Сподели коледния колет на „Тандем“!

  • 13 212
  • 826
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 520
Празнуваме Коледата вкъщи с цялото семейство всяка година!
Украсяваме дома си  заедно - елхата е основен ангажимент на децата, слагаме лампичките всички, а аз доукрасявам навсякъде с гирлянди, топки и всякакви коледни играчки.
На Бъдни вечер приготвям само постни ястия - 9 на брои, меся питка с паричка и тиквеник с варена тиква и орехи.
Децата са нетърпеливи и обикновенно след 24,00 ч отваряме подаръците...
На Коледата задължително приготвям пуйка и отново всички сме около масата, гледаме коледни филми и ако навън  има и малко сняг е приказно. На този ден традиционно за нас е и  приготвянето на  определени сладки неща , като бисквити слепени с масло и орехи/невероятни/, меденки, джинджифилови сладки и др.

# 781
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Традиционно на Бъдни вечер приготвяме постни ястия, нечетен брой и задължително сърми с лозов лист.
На Коледа традицията ни е да сме на пържолки и руска салата.
Моята традиция е да си пожелавам здраве и здраве и здраве!
Децата отварят подаръците си още вечерта на Бъдни вечер.

# 782
  • София
  • Мнения: 271
Коледа носи тайнство и очакване. Събираме се цялото семейство. Децата се радват на подаръците, а възрастните на вкусната трапеза. Празника е време за споделяне и срещи с близки и познати.

# 783
  • Мнения: 344
Празнуваме Коледа вкъщи с цялото семейство !Украсяваме дома си  заедно с децата.На Бъдни вечер приготвяме само постни ястия - 11 на брой.На Коледа задължително приготвяме пуйка и отново всички сме около масата. Понеже децата нямат търпение рано сутринта отварят подаръците донесени от Дядо Коледа.

# 784
  • Варна
  • Мнения: 617
Традициите, които спазваме  са да се съберем заедно и разбира се - подаръците. Все пак децата ги чакат с нетърпение.

# 785
  • Мнения: 667
Нашата традиция е сутрин като станем да си вземем подаръците под елхата.А на обяд да отидем на гости на баба и дядо!

# 786
  • Мнения: 39
Първият ни въпрос е: Къде и с кого ще празнувате Коледа и Нова година? - Вкъщи със семейството.

Вторият ни въпрос е: Изгледайте нашето видео и ни разкажете за коледните традиции, които никога не  пропускате с Вашето семейство. - Къщата украсяваме още преди Коледа. За Бъдни вечер всички се включваме в приготвянето на нечетен брой ястия, пита с паричка. А на Коледа с нетърпение всички чакаме да си видим подаръците под елхата, приготвяме пълнена пуйка, сърми, пържоли, салати, обреден хляб. Преди обяд ходим на църква.

# 787
  • Мнения: 644
Коледна елха, трапеза на бъдни вечер и на Коледа се събираме с най-близките

# 788
  • Мнения: X
В началото на декември всички заедно украсяваме коледната елха, задължително всеки помага с нещо за приготвянето на празничната вечеря и има право на глас какво да присъства на нея. Simple Smile 

# 789
  • Мнения: 910
Украсяваме елхата, заедно приготвяме празничните трапези и  отрупваме масата.

# 790
  • София
  • Мнения: 3 951
Вкъщи, с любимите хора, пред камината.

# 791
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
В нашето семейство са на почит семейните празници. От украсата на елхата заедно , до самата Бъдни вечер и Коледа.
В кулинарията - майка ми от вчера е направила щолени , престояват до празниците.
Баба ми прави тиквеник, питка , прави капама с лозови, зелени сърмички и свинско месо.
Коледните сладки правим последната Неделя преди празниците.
Специалитета на майка ми е коледен Бъдник.
Понеже съм на работа по празниците и не ми остава много време да им помагам в последно време се оправят двете.
Сядаме цялата фамилия от 10тина човека покрай масата и си говорим сладки топли приказки. Традицията най-възрастния да разчупи питката се спазва при нас.
След 12 на Бъдни вечер си разменяме дребни подаръчета.
Обичам коледните празници! Най-светли и топли са за мен HeartChristmas TreePeople SantaBell

# 792
  • Мнения: 6 037
На Бъдни вечер се събираме цялото семейство и приготвяме вечерята. Спазваме традицията за питка с паричка и прекадяване на къщата с восък и тамян. Ръся всички стаи със светина вода. Палим свещичка пред иконата на Богородица с младенеца.
На Коледа посещаваме църквата, за да се помолим за здраве, а след това си приготвяме празничен обяд. И отваряме подаръците, разбира се.

# 793
  • Мнения: 159
Традицията която не пропускаме е да се съберем всички заедно

# 794
  • Мнения: 205
Украсата и елхата, нечетния брой постни ястия за Коледа, разменянето на подаръци за Нова Година.

Общи условия

Активация на акаунт