Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 41 625
  • 729
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 22 867
Моето Саеко пък се проби като стара каца, взех сутрин да намирам някакви локвички до него, ама не от чиста вода. Не знам откъде идват. Прибрах го в килера, докато му се намери майсторът и извадих ДелонгитУ. Ами по-хубаво кафе ми прави, по-плътно някак и не трака като като онова шумното. Засега ми е добре и за майстори спрях да питам. Но ще пробвам да намеря, де, ако има живот в Саеко-то, нека си живее, ще му трая шумнотията. Ей, телевизора ми заглушаваше това чудо. Ама пък лесно, както си сънен, натиснеш копченцето и кафенцето тръгва. Е, няма угодия......Simple Smile

# 571
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Отваряш ли страничния панел - за да извадиш  и почистиш тавичката под това с жълтите неща - вероятно е препълнено.

# 572
  • Мнения: 153
Според мен среден клас автомат е такъв, който може да приготви двойно кафе, тоест да свари 15-20 грама наведнъж. Предполагам, че започват от 1000-1200 лева.

npace много е хубаво кафето , но като гледам мелачката и машината , са професионални и ще са скъпи 🤗

На магазина са по 600-700 лева и двете, на старо 300-400. Като важна е мелачката, машина става и пластмасова за 200 лева.
Тамперът също е важен, струва 20-50 лева в зависимост от материала.
Кафето също е много хубаво, но основно имах предвид удобството - всичко става с няколко движения, без нужда от мислене, най-дългата част е варенето. Значително по-тихи от автомат.

# 573
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 782
Само  дето по-правилния термин от варене е екстратиране. Тя не вари кафето а само извлича екстракта.

# 574
  • Мнения: 22 867
Отваряш ли страничния панел - за да извадиш  и почистиш тавичката под това с жълтите неща - вероятно е препълнено.

Скрит текст:

a.l.e.n.a, да, чисти се редовно, тя подава сигнал, а вътре ММ слагаше някакви препарати, промиваше я, чистеше нещо, разглобяваше, не знам точно, не се занимавах аз. Тя е стара, отдавна я имаме,  в нета намерих тая, не съм сигурна, че е съвсем същия модел, не ми се свалят кашони да видя точно, но по снимките е същата или поне много прилича. Може би има 5 години, вероятно и повече, откакто се ползва, и то ежедневно не по един път, не е имала тоя проблем до есента някъде, тогава извадих старото делонги. Ще търсим сервиз да видим, ако може да се оправи, хубаво, надявам се да стане. Simple Smile

# 575
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Това, за което говориш е друго. Това, за което говоря, не подава сигнал. Отвори това в страни, извади асансьора и виж какво ще намериш под него Simple Smile

# 576
  • Мнения: 22 867
Това, за което говориш е друго. Това, за което говоря не подава сигнал. Отвори това в страни, извади асансьора и виж какво ще намериш под него Simple Smile

Ще му предам на ММ, че той я разглобява, аз съм само един консуматор, но преди да я приберем я беше разчаркалясал да я изтрие, подсуши и не знам какво още, та предполагам, че е видял какво има. Но ще го питам, като се прибере, благодаря! Simple Smile
На мен ми дай дървена масичка, шкафче, столче......да оправя, от кафемашини нищо не отбирам, но пък пия кафе и държа да ми е хубаво. Joy

# 577
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Моята също започна да тече в един момент. Вадих контейнера за вода - гледах да не е спукан - гледах под него. Вече и аз мислех за сервиз. Съвсем случайно разбрах, че се отваря и почиства това в страни. За него няма индикатор, ако не знаеш - не би отворил. Няма и знак, че там се отваря. Би било хубаво да има някакви знаци "Отвори и почисти!".

# 578
  • Мнения: 973
За вкъщи си взех една еспресо машина с добри отзиви DeLonghi EC 685 Dedica за около 300лв. Кафето се приготвя ръчно, но пък удоволствието е по-голямо от натискането на бутон. Работи с мляно кафе и капсули. Не заема много място и лесно се мие.



https://www.delonghi.com/bg-bg/products/kafe-mashini/-/-kafe-mas … ica-style-ec-685r

Голям кафе автомат за двойно повече пари според мен не си заслужава за вкъщи и все нещо ще му се повреди. Едно време всеки имаше вкъщи джезве и в общи линии кафето е почти същото, освен времето и енергията за приготвянето му.



https://espressimo.bg/nauchete/dzhezve-za-chasha-kafe-s-traditsia/

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 23:59 от Пух

# 579
  • Мнения: 42 145
Едно време само такова пиехме. Точно както е описано - кипваше се три пъти, със захарта вътре.. Много си беше хубаво и, за мен много важно, не беше 30 грама. Или 60 за двойното.

А меленето си беше моя задача точно с ей този уред:

# 580
  • Мнения: 22 867
Еха, къде ме върнахте......не съм пила по-вкусно кафе в живота си от това на старата кръстница на майка, правеше го в джезве върху въглените в печката, отваряше вратичката и пъхаше джезвето. Смесваше току що смляно кафе в подобна пиринчена мелвничка и леблебия, кипваше го точно три пъти и сервираше. По-ароматно и плътно кафе не съм пила на друго място. Ама, къде време сега да го чакам, смесвам, че и печки къде да търся.....Та в машинките е надеждата. Simple Smile

# 581
  • Мнения: 42 145
Това е за табиет, не влияе на вкуса. И не е голям зор да си правя и такова, ама пуста мода - да е еспресо Wink

# 582
  • Мнения: 22 867
Не знам, на мен на котлон не ми се получаваше, пък уж ми каза жената какво и колко слага, а, и щипчица сол имаше, която тогава много ме учудваше, как така сол на кафе. Почти символично беше количеството, де. Баех му там и аз, да не ври и кипи, само да надигне шапчицата три пъти, ама не е то, не го докарвах като нейното.

# 583
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 782
Аз пък като загорих джезвето ми деше забранено да правя такова кафе вече.

# 584
  • Мнения: 611
Кафето на джезве е доста специфичен продукт, не бих казал че ми харесва, не става и с всякакво кафе, изисква най-финото смилане като пудра захар, а и захарта е задължителна.

Общи условия

Активация на акаунт