Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 20

  • 33 201
  • 760
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 604
"Според мен до годинката на детето. След това то става много разбиращо, с повече зъби и тежко." - цитат от Розалито. Тази женица защо си представя, че кърмя едногодишно разнасяйки го на ръце?

# 166
  • Мнения: 2 988
Svee бягай бързо. Щом на 8 месеца няма 3 заместени хранения бебето е за терапевт!

# 167
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ох не, глупост неземна... Не мога, честно, не може да има толкова глупави душици бе, не може... Rolling Eyes

# 168
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Здраейте.Не можах да се въздържа да не постна това тук.Отговора е от играта на розали "До кога трябва да се кърми бебето".И отговора не една жена е: "докато кърмата е качествена".  Joy. Азкато дълго кърмила майка,не знаех,че има качествена и некачествена кърма.И се страхувам,дали не съм си хранила детето с некачествена,а да не знам  Mr. Green.Кажете моля ви,къде мога да си я изследвам.Пристеснявам се,дали не съм си повредила детето  LaughingПонякога се чудя дали аз не съм добре,или хората не са!То бива тъпота ама чак толкова е вредна и за жената и за бъдещото и дете,което ще възпитава по този начин.

# 169
  • Мнения: 988
Абе вие се смеете,ама аз до скоро вярвах в тая простотия с хранителната кърма.Факта,че като родих и в болницата тъпите лекарки ми даваха шише с мляко да дохранвам,че не се знае дали имам кърма и дали е хранителна леееко ме обърка...

# 170
  • София
  • Мнения: 1 395
За жалост, ако няма информация, жената си представя как като роди детето трябва да е в най-правилното легло, с най-правилната биба, в най-правилната количка, облечено в най-правилните най-правилно изпрани дрехи, а кърменето е слагаш на гърда и то става. Никой не ти казва, че на детето не му пука от количката, която си избирал 3 месеца и си се съветвал с цяло село, но че може да отнеме седмици да се нагодите, за да захапва правилно и да не боли. Че трябва да четете, да се интересувате, и то от различни източници, защото половината пишат простотии. И че мнозинството медицински персонал са невежи. И че вие от днес не сте плашлива несигурна млада жена. От днес сте канара, която чете най-много, знае най-добре и ще се бори за интересите на детето си, било то и срещу самите тези, които би трябвало да знаят по-добре...
Извинявам се за поредното лирическо отклонение, много ме афектира невежеството на персонал в болници. Евала, Борислава, малко са тези като Вас, които имат мозъка и решителността да поставят детето и здравия разум на първо място.

# 171
  • Мнения: 7 776
Ох, че хубаво го написа:hugs:Heart

# 172
  • Мнения: 620
Браво! Заради такива коментари успях да се преборя за кърменето. 🤗

# 173
  • Мнения: 988
Само да допълня,че ме гложди да си го кажа...а повечето се отказват точно,когато идва лесния момент с кърменето.Дано го види този коментар някой на който ще е от полза,че на мен ми беше нужен месец и половина,докато бебчо свикне на гърда,заради шишето в болницата и съвета да го храня от него и после да предлагам гърда...Мнооого ми се караха в болницата и че правех обратното...
Момичета кърмата когато "намалее" не ви спира,а се регулира.Ей,това ме тормози цял ден,че тооолкова много хора цедят по 3 килограма на ден и вземе,че им се регулира по нуждите на бебето и не могат да цедят после по толкова много и решат,че е спряла,но все пак пият хапче за да спре...

# 174
  • Мнения: 61
свекито : Като се наяде и го оригваш връща ли ?
аз : много рядко
тя : оо, ми то значи не се наяжда
Joy Joy

# 175
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Това със внезапното спиране на кърмата и мен ме достига, не знам защо вярвах, че хората около мен не мислят такива глупости.
Обяснявам на свекито, че захранвам по ЗВБ, при което тя проявява огромно разбиране, но все пак ми вика да съм давала и пюрета, че ей сега като ми спре кърмата и бебето ще стои гладно, защото само не изяжда особени количества.

 Хапваме ние на масата царевица и модерната баба връчва ма сина ми цял кочан варена царевица, като не можеше да проумее защо това не може да му се дава все още (бебе на 6++)

# 176
  • Мнения: 62
Наскоро около мен много колежки родиха, но не кърмят, защото “нямали кърма” или била много малко. И ето на една и предстои да ражда и каза че ще кърми, ако има кърма. Момичето толкова се е наслушало на глупости явно.
А мен всички ме питат - кърмиш ли още? - бебето е на 8м почти. Щом кажа да - браво че имаш кърма 🙄

А ето на какво попаднах във фейса

# 177
  • Мнения: 1 406
Аз пък да мина да се оплача...
Пратих децата на бабиндом,  с баща им. Не е за сефте,  аз чистя у дома или почивам. Обикновено вземам детска кухня и пращам манджа,  да не се чуди мм какво да ги храни,  кое е подходящо и кое не. Или ако аз съм сготвила от мойта манджа.  Да ама според родата (свекървата,  свекъра и една братчедка с десетина години по-голяма от нас,  демек на 50 и повече) туй детската кухня са буламачи,  за нищо не стават,  моите мснджи и те безсолни,  а бе не ги храним тез деца както трябва.  То тряа да е мазничко,  със солчица, за да са вкусни вече да са на обща храна.  Всеки път се зстопяват залъци от бабината манджа и се тъпчат в устата.  Често мм ми връща бурканчетата неотворени и неизядени. Та карали са се хиляди пъти вече с майка си и баща си,  не увират.  Аз няколко пъти говорих... Нищо.
Та връща се в неделя вечер и ми връща храната.  Били яли супа от братчедката. Каква супа бе?  Ми от броколи и морков.  Хубуу викам.  Да ама в понеделник сина с разстройство,  на всяко пръц и цапа гащите.  И едни бели парченца и слуз.  Звъня на баба му и питам каква е била супата и какво има в нея.  Ами тя племенницата я правила за малките.  Пак питам с по висок тон и обяснявам че детето е разстроено и останалата храна е обичайна и едва ли е от нея.  Ами броколи,  морков,  масло и бучица синьо сирене. .?!?! На деца на няма две години,  синьо сирене?!?!
ММ полудя като му обясних защо не се дава.
За капак малкия снощи вдигна т,  днес е е по-цветен,  ама това щот вчера на обяд преди да разбера колко е сериозно положението омаха една чиния с боб от кухнята. Може и вирус да е,  може и от сиренето... Вече не знам. Ще звъня да питам педиатърката какво да правим.  Другото пък вчера не е ходило по голяма нужда и не се оплаква...
Та да знаете,  на малки деца освен медец във водичката и синьо сиренце за вкус в супата.  То туй ботулизъм и листериоза са едни сложни думи само да та плашат с глупави диагнози.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 10:47 от vartoglava

# 178
  • Мнения: 7 776
Голямо затишие тука.
Айде да се посмеем малко - цък
Скрит текст:

# 179
  • Мнения: 2 988
Не е свързано с кърменето, но пък е смешен резултат от автокорект 🤣


Общи условия

Активация на акаунт