Тежък регрес на дете

  • 147 257
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: X
Поли, здравей, надявам се, че сте добре и напредвате Heart

За единия ген, който ви е излязъл GRIN2B доста сходни неща пише. Участва в производството на белтък GluN2B, който е част от някакви NMDA рецептори в мозъка, отговорни за "нормалното мозъчно развитие, промени в мозъка в отговор на опит (синаптична пластичност), учене и памет." За активацията на тези рецептори пише, че са нужни глутамат и глицин.

За  GRIN2B гена - https://medlineplus.gov/genetics/gene/grin2b/
За глицина - https://www.bmj.com/content/361/bmj.k1674/rr-3
"Гореизложеното може да се обобщи до следната проста хипотеза: ASD (autistic spectrum disorders) (наред с много други състояния, включително артрит, диабет, сърдечно-съдови заболявания и рак) е проява на системен дефицит на глицин, резултат от консумация на типична диета с високо съдържание на незаменими аминокиселини ( т.е. в мускулните меса), но липсва глицин (основна съставка на костите и съединителната тъкан, която, за разлика от диетите от предишни поколения, обикновено се изхвърля.) Тя може лесно да бъде коригирана чрез допълване на диетата или с глицин като добавка , или храни, богати на желатин (колаген), като костни бульони от всякакъв вид."

Откъде т
ръгна всичко -  четох за лизина, който е вложен в някои сиропи за деца, повишаващи апетита (покрай моето дете, което напоследък няма апетит). Може и ти да прочетеш за него. Една от 9-те аминокиселини, много важна за развитиено на тялото и мозъка при децата. От там се зачетох, че е прекурсор на Л-карнитина, за който пък има много нови изследвания, че ниските му нива са свързани с аутистични прояви. Той въобще не е само за изгаряне на мазнини, както напоследък се тръби, даже го има във формулите с млека за кърмачета.

Изведнъж се замислих, дали при вас не става въпрос за нещо метаболитно, свързано с аминокиселини, което да е отключено след инфекцията, но съответно да е имала предразположение от преди това и в резултат на някакъв недостиг да се случва всичко. Още повече, че състоянието се е развивало постепенно, а не рязко. За аутистични прояви не знам дали си чела историята на Станислава Чуринскиене относно нейното дете (да, на много по-малка възраст), но въпреки всичко, успява да обърне състоянието му само със суплементиране на аминокиселини.

Не искам да те обърквам и не давам съвети да пиете това или онова, а по скоро да потърсите мнение може би в тая посока. Със Станислава Чуринскиене също можеш да се свържеш, може и тя да помогне с нещо.
Аз си мисля, че ако състоянието е свързано с това, би било абсолютно обратимо.
Извинявай, ако звуча разпиляно.

# 1 246
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Има ли тема за невротрансмитерите?
Или за Walsh Protokoll?

# 1 247
  • Мнения: 270
Здравейте!
Извинявайте, че не съм писала отдавна.
Гледам да сме повече навън на слънце.
Все се каня и все не успявам.
Не знам какво да кажа за детето. Тръгнем напред и се върнем назад.
Към края на декември започнах да и давам да пишем букви и числа. Аз бях качила тук. След това по математика задачи, като започнахме от 1 клас и сега е горе - долу на ниво 3-4 клас, ще ги кача. Проблема е в бг. Пише текст, ако аз ги напиша. Но гледа текста и пише буквите разбъркано. Напр. Думата деца пише дцеа. Същата дума, но с разбъркани букви. Започна пак да говори, но по друг начин, буква по буква. Например как си го казва буква по буква к-а-к    с-и. Малко трудно я разбирах, но я разбирах. В смисъл приказваше ( ако това може да се нарече говорене) смислено , подредено и логично. Но така буква по буква. Говори така някъде около месец. После спря за 3-4 дни. След това пак започна за около ден - два и сега пак спря. Сега повече пише като иска да ми каже нещо, но пак така с разбъркани букви и много правописни грешки, но разбирам какво пише. Преди като ходеше на училище никога не е имала правописни грешки, сега ми прави впечатление, че освен разбъркани букви, пише прим Очилище, кЪкво и от този род. Мн съм щастлива, че имаме някаква комуникация. Има у напредък. Но всичко това вече не мога да си го обясня аз и как започва, спира, започва, спира да говори и въобще какво се случва в главата и в мозъка на това дете.
Пусках и изследвания, които ще кача тук и ме притеснява високите стойности на инсулин и глюкоза, както и еозинофилите. За мен тези стойности на високи, въпреки, че в лабораторията ме са ги маркирали. Аз си хапвам доста шоколад, вафли и такива не, но шоколад, но винаги глюкозата ми е била макс 4.50.
А тя хем не яде захар, мляко и глутен и има такава стойност. И преди пак имаше и ходихме на два детски ендокринолога в София ( Кадъм и още една) и казват , че било ок. За еозинофилите не знам какво да кажа, те са 3 пъти над нормата. По принцип има някаква сенна хрема, и аз имам, ама сега Януари в този студ, къде тази алергия. Записала съм час за д-р Мустаков за тези еозинофили за края на февруари. Не знам дали сме за него и колко ще помогне, но при него не сме ходили.
Когато говореше буква по буква, ми каза, че след ваксината на 6 , някъде около 2 седмици след това, започнала да се чувства странно и още тогава и било трудно да говори, но не ми казала. Каза, че усещала болка в мускулите. и вече след матурите 4 кл и било най - трудно. Възможно ли е след толкова време да стане така от тази ваксина? Едва ли някой лекар ще ни отг на този въпрос. Има всички ваксини до сега и не съм против ваксините ( с изкл на тази за Корона вируса), но има логика това нейното, защото единствено след тази ваксина получи нещо като реакция - беше и червено и подуто леко около седмица след ваксината и и слагах компрес с риванол и мина след това. И може ли след ваксина да се случи толкова голям регрес?
По нейни думи - до ваксината е живеела в рай, след това започнали проблемите и.
Тя си е и генетично предразположена явно към някакви форми на аутизъм, но явно след ваксината, стреса, пневмонията, нещо се е отключило.
На какъв лекар трябва да ходим вече не знам. Вярвам и на това, което казва, а още повече, че за пръв път чувам от нея как се чувства и какво става с нея.
Явно в БГ няма да получим помощ.
Явно са няколко неща, не е само едно и това затруднява лекарите, още повече, че се случва на такава възраст.
Ще кача изследванията и какво пише тя.
Предполагам ще се сетите с червеното съм аз.


















Умишлено пуснах и двата вида вит Д и вит В12, за да се види.
Лично за мен В12 е нисък.
Питала съм Кадъм, за нея няма дефицит.
Предварително благодаря на всеки, които ще отговори ❤️

# 1 248
  • Мнения: 5 273
Ваксината на 6 г. не е тежка по принцип. Доколкото помня беше тетанус и още нещо. Не знам дали е тетанус, дифтерия и коклюш. Според мен не може да е от ваксината регресът. По скоро тя е свързала неразположенията от ваксината с последващото разболяване. Но пък....какво ли знам аз в крайна сметка.
Чудесна новина е че сте създали форма на комуникация, макар и не трайна. С изследванията не мога да помогна.

# 1 249
  • Мнения: 270
Същото е, и полиомиелит.
На предните не е имала реакции никога.

# 1 250
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Знае ли човек кое е помогнало. Може да си има някое предразположение, което реакцията към ваксината тогава да го е поизкарала наяве леко (пак някаква възпалителна реакция е това със зачервяването на крака), а сега същото това предразположение пневмонията или още нещо да го е извадила съвсем наяве.
Не ми се вярва след 6 години ваксината да има пръст, по-скоро ми изглежда трудното говорене тогава и случилото се сега да са израз на едно и също предразположение на огранизма. Но това са само наши догадки и бла-бла.

Пиша само за да кажа пак, че е прекрасно, че има напредък и имате начин за комуникация. Мисля, че ще има и още напредък, дано съм права.

И без да имам някакви знания, без дори да съм чела много по този въпрос, на мен като че ли ми прилича най-вече на обсъдения вече синдром PANDAS.

# 1 251
  • Мнения: 663
Аз отказах ваксината на синът ми на 6 г. Тя е пентаксим.  След същата ваксина  на година и половина дойде регреса при него. Все едно беше друго дете. Както казваше правилно думи и спря. Млъкна  за около 2 месеца. След това всички бяхме тати. Чух мама на 4 г и половина.  Успоредно с говора на година и половина спря и да се храни. До днес живее на 3-4 вида храна. На 7 г. е БЦЖ. Така че аз вярвам ваксината да има общо. Не твърдя че само ваксината е виновна, но при нас след това и стрес заключението е аутизъм с който се борим. Но тези неща днес да говори, утре не, после пак да спре и пак да започне .... никога не са се случвали.

# 1 252
  • София
  • Мнения: 6 361
на 6 години се прави реваксинация с Пентаксим - това е убита ваксина, нея дори и антиваксърите не са я свързвали с аутизъм.

малко ми е странно дете на 12 да помни, че на 6 години са го ваксинирали.

реално, прогресът от мучащо, невербално дете, което не е искало да се обслужва само, до говор (макар и накъсан), писане (макар и дислектично) и смятане е огромен.

# 1 253
  • Мнения: 11 836
На 6г е Тетраксим, четиривалентна (дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит) реимунизация на Пентаксим, но едно отпада от Пентаксима тя е петвалентна. Принципно след всяка ваксина може да има реакция, това определение - "лека" ..."тежка" ваксина не ми е логично. Но да е от тази ваксина след толкова време...

Поли и за мен В12 е нисък, но и фолата също. Относно инсулина, да висок е и то много, в нормалните лаборатории границата е до 10, а е най-добре да не е над 7-8. Определено трябва прием на лекарства според мен, това си е предиабетно състояние, което ако не се овладее, следва диабет. Желязото е да кажем добре, но другите му показатели ТЖСК и ЖСК са високи, което сочи принципно анемия и това се вижда от хемоглобин на долна граица и ниския феритин - железните запаси.

Използвай когато има период с говор да разпитваш за възможно най-много неща. Ако трябва си мисли въпроси и си ги записвай.

# 1 254
  • София
  • Мнения: 5 188
Поли, аз щях да съм сложила веднага видеокамера /-ри. Защото всяко ново и смайващо нещо ще ме изкарва от равновесие и ще забравям важни неща, а и за да показвам на таткото и на лекарите.

# 1 255
  • Мнения: 19 296
Наистина инсулинът е висок. При моето дете е 14 и го водят на границата за приемане на лекарства. Казаха, че 10-11 е ок. Тийнейджърите са леко инсулиново резистентни.

# 1 256
  • Мнения: 1 032
Това е много тежка инсулинова резистентност, не знам може ли да се свърже с общото състояние, но сама по себе си е проблем. Направете натоварване с глюкоза, за да видите колко е зле и дали няма и диабет. Желязо пакета наистина говори за анемия...

# 1 257
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
малко ми е странно дете на 12 да помни, че на 6 години са го ваксинирали.

Даже е много странно. Че и да помни как се е почувствало след ваксината.

# 1 258
  • Мнения: 5 273
Нашата дъщеря също помни като я ваксинираха на 6, че даже и помни година по рано като й слагаха три инжекции урбазон в краката. И като й пробиваха ушите на 6 също помни. Сега е на 8 и половина.

# 1 259
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Да, ако често се говори за тези моменти, може и да си спомня. След още 5 години дали ще помни? И моите помнят пробиването на ушите, но всяка ваксина?! И реакцията след ваксината?

Общи условия

Активация на акаунт