Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 20

  • 33 184
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 013
Ауу, я пусни едно питане в "Майките на София", или тук в Клюкарника Grinning , да ти кажат Wink

Стана ми интересно и просто от любопитство, Съншайн, можеш ли да обобщиш с твои думи, какво смятат майките на София, чия работа е кърменето освен на майката и бебето...

 Амии, ако питаш някои "мами", то изобщо не трябва да се случва това кърмене. Гадна гадост, недоспиване, бебето се глези и ти дъвче гърдите... Иначе "акъли" за режими, вода, глюкоза, да го оставяш да си плаче през нощта и т.н. също има доволно много.
 Но, лично моето мнение е, че най-важното е майката и детето да са добре, и не фатално, ако не се кърми.

# 736
  • Мнения: 367
Ужас значи на каката (на 5г, кърмена до 1.6) такива поражения съм нанесла, според психоложката че не истина. 😐😐😐

# 737
  • Мнения: 7 776
Хубаво е,че има и читави психолози. Общо взето като навсякъде може да видите крайно негативно отношение на тема кърмене, достигащо до стигма и обратното - информирани, внимателни хора, които подкрепят избора на всяка жена.

# 738
  • Мнения: 758
Както и обратното - засрамване и изключително невнимателно отношение към майките, които не кърмят. Съвсем пресен пример тук в темата е познатата на Диди, която казва на некърмените деца "на смески"... изобщо и двете страни могат да са нетолерантни до няма и къде...

# 739
  • София
  • Мнения: 1 395
Това е възможно да е от манталитет, а не от желание за обида. На село около баба ми така говорят.
Уважавам всеки съзнателен избор. Но е много неприятно, когато някоя жена, най-често без никой да я пита, започне да разказва как е искала да кърми, но... Следват 399 грешни "факти", които могат да подведат всяка нещастна слушателка - бъдеща майка. Човек не би трябвало да прави избори, които го комплексират...

# 740
  • Мнения: 758
Съгласна съм, че човек трябва да се информира и взема решения, които го карат да се чувства добре в кожата си. Но това го решава всеки за себе си. А има го и друго, когато жената е толкова "притискана" и разпитвана и укорявана, защото не кърми, може и да започне да си измискя разни причини за пред слушателите, за да изнегне обвиненията за избора си. А както написаха по-горе кърменето е въпрос между майката и бебето.

Редно е, да уважаваме всеки избор или поне да не сме груби и неуважителни в поведението и изказа си към останалите хора и техния начин на живот.

# 741
  • Мнения: 6 552
Преди да стана майка се бях наслушала от приятелки и познати как кърменето мноооого трудно се случва, а тези, които кърмят са едва ли не  невиждани късметлийки, защото повечето жени "нямат кърма, не им слиза, бебето не иска да суче, кърмата не стига или направо мистериозно спира след 5-10-40 дни" и т.н. всякакви глупости. Но тогава не се бях интересувала и като забременях в мен се породи страха дали ще съм от "късметлийките" с кърма. Добре, че започнах да чета и попаднах на добри източници на информация, включително и тук във форума. Радвам се, че не се подведох по масовите приказки и бях "късметлийка" да кърмя 15 месеца, докато детето самО се отказа. Не бих съдила майките, които не кърмят, защото повечето просто нямат информация и по-лошо, имат грешна такава.

# 742
  • Мнения: 1 455
Както и обратното - засрамване и изключително невнимателно отношение към майките, които не кърмят. Съвсем пресен пример тук в темата е познатата на Диди, която казва на некърмените деца "на смески"... изобщо и двете страни могат да са нетолерантни до няма и къде...

Това не е мое мнение, а на приятелка, споделих го просто. Както и че за мен наистина децата на адаптирано изглеждат подпухнали (не дебели), но това го виждам само аз-никоя друга майка около мен, която съм питала не е виждала разлика. Аз не съм за кърмене на всяка цена, всеки си има глава на раменете и най-вече гледа от собствената си камбанария. Има и друга крайност-на етърва ми сина ѝ мина на адаптирано, защото според педиатърката, от кърмата ставал много дебел. Бебето беше на 3м и ѝ казаха, че с тези кг е добре да започне да го слага в кенгуро, от тези дето се закачат на вратата, за да спортува и после да не му дава толкова кърма. След 8м мина на адаптирано....за да не ставал дебел.

# 743
  • Мнения: 7 776
Хей, дами, да не забравяме идеята на темата, да си споделяме абсурдни реплики за кърменето и да се разтоварваме от същите в безопасна среда 😉

Нова тема ще пусна днес-утре.
Това за кенгуру на вратата звучи доста жестоко и крайно неподходящо за ставите, скандализира ме😱

# 744
  • Мнения: 758
Диди, затова уточних, че е Ваша позната.

Иначе аз следя един канал в youtube, мацката има бебе на 6 месеца и го слага в такова нещо - кенгуру закачено за тавана. Също го приспива в някаква странна утра модерна люлка. Изчетох коментарите под видеото и никой не е написал, че тези неща не са наред, пък на мен и двете ми се видяха мноооого неергономични.

А, за да сме по темата да кажа едно забавно лафче. Веднъж с треньорът ми спорихме за дългото кърмене и той ми вика "на бала ще идеш да й стиснеш малко за white russion-a" Joy Joy

# 745
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 013
Както и обратното - засрамване и изключително невнимателно отношение към майките, които не кърмят. Съвсем пресен пример тук в темата е познатата на Диди, която казва на некърмените деца "на смески"... изобщо и двете страни могат да са нетолерантни до няма и къде...

Това не е мое мнение, а на приятелка, споделих го просто. Както и че за мен наистина децата на адаптирано изглеждат подпухнали (не дебели), но това го виждам само аз-никоя друга майка около мен, която съм питала не е виждала разлика. Аз не съм за кърмене на всяка цена, всеки си има глава на раменете и най-вече гледа от собствената си камбанария. Има и друга крайност-на етърва ми сина ѝ мина на адаптирано, защото според педиатърката, от кърмата ставал много дебел. Бебето беше на 3м и ѝ казаха, че с тези кг е добре да започне да го слага в кенгуро, от тези дето се закачат на вратата, за да спортува и после да не му дава толкова кърма. След 8м мина на адаптирано....за да не ставал дебел.

Моето се роди 3,700 кг., първите шест месеца качваше по около килограм, все беше гладен, все църкаше, аз кърмех на поискване, вода не е пил. Финишира на шест месеца 9,300 кг., беше като човечето на Мишелин. Псле се източи. Педиатъра ми беше на мнение, че щом е на кърма, колкото -толкова, като тегло.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 13:16 от Sunshine-rainbow-lollipop

# 746
  • Мнения: 1 212
Вчера срещнах една комшийка, на която се роди внуче преди 4 месец и го хвали, че до сега все по килограм + наддава на месец. И аз попитах дали е на кърма, а отговара беше: ами само в началото, защото тя роди секцио....

Ъм... Логиката?
Много ми се искаше да продължим разговора, но се разсеях с друга позната и така...
За съжаление, както и една съфорумка беше написала по-горе, това се дължи на неосведоменост, грешна информация, грешни очаквания, че бебето например трябва да яде под час, да почива коремчето нощем и т.н. знаем си ги... Много жалко, за което...

Скрит текст:
П.С. Между другото отбих сина си през юли месец, на 1г.7м., искам да ви кажа, че и до днес като ме води гола, да се преобличам, и вика 'ам' и сочи. .. А той никога не е търсел сам през деня или нещо такова, накрая само се преспивахме на гърда...
Но за мен е много интересно как 3 месеца вече не е забравил...и мило разбира се! ❤️

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 13:01 от Mamma_knows_best

# 747
  • Германия
  • Мнения: 3 424
Моето се роди 4535, на 4м беше вече 9кг, само на кърма е, педиатърът ни се вижда проблем. Последното, което бих му дала, е АМ. Ще забави темповете, ще се издължи, изобщо не го мисля сега

А за забравянето, и дъщеря ми не е забравила, а вече от година и половина не суче. Но като ме види и мен гола и идва да се гушне и да “суче”, като на игра, много е сладка 🥰

# 748
  • Мнения: 1 455
Аз отбих на 3г (преди 4м). Той като ми видеше гърдите възкликваше - Ето го м(л)якото! Въпреки опитите на баща му да го научи на ''цици'', никога не е казвал така. Сега сочи гърдите (ако съм гола) и казва - там беше моето мляко, но аз вече съм голям Simple Smile
Сега моя приятелка има бебе на по-малко от месец, много иска да кърми и беше категорична, но на втората седмица започна да се разколебава - било малко, щяла да дохранва и т.н. Опитвам се да я убедя, но сигурно и на мен да ми говореше някой едно - а лекар и акушерка, друго кой щях да слушам? Всъщност аз слушам най-вече отвътре - а отвън...зависи от ситуацията.

# 749
  • Мнения: 7 776
Посъветвай я да говори с консултант по кърмене, сега му е времето😉

Общи условия

Активация на акаунт