Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 24

  • 23 893
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 922
Благодаря, ще направя всичко възможно.   За съжаление нямам възможност някой да ми помага, всички работят. За 1-2 седмици ще занемаря домакинската работа, но нали бебчето е най-важнно. Дори и малка част кърма да приема, пак ще е от полза Blush

# 511
  • Мнения: 434
Благодаря, ще направя всичко възможно.   За съжаление нямам възможност някой да ми помага, всички работят. За 1-2 седмици ще занемаря домакинската работа, но нали бебчето е най-важнно. Дори и малка част кърма да приема, пак ще е от полза Blush

Моето бебе е с юздички и не суче ефективно,а така и не успяхме да намерим ,някой да ги коригира и за това се цедя.Ако вашето дете е сукало и успеете отново да го приучите на гърда,то и стимулацията на гърдите ще е по-добра,а и е много по-лесно.Най-добре ще ви помогне консултант,но си гушкайте бебока на голи гърди,те не забравят толкова бързо,кое от къде идва Simple Smile

# 512
  • Мнения: 922
Благодаря, ще направя всичко възможно.   За съжаление нямам възможност някой да ми помага, всички работят. За 1-2 седмици ще занемаря домакинската работа, но нали бебчето е най-важнно. Дори и малка част кърма да приема, пак ще е от полза Blush

Моето бебе е с юздички и не суче ефективно,а така и не успяхме да намерим ,някой да ги коригира и за това се цедя.Ако вашето дете е сукало и успеете отново да го приучите на гърда,то и стимулацията на гърдите ще е по-добра,а и е много по-лесно.Най-добре ще ви помогне консултант,но си гушкайте бебока на голи гърди,те не забравят толкова бързо,кое от къде идва Simple Smile

Ами сучеше, но доста трудно, дълго време стоеше на гърда а кърма имаше, не е да нямаше. Консултанта ще помоля да го погледне да не би в това да ни е бил проблема, юздичката

# 513
  • Мнения: 4 463
Зарежето домакинстванет, карайте на яйца и на скара...

# 514
  • Мнения: 633
Звездичка, ето тук има една много хубава статия за релактацията. Помпата на снимките е именно Спектра. Консултантите я препоръчват нея пред различните модели на Медела, тъй като е по-щадяща и има възможност за по-фини настройки. Части има в английския Амазон, а откъм шишета, тези на Авент пасвали също, така ми каза Хедра. Иначе фуниите на снимката ги имам и аз, мога да ги подаря, те са 3 бр х 2 в комплект, различни размери и твърдост - https://pumpinpal.com/ комплекта е “S”. Ползвала съм едните веднъж, но си останах на най-малкия Накрайник на Медела, та са си практически нови.

http://www.podkrepazakarmene.com/second-chance-969.html

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 10:59 от Fluffy Fluff

# 515
  • Мнения: 922
Звездичка, ето тук има една много хубава статия за релактацията. Помпата на снимките е именно Спектра. Консултантите я препоръчват нея пред различните модели на Медела, тъй като е по-щадяща и има възможност за по-фини настройки. Части има в английския Амазон, а откъм шишета, тези на Авент пасвали също, така ми каза Хедра. Иначе фуниите на снимката ги имам и аз, мога да ги подаря, те са 3 бр х 2 в комплект, различни размери и твърдост - https://pumpinpal.com/ комплекта е “S”. Ползвала съм едните веднъж, но си останах на най-малкия Накрайник на Медела, та са си практически нови.

http://www.podkrepazakarmene.com/second-chance-969.html

Благодаря ти много Hug Вече си поръчах помпа. Ще пиша след седмица две, да кажа как е положението Blush

# 516
  • Мнения: 7 776
За всички с Инстаграм
https://instagram.com/podkrepa.za.karmene?igshid=1qrrci9yavor5
И
https://instagram.com/christina.yaneva.hedra?igshid=1xivkglzldcpv
Подкрепете и следете за полезно инфо 😊 ще ги добавя и в първи пост в новата тема.

# 517
  • София
  • Мнения: 1 037
Идвам да помрънкам - от няколко дни имам "киселини". Снощи даже не спах от болка. Днес отивам до личния си лекар и директно заключава, че се касае за ГЕРБ и тръгва да изписва лекарства. На въпросът ми дали са съвместими с кърменето, заявява, че трябва да спра да кърмя, за да се лекувам. После попита на колко е детето и като разбра, че е на 1,6 г. ми заяви да спирам, че след 3ия месец нямало смисъл - било чиста водица... Сега проверявам в e-lactancia.org и всичките лекарства са съвместими, чак ме е яд, че не я оставих да ми предпише нещо и аз да си го проверя постфактум, а сега трябва да се самолекувам... И кога най-накрая лекарите в България ще се образоват, че кърменето не е краят на света и кърмачката не е необходимо да умира, "защото не може да бъде лекувана"!?

# 518
  • Мнения: 7 776
Феичке,ама то и тази диагноза така бързо дадена е съмнителна. Иди на гастро по-добре, пък изчакай рецептата и после кажи,че си кърмачка.

Трудно ще се образоват по простата причина,че държавата ни няма национална стратегия по тая тема, т.е. на никой не му пука. Това е тъжната истина. Промяна може да дойде само от жени като нас, но сме малцинство и много майки ще скочат срещу всяка инициатива на кърмачки. Поне това е тенденцията в социалните мрежи. А трябват кампании, образоване по темата...

# 519
  • Мнения: 61
здравейте, от снощи съм с разранена гърда има и кръв, а на върха на зърното имам и като спечено мляко , запушване ли е ? И трябва ли да цедя

# 520
  • Мнения: 7 776
Вероятно имате блистер. Такова ли е?


Ако да - върнете се на първи пост и прочетете за блистерите. Трябва да се отстрани. Не е нужно да се цеди, нали детето суче?

# 521
  • Мнения: 958
Здравейте , сина ми е на почти 3 месеца кърмен на поискване . От няколко дни вечер към 3-4 часа когато го усещам , че се размърдва в кошарата като го залюлея и заспива и така дългата му пауза е около 5-6 часа . Гърдите ми пру събуждане са много твърди и напрегнати . Знам че вечер се стимулира най -много лактацията и не знам как да постъпя . Нужно ли е да се цедя или ще се нормализира количеството ? Ще намалее ли кърмата ? Той няма да откаже кърмене по това време , но се опитвам да му изградя пауза по това време, защото ще му правят операция и ни искат гладни и жадни 6 -7 часа преди нея , предпочитам сам да си направи паузата от колкото преди операцията да е нервен и да плаче . Звънях на консултанти и на Хедра за съвет как мога да го заситя , но освен така с полюшкване като се разбуди друго не мога да направя . Според мен не е гладен щом заспива и се събужда след още 3 часа и то готов за игра , а не веднага за хапване .

# 522
  • Мнения: 620
Според мен правилно действате. Само гледайте през деня да си хапва достатъчно и често. През нощта кърмата сама ще се регулира. А доколкото разбирам, това е най-дългата пауза, а имате и друго кърмене със сигурност през нощта. Щом детенцето спи още 3 часа, със сигурност не търси непременно храна, ако е гладно, ще ви остави да разберетв това Simple Smile

# 523
  • Мнения: 958
Благодаря ,да имаме .Къпем го към 20-20и 30 , хапва .Към 21ч и нещо е заспал и се събужда към 00:30 или 1ч за памперс и хапване . Тази вечер заспа към 1ч и стана (с пробуждане и полюшкване в кошарата ) към 6 и нещо , като не съм сигурна дали ако пак го полюшкам няма да спи и до по-късно .

# 524
  • Мнения: 61
Извинявам се, че малко неадекватно съм обяснила снощи .
Погледнах и други снимки в интернет на блистер, понеже при мен няма топченце като на снимките, но да за блистер става на въпрос, благодаря Blush
иначе сега му давам само от дясната гърда, защото лявата е разранена и кърви доста като суче от нея

Общи условия

Активация на акаунт