Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 24

  • 25 539
  • 752
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 109
Аз се връщам се от зъболекар ужасно стресирана и имам ныжда от съвет с кърменето . Сложиха ми "по-слаба упойка" (това не знам дали значи без адреналин). Смениха ми една амалгама с бяла пломба. Работеше с онова гумено платно, което изолира зъба, нали заради амалгамата, обаче постоянно течаха някакви води докато работеше, които гълтах... Сложи и някакво лекарство, което да умъртви нерва на един друг зъб, който ме болеше. Мислех, че като е била упойка в самиь нерв веднага може да го извади, ама явно не е така навсякъде ? И след 1 седмица ще ходя пак.
 За кърменето каза да изхвърля първата кърма само. Вие какво мислите? Дали мога да кърмя спокойно после? Много ми е разтревожено. Frowning1

# 526
  • Мнения: 4 488
Аз бих кърмила. Защо не ви е давала да плюете, тъпо е. Аз ходех при зъболекарка с устройство за изсмукване на всичко от устата и нямаше нужда да се плюе или гълта.

# 527
  • Мнения: 1 109
Аз бих кърмила. Защо не ви е давала да плюете, тъпо е. Аз ходех при зъболекарка с устройство за изсмукване на всичко от устата и нямаше нужда да се плюе или гълта.

Благодаря! Ами нямаше как да се плюе, защото ми сложи това платно за да изолира зъба, а то само слагането му отне сумайси време...
И това с упойката в самия нерв и после да го остави с лекарство за умъртвяваве ме разби. Не че разбирам, ама мислех че ще го вади на място, както ми се е случвало преди с други зъби. Трябваше да питам на място ама свърши вече. Мъжа ми вика да не се тревожа, локално било, ама то как да не се.

# 528
  • Мнения: 4 488
В локалната кърмаческа група имаше кърмачка стоматлог и пиеше, че ниго една процедура не пречи на кърменето.

# 529
  • Мнения: 7 776
Lovingsun,
Всичко описано е нормално. Може да си кърмиш. Но е редно като нещо не ти е ясно,да питаш стоматолога. Със сигурност е имало в устата ти устройство за изсмукване на слюнка,затова не се плюе - слава богу технологията не е като преди 15 години. Нормално е да опъва платно (изолира от слюнка), също е нормална упойката в нерва и умъртвяването му, лекарството и т.н.. Предвид колко ти е ръчкала челюстта, разбира се,че не трябва да се вади зъба в същия ден. Всъщност стоматологът звучи много съвестен в работата си. Не хвърляй кърма, щом си казала,че кърмиш,ти е сложила правилната упойка.
Ама питайте си лекарите,бе хора. Няма нищо срамно и страшно. Хора са 😉

Памела,мажи с ланолин разраненото зърно. И стой гола или с много широка дреха без тясно бельо.

Имай предвид,че детето вероятно не засуква правилно,за да разрани така зърното. Викала ли си консултант на място? Добра идея е да го направиш,за да се коригира каквото трябва и занапред да не стават подобни проблеми.

# 530
  • Мнения: 1 109
Ох, успокоихте ме, благодаря ви че отделихте време да ми отговорите. Ами уж изсмукваха слюнката, ама аз почти се давех по едно време. Grinning и въпреки платното Unamused А все пак е амалгама и не е хыбаво да влиза в контакт с венец и тн... Благодаря пак и лека вечер. Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 19:06 от lovingsun

# 531
  • Мнения: 61
Кактусче, много ти благодаря Hug аз съм и с плоски зърна всеки път преди хранене издърпам с помпа поне 2-3 мин. но разликата не е кой знае каква Confused , наскоро си купих пртотектори слагам ги за малко докато издърпа зърното след това ги свалям с тях мисля, че по-добре се  получава. Консултант по кърмене няма в града, който живея, за жалост най-близо ми е на около 50-60км.

# 532
  • Мнения: 7 776
Нищо, обади се, има все пак и видео разговори, пак ще е помощ,може преспокойно да сложиш лаптопа/камерата пред тебе на масата.

Кога стана разраняването? Да си забелязала? Явно малчо те е надъвкал. Хубаво е да се отхвърли анатомичен проблем при бебето - късо юзда/високо небце,да се види типа плоски зърна (има разлики и в това) и да се даде съвет. Но е хубаво да се види, през форума няма как. Това, което можеш да направиш е да следиш как засуква и момента, в който видиш,че гняца букмално зърното вместо да суче, да коригираш.
Пробвай да кърмиш и с протектори без да ги сваляш и виж как е.
Ще мине и това,спокойно! Но наистина тряцва да се коригира проблема,че да не се повтаря 😊

# 533
  • Мнения: 695
Имам кърма от 17.11 замразена в пликче тогава пиех обаче аугментин. Дали да я давам на бебо или да я ползвам за ваничка примерно?
Искам да ви се похваля, благодарение на темата успешно и изцяло кърмя бебето си вече 3м и половина. (Роден е 3,500, а сега е 7,700)В началото ми беше много трудно тесни канали, запушвания, бебето не засукваше използвахме протектори. цедих се постоянно цяла нощ бях будна, ако не  бях на помпата приспивах бебето  но не се отказах. сърбеж на гърдите и вазоспазми..От 20тина дена вече ми се нормализира кърмата и не цедя. Сега вече усетих колко вълшебно е кърменето. приятно и за мен и за него. А и малко мързеливо Grinning без стерилизиране и цедене. Без значение къде сме ви винаги си има топло мляко Grinning целта ми преди беше поне 4 месеца, а сега вече не искам да приключваме в близката година поне

# 534
  • Мнения: 7 776
Поздравления, Moonlight! 🥳💐
Можеш да я дадеш за хапване, спокойно.

# 535
  • Мнения: 4 488
Защо ще давате на бебето замразена кърма, когато то суче. Аз не бих дала кърма с аугментин, която е замразена. Кърмила съм с съм пила аугментин, но не бих съхранила изобщо такава кърма. И защо бихте слагали мляко във ваната?

# 536
  • Мнения: 695
Имам запаси които  могат да му дават примерно когато таткото го гледа. А за кърмата в ваната съм чела,че е полезна за кожата. Ако се поинтересувате малко ще видите,че кърмата която не е годна за пиене може да се използва за много други неща.

# 537
  • Мнения: 4 488
Във ваната не бих сложила, този способ да си го пази Клеопатра. Една баба съседка на село беше ми пратила яйца за бебето, че като се къпе се чуквало едно яйце в коритото...почти така ми звучи. Ще се къпе ли това дете или ще се цапа... ама това си е моето разбиране.
Аз наистина бих изхвърлича кърмата с аугментин. Тя има някакво количество антибиотик, но не това е проблема, а че антибиотика е престоял. На опаковката на аугментина пише, че не се използва ако блистера е бил изваден някакво време от алуминиевата опаковка. Аз съм държала наченат блистер в хладилник и се беше надул. Та това е моя довод да си хвъли.

# 538
  • Мнения: 7 776
Аугментин е low risk. Ако изобщо нещо има в замразената кърма, няма по никакъв начин за окаже влияние, защо да се хвърля?
Може да си го ползва както прецени запаса - може при захранване за каши, пюрета, печива или когато отсъства.
За ваната и аз съм скептик, но много хора го практикуват,не виждам да пречи по никакъв начин,вече за капене в носове и очи е друго нещо.

# 539
  • Мнения: 4 488
Проблема за мен не риска от аугментина, много пъти и аз пих, въпроса е, че това е престоял аугментин.

Общи условия

Активация на акаунт