именно св. София до катедралата Ал.Невски и св. Неделя срещу Шератон.
Св. София е определено по-доброто място за снимки и за паркиране, но пък в св. София ме спечели много отец Кирил с когото разговаряхме. Сватбата ни ще е международна и чуждестранните гости ще спят в хотел Шератон та и двете са удобни, но не мога да реша, та ако сте били на сватби там моля за коментари.
Решихме и мястото след църквата за сватбата да бъде Националният Исторически Музей в Бояна , доста впечатляваща сграда с много история и уникален интериор, искаме сватбата да е в градината тъй като там няма ограничения за музиката и часовото време , но пък малко ме притеснява това че не знам средата на Септември какво ще е времето. Била съм на сватба там и на други събития и винаги много ми е харесвало. Мъжът ми който е австриец също беше много впечатлен . Всички други разновидности на ресторанти грам не ни допадат. Видяхме и вила Екатерина , но грам не ни хареса иначе бяха много мили и отзивчиви хората там имат и дати за Септември , но не е нашето място.
Имам още хиляди въпросчета но нека го караме едно по-едно.
Тъй като сватбата ни ще е международна за мен е много важно да покажа на чужденците колко прекрасна е България и съответно ми е много важно да включа в програмата гайди, народни танци и т.н никъде не видях в темата да се обсъждат тези неща , та моля за съдействие и тук:)
Ще посетя и аз изложението в неделя , да се отиентирам тъй като досега от хиляди сайтове за рокли не си харесвам нищо без значение от цената дори вече всички ми изглеждат еднакви😂
А и не на последно място в Историческият музей ми казаха , че работят основно с Ред Девил кетъринг ... някой дали е бил на техни събития?

Фолклорните формации в софия са няколко. За програма с 4ма танцьори, певица, гайда, тъпан, танц пред кумовете с дарове, мога да препоръчам Фолклорна формация "Зевзеци". Със сигурност и другите може би предлагат тъпан и гайда, но не съм виждал наживо. Формация "Заря", "Играджии", "София 6" също може да проверите

# 74
  • Мнения: 143
Аз за танцьори мога да ви препоръчам ТФ Дживгари.

Общи условия

Активация на акаунт