Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 41 574
  • 729
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 611
Еспресото, което има специфичната пухкава пяна отгоре е произведено от разпенване под налягане на самата течност, било то с дюза или крема диск. В интерес на истината, каймакът няма вкусови качества, само да речем придава вид на кафето и донякъде може да подскаже, че е приготвено правилно.

# 511
  • Мнения: 41 984
Най-якото кафе е това, което ти е най-вкусно. Тук няма метър или килограм, че да се абсолютизира. Даже може да се погледне по-комплексно - най-якото кафе е това, което комплексно ти носи най-голям кеф, като кефът вече зависи и от вкуса, и от усилията за приготвяне и от времетраенето на удоволствието. За мен например най-големият недостатък на истинското еспресо е, че докато го помиришеш и то свършило. Затова ако ще засядам за дълго време на похапка и приказка, често предпочитам чай - трае дълго и сумарно удоволствието е много по-голямо. Даже обичам със закуската (по хотели основно) да пия и филтър кафе, от което ти сипват 200 - 250 грама.  Пия и еспресо разбира се, но когато ми е кеф. На други пък кефът им е именно тези две или три глътки супер кафе. Някой да ги упреква за това? Ми не. Нека и те уважават мненията на останалите. Ако пиенето на кафе от автомат или на филтърно кафе беше толкова лошо нещо нямаше да се продават милиони бройки такива устройства, нали? Ама явно милиони хора харесват такова кафе.
Аз когато съм имала автомат ( в офиса) не съм имала оплаквания и ми е харесвало. За мен недостатъкът на автомата е грижата за него - чистене, декалциране... Ми не искам да си го причинявам и затова искам ръчка - за 2,5 години не съм и правила нищо, само пия кафе. Но не агитирам против автоматите.

И от капсулите бях съвсем доволна, но ръчката е малко по-табиетлийска. Но лошо за капсулите не мога да кажа.

И за пяната съм на мнение, че не пия пяна. Тя само, ако е в нормално количество, прави кафето по-апетитно на вид.

# 512
  • Мнения: 8 341
Чак доклади, ами и аз да взема да докладвам, понеже някой като му се спомене, че не пие най-доброто кафе само защото той/тя си мисли така, наблягайки на доводите, че му/ѝ е лесно, бързо, спи му се, не му се занимава и т.н. и вземе, че се засегне.

Аз казах, ако трябва да купувам сега автомат, бих взел капсули, дори с тях е по-добре като качество за мен да натъртя.

Като човек пробвал какви ли не машини, включително с капсули, хартиени дози и вече на автомат мога кажа, че капсулите не са по добър вариант.

# 513
  • Мнения: 1 340
Като човек пробвал какви ли не машини, включително с капсули, хартиени дози и вече на автомат мога кажа, че капсулите не са по добър вариант.
Какъв автомат ползвате ?

# 514
  • Мнения: 11 888
Сутрин нямам нито време, нито настроение да мисля колко възвишено трябва да ми е кафето.
Тази тема се е превърнала в Кой е по-по-най.
От страници насам не се обсъждат  автоматите.
Има кофеинови таблетки, никаква занимавка, приемат се като хранителна добавка.
Не те ли е срам?

# 515
  • Мнения: 611
Абсолютно не, ако нямам отношение или познание по дадена тема не взимам участие.

# 516
  • Мнения: 11 888
Абсолютно не, ако нямам отношение или познание по дадена тема не взимам участие.
Права беше alena...

# 517
  • Мнения: 1 165
Може ли да споделите автоматите от които сте доволни.

# 518
# 519
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Моята е Делонги магнифика и съм много доволна 🥳

# 520
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Аз съм с Филипс - 6-та година - никакви проблеми Simple Smile

# 521
  • Мнения: 8 341
Като човек пробвал какви ли не машини, включително с капсули, хартиени дози и вече на автомат мога кажа, че капсулите не са по добър вариант.
Какъв автомат ползвате ?

Филипс. Но наистина си поиграх един ден с настройките за да я направя да ми пуска кафе, каквото ми харесва.

# 522
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Наистина много си го харесвам и не ми тежи обслужването. Вечер изпразвам контейнера, зареждам с вода и кафе и сутрин само натискам копчета. Пием само млечни напитки. Чисто еспресо не. Живяла съм в Испания и Италия и сърцето ми вече не може да понесе тяхното еспресо  Simple Smile

# 523
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Хубави марки:  Филипц/Саеко, Гаджия, Делонги, Круп но след 1000 лева, Джура.
   Може и един, два модела на Бош, но някакси не са специализирани там.
   Ели дечкин, на вас къде ви остана автоматичното, като му махате кафето и водата, зареждате всеки ден. Безмислено.

# 524
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Контейнерът за утайка и вода. Него изпразвам вечер. Пием 6 кафета сутрин, почти се пълнят.
Безмислено за Вас, за мен - не.

Общи условия

Активация на акаунт