Откраднат живот: Кръвни връзки тема 92

  • 37 695
  • 801
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 560
 Просто не успях да го гледам като излезе и сега няма намиране.. евентуално след известно време ако го дават по ТВ. Както казваш, Дона, срещу заплащане да го пуснат дори.
Интересно какво са му измислили на Петмезов. Дано не е някоя тъпотия.

# 346
  • Мнения: 2 364
Mint, от Cофия ли си?
Cпоред гугъл тази седмица има прожекции.
https://www.programata.bg/?p=30&l=1&c=1&id=100299

# 347
  • Мнения: 1 560
Злати, благодаря много!
Не ме устройват часовете за тази седмица, но ще следя ако пускат пак.

# 348
  • София
  • Мнения: 27 244
Интересно, обаче толкова много сезони и епизоди се извъртяха а така и не се намери и един гей.
Хамериканците и западното общество като цяло ще ни анатемосат...  Laughing Wink

# 349
  • Мнения: 5 478
Нали? И аз това си мислех, в Анатомията що еднополови двойки имаше...

# 350
  • Мнения: X
Само Кирилова е на другия бряг, но нейната линия бързо я изоставиха.
И на мен ми липсва някоя гей двойка, но си го обяснявам с това, че тук сме консервативни и затова не искат да рискуват.
Прави ми впечатление, че няма един лекар от друг етнос или религия - арменец, евреин, турчин, циганин....

# 351
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 868
Ако има други лекари и истории кога ще дават синовете на Апостолова? То няма да има време. Добре че свършва тази седмица.

# 352
  • Мнения: 6 159
Значи си даваме заявка за другия сезон - Апостолова да не си спира децата от училище , да обърнат резбата на някого , за да имаме гей двойка и да вкарат някой  много интелигентен лекар-бежанец , който по някаква причина е предпочел да остане в България . Задължително да  има и няколко циганета /поне медсестри или  компания на Йоско/ . Така  ще са политкоректни , може и от някое НПО да получат финансиране .
 Всичко това не го желая искрено Stuck Out Tongue Winking Eye , но понеже вече ми е ужасно  скучно и пропускам почти  целия епизод , започвам да давам идеи /пак от американски сериал с Алек Болдуин - бяха в някаква телевизия и се опитваха да правят политкоректни снимки и предавания Joy/ .
Толкова  претовариха историята с Жени , че вече даже  не възнамерявам да отчета  добрата и игра .

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 14:31 от Ели-ТАЛ

# 353
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 868
Ами няма никаква обективна причина да ми показват Пепе. Баща му не работи в болницата.

# 354
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Значи си даваме заявка за другия сезон - Апостолова да не си спира децата от училище , да обърнат резбата на някого , за да имаме гей двойка и да вкарат някой  много интелигентен лекар-бежанец , който по някаква причина е предпочел да остане в България . Задължително да  има и няколко циганета /поне медсестри или  компания на Йоско/ . Така  ще са политкоректни , може и от някое НПО да получат финансиране .
 Всичко това не го желая искрено Stuck Out Tongue Winking Eye , но понеже вече ми е ужасно  скучно и пропускам почти  целия епизод , започвам да давам идеи /пак от американски сериал с Алек Болдуин - бяха в някаква телевизия и се опитваха да правят политкоректни снимки и предавания Joy/ .
Толкова  претовариха историята с Жени , че вече даже  не възнамерявам да отчета  добрата и игра

Ние сме в България и реалностите не са като в САЩ. В реала няма цигани-лекари (Чирков никога не се е самоопределял като циганин, точно напротив - твърди, че не е циганин), арменците са си чиста проба българи - едва ли знаят арменски вече, тъй като са второ-трето поколение арменци и по нищо не се различават от нас. Гейове-лекари и да има, не го демонстрират публично - защо е необходимо да се демонстрира подобно нещо?, а иначе - в сериала има една сестра-лесбийка. Българските турци-лекари са си българи от много поколения (при тях изкуствено се поддържа етническа принадлежност, за всеки случай, ако се наложи да се клати държавата), никой няма нищо против тях, така че и от тук не може да изкочи заек. При медиците не е като при другите професии - за да практикуват, трябва да знаят отлично езика в страната, в която практикуват.

Бежанци-лекари? Нали разбирате, че за да получи чужденец правоспособност да практикува лекарската професия, е необходимо да положи изпити по медицина на български език и образованието му да е признато у нас? А бежанците да учат български - йок. Освен това, не мисля, че техните университети са признати в ЕС.

# 355
  • София
  • Мнения: 9 558
Може да ме наречете закостеняла и нетолерантна, но няма желание да гледам интимни сцени с гей двойки в сериала. НАдявам се в опитите си да е оригинална Милошева не измисли и това. Имаме една гей сестра, мисля че е достатъчно.

Аз разбрах Делта и не видях тя да твърди, че няма лекари етнически арменци, турци и т. Напротив, има, но повечето се самоопределят като българи.
Колкото до бежанци - съм съгласна с нея - обикновено това е малограмотно или среднограмотно население. Виж, ако е лекар, който е завършил в БГ или Европа, с документи и т.н., защо не. Но има разлика с бежанец, нали? България не е Америка, няма емигрантски поток, на Запад от нас е далеч по-атрактивно за образованите. Така че, историите в Анатомията хич не трябва да са ни мерило. Чужденци, практикуващи у нас се броят на пръсти и или са български граждани или живеят от години тук.
Направих си труда да проверя - има законова наредба, според която чужденците лекари у нас трябва да владеят писменно и устно Български език, медицински термини, диагностика ....и полагат изпит по езика.

# 356
  • Мнения: 47 998
Има си бая лекари араби, дошли да следват и в последствие останали тук
Поне няколко такива специализанта можеха да сложат, за цвят

# 357
  • Мнения: X
Щом не може да сравняваме с Анатомията - в Клиника на третия етаж единият лекар беше арменец (ок, с арменска фамилия) и това не доведе до поквара на народа Joy

# 358
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 868
Има си бая лекари араби, дошли да следват и в последствие останали тук
Поне няколко такива специализанта можеха да сложат, за цвят

Раждала съм в университетска болница и бе много неприятна сутрешната визитация, където с лекаря имаше и бъдещи такива от различни националности.

# 359
  • София
  • Мнения: 9 558
Щом не може да сравняваме с Анатомията - в Клиника на третия етаж единият лекар беше арменец (ок, с арменска фамилия) и това не доведе до поквара на народа Joy

Нещо не те разбрах. Върни се да четеш и може би ще разбереш, че никой не твърди подобно нещо. Напротив, каза се че има такива. Но ако искаш да сезаяждаш - действай.

Общи условия

Активация на акаунт