Сватба, булките на 2020 г., тема 2

  • 29 669
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 176
Момичета някоя от вас пробвала ли е тортите на сладкарница Бордо? Опитах Дидис на изложението, не са лоши на вкус ама има негативни коментари за тях, които ме разубеждават.
 
Бордо преди години (доста години) имаха сладкарница на Графа. Ако са същите Бордо със същото качество, то не тръгвай с очаквания за особено впечатляващ вкус и качество. Не съм с най-изискания вкус, но дори за мен бяха доста долнопробни. За Диди'с и аз съм в голяма дилема, защото хем съм чела същите мнения, хем на сватба 2017 съм яла тяхна торта и до ден днешен е най-хубавата и единствената, която помня. Някой с по-пресни впечатления може да е по-полезен.

# 661
  • Sofia
  • Мнения: 112
И аз се чудя за Didys Cake.. взимали сме парчета торта няколко пъти от тях и винаги сме били доволни но доста отрицателни коментари чета напоследък.
Разглеждах и тортите на 100 грама сладки. На визия ми изглеждат ок и излизат една идея по евтино но след като пробвах няколко парчета на изложението малко ме отказаха и в едното парче имаше цяла костилка от вишна...
За сега май клоним към Cake Box. Искаше ми се да пробвам и тортите на Работилничка за сладки моменти но ми казаха че ще организират дегустации февруари месец преди това нямало как.

# 662
  • Мнения: 6 884
Аз в неделя ще ходя на дегустация в ателието на КалинаКейкс и ще споделя впечатления после.

# 663
  • Мнения: 582
Между другото на мен ми харесват тортите на Ванила Кичън. ММ е алергичен към млечни продукти и орехи и това място е много добър избор за хора с алергии. Ние мислим да поръчаме една малка торта за него от там за сватбата, а за останалите гости или 100 грама сладки, или Папая.

# 664
  • София
  • Мнения: 11 588
За мен на Didys Cake тортата, която пробвах, беше доста обикновена, не беше лоша, но много семпла, приличаше на бабината торта с орехи, която забърква междудругото. А ми казаха, че ако искам такава, но на отделни тортички - 9 лв, в 100 грама сладки отделните тортички ни казаха около 5 лв, чакам оферта. На 100 грама не съм ги пробвала, коментарът отгоре малко ме притесни, ще ги пробвам и аз.
Бордо бяха на предното изложение и въобще не ми харесаха. Не влизат в избора ми, бяха като пастите от 90-те, имаха ми вкус на растителна сметана.
И аз харесвам на Ванила Китчън тортите, много ни допадат суровите торти по принцип, може и да решим нашата малката да е такава, а за останалите да си е нормална, че не знам дали всички ядат такива.

# 665
  • Мнения: 582
Да, ние по същата причина решихме да не поръчваме на всички от Ванила Кичън, защото не знаем на колко човека ще им хареса. На нас много ни допадат като вкус и че използват качествени продукти, а също и интерсни комбинации, свежи и модерни. Има и цени на парче по 5.00 лв - 5.50 лв, което ни устройва напълно.

Иначе аз да си кажа, за Папая нямам хубаво мнение, но ще отида да пробвам нещо тяхно, защото ни устройват като цена.
А между другото ходихме и в СладкиШница Гаврош, но там останахме разочаровани, че трябва да си запишем час за дегустация. Ние мислехме, че можем да отидем и да пробваме директно, но ни казаха, че няма как да стане. Освен това и цените на парче са им по-високи и направо се отказахме.
А Didy's Cakes дори не съм ги и гледала. Достатъчно рискувах с разни други неща около сватбата, та не искам и за тортата да се притеснявам. В краен случай ще си поръчаме от 100 грама сладки, поне ни харесва вкуса и знаем, че като сладкарница са точни. От старата ми фирма постоянно всичко сладко и солено се поръчваше от там.

# 666
  • Мнения: 1 560
Здравейте, момичета!
Аз съм от булките на 2019, а през 2020 ми предстои друга важна задача - ще съм кума! Интересно ми е да ви чета Simple Smile
За тортите - нашата беше от Didy's и беше страхотна! Всички гости бяха очаровани от нея, някои изядоха и по 2 парчета.

# 667
  • София
  • Мнения: 30 147
Mint., и аз участвам в темата в ролята на бъдеща кума.

# 668
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета интересувам се за градинска сватба около Пловдив, имате ли някакви впечатления? Харесала съм Мавруда и Шато Копса, дали някой има предства как вървят куверите там?

# 669
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета интересувам се за градинска сватба около Пловдив, имате ли някакви впечатления? Харесала съм Мавруда и Шато Копса, дали някой има предства как вървят куверите там?

Аз помучих условията на Шато Копса и съм шашната. Изключително скъпо и искат такси за всякакви глупости - например такса да си сложиш шатрата до басейна... Отделно е задължително виното да е от тях, а бутилка вино е около 20лв. Най-големият проблем, който ме отказа да празнувам там, е че е задължително и да се резервират нощувки, а ако не искате да нощувате там, трябва да платите 5000лв такса..... Думи нямам.
Най-евтиният куверт е 80лв. Без безалкохолно и без алкохол, както и без таксата за внасяне на торта и прочие.
Ако ми дадеш мейл, мога да ти изпратя всичко.

# 670
  • София
  • Мнения: 109
По темата за тортите. Не знам дали сте чували за Tita Cakes. На последната сватба на която бях, останах очарована и направо реших и ги ангажирах. Може да видите във ФБ страничката им в албумите има папка Вкусове, там са оказани и цените започващи от 4,50лв. Много са леки и вкусни 👌

# 671
  • София
  • Мнения: 30 147
5000лв.!!!!!, ако не нощуваш там?Flushed Тези са се самозабравили.

# 672
  • Мнения: 29
5000лв.!!!!!, ако не нощуваш там?Flushed Тези са се самозабравили.

На мен ми беше на първо място в списъка, обаче след "офертата" им директно го отхвърлих.

# 673
  • Мнения: 6 884
Толкова ми стана любопитно за условията в това Шато Копса, че чак се чудя дали да не им пратя запитване, че да получа офертата и да я разгледам. Joy

# 674
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета,
И аз ще съм булка, а датата е 16.08.2020. Като чета, оставам с впечатлението, че всички сте доста напред в организацията. До тук аз имам само място и то е Царско село. Сега съм си поставила за цел да букна и фотограф, но цените, които ми дават не падат под 1700 лв, и то за базовите неща, без дрон, без видео... Вие на кого се спряхте?

Общи условия

Активация на акаунт