Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 41 394
  • 729
  •   1
Отговори
# 450
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 765
Аз съм с подобна Гаджия. Не съм кой знае колко удивен.
 Мелитата прави пък по-горещо кафе.
  Без да се залъгваме, кафеавтомата не може да докара кафето колкото, хубава машина с ръкохватка.

# 451
  • Мнения: 1 340
  Без да се залъгваме, кафеавтомата не може да докара кафето колкото, хубава машина с ръкохватка.
Благодаря! Аз май клоня към Мелита, заради дизайна.
Четох, че машина с ръкохватка е по-добре, но пък авомата е удобство. Очакванията ми се да прави, поне като кафе от машина с капсули

# 452
  • Мнения: 10 301
Според мен са ти големи очакванията. Но пробвай. Кафето от машина с капсули е наистина много хубаво и на вкус и на вид.

# 453
  • Мнения: 207
Здравейте. Може ли някой да претегли колко му тежи дозата кафе, която изхвърля машината? Аз продължавам с настройките на моя кафе автомат и мисля, че нещата се променят към добро, но все още не е това, което искам и ми харесва. Тези дни ще пробвам ново кафе и ще видя как ще е.

# 454
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 765
Някой има ли Мелита. Аз съм пил от такава. Хубаво кафе. Гледам, някои пишат че им е хладно, аз се изгорих от тая.
     
    От любопитство някой има ли на Миеле

# 455
  • Мнения: 449
deni_den претеглих изхвърлената доза - 21г е . Аз пък съм си много доволна от нашата машина автомат , кафето ми е супер , силно и горещо , с каймак плътен . Майка имат ръчка и не ми харесва толкова , нашата е в пъти по-добра . А за капсулите - имахме на Нескафе Долче Густо и не бях много доволна , тази ми харесва повече и е много удобна .
Тази е нашата Hug

# 456
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
На моята машина има настройка за температурата на кафето и предвид това, че съм я купувала през 2015г. ... едва ли и другите нямат.

# 457
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 765
Алена, когато си пуснеш напитка с мляко, справя ли се добре. Моята вобще не го докарва.
   Ако го разпени, все едно си ям кафето, ако не го разпени пия боза. Иначе, незнам дали всички сте забелязали, някой беше казал най-правилно:
   Кафето на Дъбов е добро но: от бакалиите не знаят кое за каква машина е. За автомат сортовете са с по-дребни зърна, за да успее да смери възможно най-правилно. А тези за отделна мелачка са по-едри. Така, че когато съм си взимал на Дъбов ( правилно кафе) не съм бил разочарован.
 
  Извинете ме, ако имам правописни грешки.

# 458
  • Мнения: 4 717
Ако водата е твърде гореща не се ли получава един такъв прегорял вкус на кафето? Случвало ми се е дори в реномирани кафетерии да пия такова вряло и горчиво кафе, ми то има супер неприятен вкус с убити аромати.

# 459
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 765
Така е, но ако е не е достатъчно гореща пък не извлича екстракта.

# 460
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Аз съм избрала максимално гореща вода, но след като кафето е готово - ми е тъкмо за пиене. Може би максималната температура е различна за различните машини. Нямам впечатления за лош вкус от това, но за да е коректно - сега трябва да си пусна няколко кафета при по-ниска температура, за да видя ще забележа ли разлика.

Относно опцията с млякото - отдавна не съм правила, може би зависи и от млякото - то и мляко с мляко не си приличат вече, но ще направя няколко теста тези дни и ще споделя. Моята машина е Филипс, както писах - купувала съм я 2015г. и беше в някаква схема с Шел - предполагам е и по-стар модел - да кажем от 2013г.

# 461
  • Мнения: 207
deni_den претеглих изхвърлената доза - 21г е . Аз пък съм си много доволна от нашата машина автомат , кафето ми е супер , силно и горещо , с каймак плътен . Майка имат ръчка и не ми харесва толкова , нашата е в пъти по-добра . А за капсулите - имахме на Нескафе Долче Густо и не бях много доволна , тази ми харесва повече и е много удобна .
Тази е нашата Hug


Много благодаря! Моята доза изхвърлено кафе тежи 18 гр. Значи мога да увелича интензитета на кафето, което означава да мели повече кафе за повече аромат и гъстота и може би още малко да пипна мелачката, но първо ще опитам с новото кафе.
Моята машина  с комбинация от бутоните можеш да зададеш колко да ти е топло кафето и разбира се колко милилитра да е водата.

# 462
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Теглото не зависи ли от това колко е влажна към момента на теглене?

Аз бих пробвала с максимално количество кафе и ще намалявам, ако е нужно.

# 463
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 765
Абсолютно.  Това е ориент.

# 464
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Да споделя - при по-ниска температура на водата, кафето е по-гадно. Възможно е - да е и до навик, като съм свикнала на друго кафе - да си търся и очаквам него. Но при мен и на максимална температура - кафето може да се пие веднага.

Общи условия

Активация на акаунт