Тема за числа

  • 7 270
  • 397
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
А, дали авторът не е импровизилал с провайдването, защото стартът на монолога рязко се бие с края?

Айде да не се занимаваме с автора или да съдим момичето, а да пишем по темата, такава, каквато е задедена.
Хареса ми въпроса на Kiki.mora

Иначе Базила е доста права за арт хората - повечето нямат представа от живота 9-17, имат проблеми с менажирането на времето си, вероятно и доходите им не не са редовни. Всяко младо момиче (тя е на 29) иска финансова свобода и в нейния случай сигурно тя иска да разчита на партньора си. И бащата навремето ги е изоставил финансово с майка й, та и оттам може да има нещо. Иначе момичето е много самостоятелно и гордо, не е някоя повърхностна използвачка, пак казвам.

# 16
  • Мнения: 30 802

Sunshine, aз мога да кажа колко пари ми трябват - чисти 4000лв на месец биха ми решили всички проблеми и бих бил спокоен да имам семейство с три деца и заделям щедро за фонда "щастлива жена". Ама в нашата действителност поне засега не правя толкова Simple Smile


На зададеният въпрос по-горе не мога да ти отговоря, но категорично мога да ти кажа, като семейна с три деца, че 4 хил не са чак толкова много.  Нашите доходи семейно са повече, с 4 хил бихме се справяли предполагам, но не и спокойно и щедро да се заделя за нещо.

Мда, при семейство с три деца обичайните ни разходи са около 3,500, но може да отидат и повече. За спокойствие би следвало доходите да са 2Х, да се харчат половината. Просто има огромна скрита инфлация, а някои елементи на семейния живот по-трудно се набавят и 4К може да ти се видят малко. Ако си в София - ще трябва бая сметки да се правят.

# 17
  • Мнения: 11 505
Скрит текст:
Ще задам контра въпрос. Нима мъжете не очакват жената до тях да има добри доходи? И не, не иде реч за сметки надребно. Всички имаме критерии, на база на които търсим подходящ партньор. Така разказаната история от Братан е с елементи на повърхностни разсъждения, но ако се замислим.... дали не търсим успели в различна степен хора?

На 20 може и е нормално да имаш ниски/никакви доходи. На 30+ не.

Усещам как имаш някоя цифричка и ти на езика и гориш от желание да я кажеш. LaughingLaughingLaughing

Ц, нямам конкретна цифра в главата, хора с добра професия, амбиция за развитие и усъвършенстване имат и добри доходи. Цифрата може да варира във времето, константата е да имаш хъс и акъл да докарваш тази цифра. Това важи и за двата пола Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 35 099
Авторе, мацката започва отлично представяне и накрая - бляк. Цялостната концепция се бие, разбираш?

По темата - сума за мен няма. Не го приемам и разбирам във форумния смисъл.

# 19
  • Мнения: 7 573
В последните години срещам много повече жени, които издържат мъже, отколкото обратното, та вероятно най-доброто числото е 0, т.е. мъжът поне да покрива всички свои разходи.

Наистина ли?

# 20
  • Мнения: 30 802
Ако си назовеш сумата, има голям риск да се продадеш прекалено евтино. По-добре човекът с парите да я определи според своята мяра. Ти представяш ли си да назове число - това адски ще евтинее. Напротив, трябва ако намери портфейл, да внимава с исканията. Ако друг дава парите, трябва да са стилни и вълнуващи искания. Всеки иска да спонсорира гейша, не примерно отдадена студентка или рошава художничка, която спи в ателието.

# 21
  • Мнения: 46 516
За всеки човек цифрата е различна. Зависи от личните разбирания, възможности, финансово състояние, предразсъдъци, навици и т.н.
Цифрата се променя през годините и от икономическата обстановка.
Затова не виждам как ние можем да разберем колко е достатъчно на една конкретна непозната жена.

Има и една малка подробност, с един мъж може да ѝ трябва една сума, с друг - друга. Когато няма любов са нужни повече пари, за да остане, ако въобще се получи нещо.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 496
Да я провайдва за какво? Тя нали работи? На мен навремето и едно жилище ми стигаше /примерно той да го осигури или да плаща наема/, аз заплата си имах.

# 23
  • Мнения: 923
Сумата за мен не е важна ,а историята покрай нея.Днес може да е много,но утре малко.
Отблъсквал ме е мъж на 35+,който от 10 г.работи в една фирма,за средни доходи,който не спираше да мрънка как работата не му харесва и парите не му стигат,но твърдо заявяваше ,че няма да напусне,защото си е свикнал и го е страх дали ще се справи в нова среда,а там"си е посторил комунизма".
Възхищавала съм се на мъж ,който буквално в момента на запознаването е бил с -200К , за 4 г  върна всички задължения и оставаха за него.

# 24
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Аз като гледам какви цифри взеха да се подмятат само за две страници, значи ние в "дълбоката провинция" трябва да спрем да се размножаваме, че може и да не може да си го ползволим... 

# 25
  • Мнения: 30 802
На мен например ми е било важно мъжът да може да провайдва за 1. деца; 2. по-хаотична кариера тип "женска", с периоди на безработица, преквалификация, смяна на работа просто защото ме съсипва емоционално. Второто ми е особено важно - да имам опцията да не работя. Просто опция, ако я искам, не наистина да не работя. Да има fuck-you-money, дето се вика.

Ако всичко друго е наред, не го смятам в, как беше според чичаците, ботуши. Или кремчета. Или парфюмчета. Просто да е гръб и да не трябва да смятам на дребно.

В дълбоката провинция може числата да са половин прасе и 20 литра ракия.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 15:10 от The Siren of Titan

# 26
  • Мнения: X
Аз като гледам какви цифри взеха да се подмятат само за две страници, значи ние в "дълбоката провинция" трябва да спрем да се размножаваме, че може и да не може да си го ползволим... 

То винаги противно на логиката, хората с ниски доходи се размножават най-много. Даже аз докато съм я правил тая тема и съм си отделил някакво време да размишлявам на разговора ми с дамата, някъде в Столипиново майка очаква десетата си рожба.

Ето го научно обяснено Satisfied :
https://www.youtube.com/watch?v=CXSz0bA9CiE

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Навремето ,като съобщихме на свекърите ,че смятаме да се оженим и свекър ми каза,че имал само един въпрос.
Той пита мъжа ми
-Ти сигурен ли си,че можеш да издържаш жена и деца?
Опитах се да кажа,че и аз работя .
Но свекъра каза
-Няма значение дали жената работи и колко печели.Ти като мъж трябва да си способен да издържаш семейство.Тя пак може да си работи.

За това колко е богат един мъж-ами има значение и как е забогатял и с какво се занимава.Защото ,ако е престъпник-по-добре далеч от такива.

Определена сума на месец?Зависи от жената.
Но смятам,че е добре мъжа и жената да са от една и съща социална среда.

# 28
  • Мнения: 30 802
Обаче сметката за издържане на жена, ако е лъскава, може да е такава:

1,000: приличен наем за жилище. Ако имаш жилище, може да е по-ниска сумата.
500-700 лизинг на кола.
1,000-1,500 персонални разходи за козметика и дрехи, без хирургия и процедури.

Пътувания, излизания и подаръци - отделно. И вече зависи от нивото, това е минимум, може да е много повече.

# 29
  • Мнения: 46 516
На мен например ми е било важно мъжът да може да провайдва за 1. деца; 2. по-хаотична кариера тип "женска", с периоди на безработица, преквалификация, смяна на работа просто защото ме съсипва емоционално...
За тези неща не се ли мисли преди планирането на бременност? Т.е. да се натрупа някаква сума от двамата, която да е за тези години или да се вложи в нещо, което да дава месечен доход след това.

Животът е непредвидим, 1 нелепа трагедия и си сам, всичко да е на плещите на един човек, когато семейството е от двама е неразумно.

...И вече зависи от нивото, това е минимум, може да е много повече.
Както може и да е много надолу. Безсмислено е да се изхвръляме без да я познаваме.

bratan, не разбрах защо питаш, смяташ да се пробваш с нея или?

Общи условия

Активация на акаунт