разбрах заплатат на колежката

  • 4 585
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 394
Заслужила си я е момичето по някакъв начин  Twisted Evil
Ти защо гледаш в чуждата паница, поискай увеличение примерно  Peace

подкрепям!
никога не се интересувам от заплатата на колегите си, това е лична информация и не ми влиза в работата колко печелят Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 622
Да бе вижда той. Вижда, че тя постоянно обикаля кабинетите на шефовете демонстрирайки дейност (сигурна съм че познавате тоя тип хора) а аз не мога да вдигна глава от работа.
Абе айде да са живи и здрави ще се оправям някак. За съжаление и на сто години да стана пак нема да ми дойде акъла, че само с много работа не се напредва.

Нямаш идея колко си права....

Между другото аз лично не разбирам половината, които писаха по темата.... Според мен само ненужни постове са повечето. АМи много ясно, че ще се издразни жената/момичето! И аз лично не виждам лошо в любопитството и в желанието и да знае колко получава колежката и. Според мен, би трябвало на една позиция да се получава една заплата. Интересно ми е колежката ти с какво си е заслужила повишението...... Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз няма да си остана само с издразването Twisted Evil! Ще говоря с когото трябва!

п.с.и аз съм имала колежки дето много движение отчитат, но никакво КПД Confused

# 18
  • Мнения: 2 257
Ама ти с очите си ли видя чека й, или просто "една жена ти каза"....? Щото има значение.

# 19
Ох момичета и аз така- години наред не съм се интересувала кой какво получава точна по тази причина, за да не се настройвам излишно ако разбера нещо, което не ми харесва. Но в случая това го разбрах съвсем случайно и разбира се пощръклях. Защото отговорността и КПД-то ни са съвсем различни макар и назначени на сходни позиции.

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ох момичета и аз така- години наред не съм се интересувала кой какво получава точна по тази причина, за да не се настройвам излишно ако разбера нещо, което не ми харесва. Но в случая това го разбрах съвсем случайно и разбира се пощръклях. Защото отговорността и КПД-то ни са съвсем различни макар и назначени на сходни позиции.
Ако сметнеш, че разговор с пряк ръководител би променил нещата, говори, но в обратния случай, ако си харесваш работата, опитай се да го забравиш  Peace

Буба, баш за ненужни постове да се изказваш  newsm78 Иначе, няма как да знаем мотивите за дадено решение, без да сме говорили с човека, който го е взел. И шефовете са хора, могат да имат субективно мнение или може да бъдат заблудени. За мен заплатите са конфиденциални, за да спа спокойно, щото съм изпадала в такава ситуация и знам как се ядосвах.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 390
.Да, и аз, като другите бих се подразнила. Аз бих потърсила причината, но без да разговарям с ръководителя.

# 22
  • Мнения: 323
Каквото и да реши Уф от собствен опит знам колко е болезнено "удобното затваряне на очи" от страна на шефовете и как някой незаслужил получава 50% по-висока заплата от теб Shocked /при мен имаше такъв случай/ и то човек, дошъл преди  3 месеца /на по-ниска позиция Shocked/. Горе долу ситуацията беше: аз съм там от 9 години и движа продажбите в цялата страна, идва човек и поема само Черноморието и аз оставам с 1000 лв, а той взима 1500 лв Shocked. Добре, че като разбрах отдавна бях по майчинство........

# 23
Да, има го тоя момент - много си харесвам работата. Голям екшън и ми носи удовлетворение, но ми е обидно да работя за слава от друга страна. Между другото говорих с шефа  за увеличение още преди месец затова, че заплатата ми не отговаря на отговорностите и работата която извършвам, обаче още нямам отговор, което го разбирам като отказ. А колежката далеч няма моите отговорности и работа. Така се получи, че с времето мен ме натовариха със страшно много задължения, докато тя остана на същото ниво(но пък с по-високата заплата хммм).

# 24
  • София
  • Мнения: 478
ами всеки си има своите достоинства, за да получава своята заплата. Понякога не е еднозначно мнението за това, кое е достоинство, но това не бива да смущава съня...

Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.

# 25


Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.
[/quote]

# 26


Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.
[/quote]

Ами да - моята е по-висока

# 27
  • Мнения: 5 317
Сега се сещам за една моя приятелка,на чиято колежка увеличиха заплатата.И двете заемат една и съща длъжност.Чудихме се защо се е получило така и в последствие се разбра,че заплатата на колежката е дигната защото владее перфектно италиански език,а моята приятелка не.Еми прав си е шефа.

# 28
  • Мнения: 6 206
Не мога да го разбера това гледане в чуждата паница, не ми е ясно и това е...
Какво те интересува колежката ти как това и онова, гледай си тебе си и мисли как да си я вдигнеш, остави момичето на мира.
Кой какво и по колко работи се оценява от други, като не е вдигната твоята, явно си в грешни обувки, сменяй посоката и си вдигни заплатата вместо да се оплакваш тука.
Нищо лично, не те познавам, нито ви знам положението във фирмата, но много ми е смешно подобно недоволстване.

# 29
  • София
  • Мнения: 478


Все пак позициите, казваш, са сходни, но едва ли са съвсем еднакви.
[/quote]

Добре, а тя има ли някакви плюсове от рода на по-добри езикови познания и т.н. или пък някакви връзки /няма как да не го спомена/ по каквато и да е линия?

Общи условия

Активация на акаунт