А вие, Маминки какво работите?

  • 4 346
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
А по темата какво работя

# 31
Работя и работата ми доставя удоволствие (през повечето време:)). Работя от 9 до 19 , понякога до по-рано, понякога до доста по-късно, както се наложи. Работя в IT сферата като бизнес анализатор и специалист по бази от данни. Много ми е интересно. Не мога да си представя да съм си постоянно вкъщи, въпреки че да гледам миничето година и половина беше чудесно, но беше максимума, който мога да издържа да не ходя на работа.
Само че как ще съчетавам работата с това да съм майка не знам, засега бебка е при бабите извън София, а на есен не знам...

# 32
  • Мнения: 1 937
... и установих, че този период в "отпуск" ме е върнал доста назад - в главата ми само памперси и пюрета. Смислен разговор не мога да започна....

Ей това нещо отказвам да го разбера...Или не ми стига умственият багаж...
Що за логика...
Ако гледаме на майчинството като на затъпяване, защо изобщо го правим?!?

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
... и установих, че този период в "отпуск" ме е върнал доста назад - в главата ми само памперси и пюрета. Смислен разговор не мога да започна....

Ей това нещо отказвам да го разбера...Или не ми стига умственият багаж...
Що за логика...
Ако гледаме на майчинството като на затъпяване, защо изобщо го правим?!?

Ами, да! Само дето за мен причината далеч не е в продължителното майчинство  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 455
Ами какво да Ви кажа? - цял ден по пейките на парковете разговорите се водят с другите мами единствено за децата - кое кога се напикало, кое се наакало, кое яли или пък не искало да яде и т. н. - в един момент губиш връзка с останалия свят - и не за друго а защото нямаш време да се нахраниш а камо ли да четеш преса или гледаш новини /поне при мен е така - никой не ни помага за отглеждането на малкия/.

# 35
  • Мнения: 9 903
че и на мен никой не ми помага, ама и новини чета/гледам, и  ръкоделие въртя, и в готвенето се усъвършенствам, и за художествена литература ми остава време. Имаше един кратък период, в който ме интересуваха само пюрета и памперси, но определено е зад гърба ми.

# 36
  • Мнения: 1 937
Няма връзка с помага ли ни някой или не...
Въпрос на нагласа е според мен!
Дали се наслаждаваш на майчинството си или гледаш на него като на бреме...

По темата, икономист по образование, работата ми не е заключена от работно време!

# 37
  • Мнения: 256
Работя в Туристическа агенция. Работата ми харесва а и не си се представям само като домакиня. Лошото в случая е работното ми време, почти всеки ден до 19 часа и доста често по цял ден в събота и неделя, което изключително много намалява времето ми прекарано с дъщеря ми и мъжа ми. А когато детето е болна направо става страшно - никой не иска да ти признава болничните.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Не мога без да работя... Embarassed Върнах се на работа, когато беба беше на 5 месеца. Занимавам се с кино/иначе съм художник/-визуални ефекти за американски кинопродукции. И освен това осъществявам стара мечта-уча архитектура и то редовно/няма задочно Laughing,затова/. Беба е на ясла, нама кой да помага....
 Отстрани сигурно изглежда невъзможно, но го правя/не прекъснах училище след като родих/.
  Мислим за второ бебе...

# 39
  • Мнения: 101
Не работенето не означава задължително само домакинстване, има толкова неща, които могат да се правят. Аз не работя от 5 години, поради ред причини и това си има своите предимства и недостатъци. Но изключително не мога да се съглася, с хора, които считат майчинството за затъпяване.

# 40
  • Мнения: 76
Работя от осемнайсетгодишна. Нищо не може да ме накара да си стоя вкъщи. И с двете деца си работех от нас. Не съм ги ощетила. Нито сега ги ощетявам - след 17ч съм на тяхно разположение.

Аз също работя от 18 годишна, и смятам че за една жена това е важно. Децата са си деца, работещи или не, ние сме техни родители и даваме всичко от себе си, а и те трябва да се учат на самостоятелност. Немога да си представя детето ми да е все вързано за "полата" ми. Но това си е лично мнение newsm78

п.п. Двете години майчински си ги изкарах с детето вкъщи Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 336
Ами просто едно голямо браво на всички, които се справят така добре с женските задължения и работата. Само кажете как успявате- почивате ли понякога?

# 42
  • Мнения: 494
Иаз съм от работещите мами и немога да си представя да си стоя в къщи Работата за мен е да избягам от сивото ми ежедневие от вечните семейни задължения които нямат край Един ден в къщи и вече лудвам За повечето в обкръжението ми аз съм лоша майка но честно да ви кажа не ме вълнува мнението им и не ми пука Децата ми не са лишени от нищо и винаги когато мога съм на тяхно разположение  Иначе продавам цветя По професия съм учителкано не ми издържаха нервичките с хлапетата и си хванах багажа
И пак да работяозначава да  съм НЕЗАВИСИМА Stuck Out Tongue Winking Eye

# 43
  • Мнения: X
Не си представям да не работя - и за мен това е бягство от сивото ежедневие, защото задълженията вкъщи са все едни и същи, така се чувствам пълноценен човек, а и прекараното време с дъщеря ми е в пъти по-пълноценно, отколкото целодневното седене заедно. Просто за лично удовлетворение, а и немога да си позволя да не работя, не сме толкова богати. Излязох в болнични в петия месец на бременността и до днес съм вкъщи, но се връщам съвсем скоро на работа. Нараво полудявам вече. Неща и да чуя за пишкане, гърне, памперс, мляко, пюре и т.н.т.........

Децата са си деца, но човек не им е роб и не може да се ограничава само и единствено с тях, защото, когато те един ден порастнат и го попитат какъв е, какво е направил, с какво се занимава, отговори от типа "ами аз ви родих и отгледах" не им минават.

# 44
  • Мнения: 510
Аз уча магистратура сега докато съм в майчинство и не мога да си представя да се моткам от печката до градинката и обратно. Малко или много е някакво разнообразие. Иначе имам чувството, че времето ми лети безцелно. Въпреки това смятам да си гледам детето до 2 години вкъщи. После смятам да се реализирам в сферата на туризма, каквото и уча в момента.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт