Пазаруване от Amazon - тема №86 - Black Friday 2019 (до 15.12.2019 г.)

  • 82 420
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 3 642
https://www.samsonitebg.com/product-8678.html
Пристигнал ми е куфара, още не съм го взела, но се прекарах жестоко. От Габиели са го сметнали за обемно тегло и сега ми излиза колкото да си го бях купила директно от тук Scream
Моля кажете за подобни пратки коя фирма използвате, защото тяхното обемно тегло ми излиза вече златно.

# 1 066
  • София
  • Мнения: 23 190
а как е опакован?
аз преди 2-3 месеца поръчах комплект куфари, бяха сложени в най-големия, който е 78см, а той в кашон.
на тегло си ми ги сметнаха габиели.
как преценяват кое да е на обемно тегло и кое на тегло?

# 1 067
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Аз получих куфар с Габко, беше в огромен кашон, но мисля, че на кг. са го смятали.

# 1 068
  • Мнения: 5 604
И аз съм получавала на реално тегло. Възможно е да са се объркали. Свържи се и ги попитай и сподели,моля после в темата,за да знаем дали си струва упражнението.

# 1 069
  • Мнения: 3 642
В кашон е с размери 46 x 31 x 79 cm
Трапезица и Shantal кога сте ги поръчвали куфарите?

# 1 070
  • София
  • Мнения: 5 547
Наистина е странно за куфара, аз също съм поръчала, винаги са  смятани с тегло.
Единият беше направо огромен 80х 60х 30 см, не помня колко съм платила ,но е било нормална сума, към 7-8 лв

# 1 071
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Не са се объркали. И аз бях неприятно изненадана миналата седмица. За люлка тежаща 9 кг платих 80 лв транспорт от Германия. Амазонци я бяха опаковали в кашон за малък хладилник...
 Това е от сайта им:


"Обемни пратки: (пратка под 20 кг, на която едната страна е над 69 см, се таксува по формула за обем Д/В/Ш:6000. Получената цифра са килограмите.

Важи за пратки, доставени до Габиели с куриер.
"

# 1 072
  • Мнения: 3 642
Наистина е странно за куфара, аз също съм поръчала, винаги са  смятани с тегло.
Единият беше направо огромен 80х 60х 30 см, не помня колко съм платила ,но е било нормална сума, към 7-8 лв
А кога сте го поръчвали куфара?
За обемното им тегло трябва да платя сега за 23 кг Rage

# 1 073
  • Мнения: 603
И на мен преди 2 месеца Габиели са ми сметнали на обемно тегло за един куфар.

# 1 074
  • София
  • Мнения: 5 547
Наистина е странно за куфара, аз също съм поръчала, винаги са  смятани с тегло.
Единият беше направо огромен 80х 60х 30 см, не помня колко съм платила ,но е било нормална сума, към 7-8 лв
А кога сте го поръчвали куфара?
За обемното им тегло трябва да платя сега за 23 кг Rage
Преди 2 години беше, но явно сега като чета имат нови условия.

# 1 075
  • Мнения: 3 642
А някой получавал ли е наскоро такива по-обемни пратки от Амазон с друг доставчик, да знам кого да ползвам от тук нататък? И аз преди няколко години купих куфар от немския Амазон и беше огромен и ми го сметнаха на кг. Изненадата е меко казано неприятна и най-дразнещото е, че ако куфара тежи 10 кг ще платиш на кг. а ако е под 10 по обем. Че защо не си ги смятат за по 10 кг в такъв случай?!!

# 1 076
  • Мнения: 5 604
Знаете ли кой превозвач не смята на обемно тегло,в такъв случай. И аз преди 2-3 години съм поръчвала. Жалко,че имат промяна в политиката.

# 1 077
  • софия
  • Мнения: 25 714
В ggbg смятат по-изгодно обема:
"За всички пратки, които имат един размер по-голям от 60см (за пратки от САЩ - 50см) се изчислява обемно тегло по формулата: (ширина в см) * (дължина в см) * (височина в см) / 13'000. Транспортната такса се заплаща върху по-голямото от обемното и реалното тегло. Формулата ни за обемно тегло е повече от два пъти по-либерална от тези на куриерските компании. За сравнение коефициента на делене на Еконт в горната формула е 6'000, а на DHL - 5'000."

# 1 078
  • Мнения: 3 642
Ами по-разумна им е формулата, какво е това чудо вместо 5, 23 кг да платиш.

# 1 079
  • Мнения: 4 584
Преди около три месеца получих този куфар https://www.amazon.de/gp/product/B01CZUVMHM/ref=ppx_yo_dt_b_asin … ie=UTF8&psc=1 с Габко за 12 лева.

Общи условия

Активация на акаунт