RH- след аборт НЕ поставена инжекция. А сега искам бебе

  • 5 668
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 509
Мила, аз съм същия случай! Тогава нямаше кой да ти обръща внимание (не че сега много има, но можеш да прочетеш това-онова). Сега не знам дали ми е бита такава ваксина, но ще си направя изследване за антитела. Правят се във всяка лаборатория, около 30лв. са. Даже във форума има други такива теми, прочети ги. Някои мами писаха, че са си правили такова изследване преди забременяването. Давай смело и не се притеснявай, прави си изследвания. Пък, ако таткото е също (-), няма какво да се плашиш. Аз също не послушах моята лекарка - вече съм 21г.с. и тя знае всичко, а не ми назначи изследване, ще ходя сама. Всички, което знам, е от интернет. Потърси и прочети. Успех!

# 16
  • Мнения: 509
И, още нещо да добавя, понеже току-що говорих по телефона със НЗОК: изследването за антитела на Rh(-) майки се поема от здравната каса! Ваксината антиД имуноглобулин също се поема от ЗК, ако майката е по клинична пътека за следболнична помощ. ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА!

# 17
  • Мнения: 200
Здравей,

искам да те успокоя. Аз съм с Rh-. Имам два аборта - един по желание, когато ми биха глобулин и втори - спонтанен аборт, но с кюртаж, когато не ми биха нищо, въпреки, че знаеха, че съм с отрицателен резус фактор. Сега имам бебе, което е на 2,5 месеца. Антителата започват да се образуват в организма към 6-7 месец от бремеността, така че в ранния стадий на бремеността, когато се правят абортите не е страшно. Осван това, както са ти казали мамите тук, зще ти правят тест за антитела.

Относно инжекцията:
И, още нещо да добавя, понеже току-що говорих по телефона със НЗОК: изследването за антитела на Rh(-) майки се поема от здравната каса! Ваксината антиД имуноглобулин също се поема от ЗК, ако майката е по клинична пътека за следболнична помощ. ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА!

Тя наистина се поема от ЗК. Трябва да се бие до 72 часа след раждането. Мислиш ли, че за 72 часа ще можеш да я вземеш от ЗК, защото трябва да ти я изпишат след като родиш - след теста за съвместимост с бебето. Не съм сигурна. Dakota е права да си търсим прават, но тук става въпрос за Параграф 22. Така че ...

Освен това - купиш ли си я никой няма да ти осребри парите. Все пак не се стряскай - не винаги се налага. При мен и бебето е с Rh-, така че на се наложи да ми бият глобулин.

УСПЕХ!   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
   Консултирай се и с друг гинеколог.

И аз съм на същото мнение. Даже можеш да си вземеш направление за АГ-лекар и да дойдеш в София на по-прецизна консултация. Аз така бих направила.

# 19
  • Мнения: 126
Въобще не се притеснявай!Майка ми е " В- ",има 2 големи дъщери и по нейни думи доста аборти,а не е чувала за Анти де Гама Глуболин.
Аз също съм "В-",първия ми аборт изобщо не са ми казвали за такива ампули.Но знам,че не е фатално да не ти се бие ако е първа бременност.За всяка следваща е добре да ти се сложи.В София е 150лв. ако не се лъжа.
УСПЕХ и споко!!! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт