Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 41 238
  • 729
  •   1
Отговори
# 465
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Най, най-доброто кафе при мен става на 82 градуса. Сигурно на горе е по горещо но в чашата е толкова.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 13:26 от Vasil Vasilev 676271

# 466
  • Мнения: 41 387
82 градуса е много ниско. В "теорията" дават 90 - 96 градуса.

# 467
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Не имам предвит на моя автомат. За моя вкус.

# 468
  • Мнения: 605
Най-вероятно това не е точната температура на водата която се среща с мляното кафе под 86 градуса е извън всякакви норми.

# 469
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Да, при мен в чашата е 82.

# 470
  • Мнения: 605
това е съвсем друго, там е ок тази температура

# 471
  • Мнения: 41 387

Toва е съвсем различно от температурата, при която става извличането на съставките от смляното кафе.

# 472
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Да, сигурно докато го прави е 95

# 473
  • Мнения: 449
А как мерите температурата на готовото кафе ?

# 474
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
А как мерите температурата на готовото кафе ?

С термометър, как иначе...

# 475
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Споделям за второто кафе на Дъбов - води се tofee / бисквити / мулти шоколад. Зърната, като че ли изглеждат по-малки, след като Василев го отбеляза - ми прави впечатление. Светло кафяво - както споменах - мисля, че се избираше колко да е изпечено и вероятно съм избрала medium.

Това кафе ми хареса една идея повече от предното (млечен шоколад) и леко се усеща вкуса, който са отбелязали, без да е натрапчиво.







И това кафе и предното на дъбов - изглеждат матови, не лъскави.

# 476
  • Мнения: 6
А как мерите температурата на готовото кафе ?

С термометър, как иначе...
И без термометър си личеше при мен доста. Особено на дълги кафета каквито пия. Не,че особено се подобри вкуса като е нормално топло де. Кто цяло автоматите са далеч от хубавато кафе явно. Като се позачетох из темите тия дни 25-30 сек трябвало да изтичат 30-40 мл за хубаво есперсо. Автоамта толкова ги "изцръква" за 3 -5 секунди .

# 477
  • Мнения: 202
Теглото не зависи ли от това колко е влажна към момента на теглене?

Аз бих пробвала с максимално количество кафе и ще намалявам, ако е нужно.
Поне при мен, не. Изхвърленото количество е топло, но не и влажно. За по-сигурно претеглих едно от току що и едно от вчера. Еднакъв грамаж са.

# 478
  • Мнения: 449
Ама с какъв термометър мерите Т , някакъв специален ли е ?
А това за колко секунди изтича кафето ми стана интересно , ще засека утре моята машина за колко време го прави Hug

# 479
  • Мнения: 605
При автомат и машини с крема у-ва е нормално да изтича по-бързо примерно 30мл за 15 сек. Виж под 10 ще е бая воднисто.

Общи условия

Активация на акаунт