Магията на изтока - тема 59

  • 17 234
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 197
Рос,пропускаш най-важното.Наследник? People Family

# 676
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Е няма още, а и се съмнявам, че ще има.

Относно бебетата в корейските сериали.... Това ми беше попаднало наскоро с Чи Чанг Ук и нуна му.

Скрит текст:

# 677
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Явно е някаква държавна политика това с бебетата. И по-рано писах, че корейците си счупиха собствения световен рекорд по ниска раждаемост. Няма друга държава, в която да се ражда толкова малко.

Много ми е интересно, това, по какъв начин се връзва с традиционализма им. Очаквах повече семейни ценности от тях, а те се женят колкото в Западна Европа и се развеждат колкото в България. А по бебетата хич ги няма.

Тия корейки от грижа за кожата нямат време да гледат деца явно.

А самоубийствата са основна причина за смъртност при младите.

# 678
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Tuon, за лека нощ. Противовирусно е. Действа добре.

# 679
  • Мнения: 9 197
Рос Hug
Още не мога да им простя за смотания край на Гоблин.

Елеонора,ако ти кажем истината за корейските драми и реала ще се откажеш да гледаш.Повярвай, не ти трябва да знаеш. Наслади се на момента.

Коачела е отменена за октомври,като не се знае дали всички от обявените изпълнители ще участват.
Веднъж да я чакам с интерес.
Seungri вече изпълнява родния си дълг.
И още нещо имаше свързано с ББ Blush

# 680
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Man to Man - Край

Доволна съм. Направили са добър криминален сериал корейците (е, като за техните си стандарти).
До 9-ти епизод вървеше много силно, страхотни диалози и комични сцени, но след това корейският сценарист видимо се умори (сигурно е спрял с хапчетата) и нивото падна. Поне не беше фатално и до финал издрапахме прилично.
Писнало ми е от клишето "камион ме блъсна на пешеходна пътека посред нощ", но това са корейците. Без тая сцена не могат в сериалите си. Не те ли блъсне поне веднъж камион в Корея, че и да оживееш след удара, все едно не са снимали сериал. Абсурдно е, но...

Скрит текст:
Имаше интересни връзки между главните герои (и броманс заигравката беше качествена, добре че не задълбаха в нея), но на мен най на сърце ми допадна връзката между Пак Хе Джин и прокурора. Неслучайно на финал наблегнаха на нея. Хареса ми. Бяха истински приятели.

За главната героиня.... Не я разбрах тази (уж) любов с нея, изкифлеха го и Пак Хе Джин с любовната връзка и го превърнаха от един страхотен таен агент в някакъв влюбен тийнейджър. Айде, от мен да мине, няма да критикувам. Все си повтарям, като гледам корейско, че трябва да ги приемам по-спокойно и да не обръщам голямо внимание, но все не ми се получава и се дразня на глупостите.

Пиша добра оценка на тази криминална корейска драма и скоро няма да се върна назад, за да гледам изцяло излязъл корейски сериал, който съм пропуснала да следя.
Много ми идват тези 16 епизоди. Текущото гледане (всеки ден с излъчването) е съвсем друго и всичко ми върви плавно и подредено.

Толкова за Пак Хе Джин. Много ми дойде тези дни, но и не се оплаквам. Винаги е бил един от корейските ми любимци. Затова сега си оставам с него, но само в корейската Forest, до финала другия четвъртък. Ще видя довечера какви ще ги дъвчат с лекарката в гората...

Анемия вече започна със сладоледите...

# 681
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Аххаа, ето някой който ми се подмазва за да ми оправи настроението. Нашата Ан/мемия със сладоледа. Бравос!
Абе сетих се , тези нашите майстора и китайската дама вблогери аз ли нещо по погрешка съм ги отписала от абонамента си в тубата или си почиват.
Снощи такъв тон за песен ми даде отмяната на СП по фигурно,  че неусетно минах 1-3 на No Need To Know. Интересно стана и е напълно гледаемо за сега.
Скрит текст:
Фокуса стана в/у ГГ и нейния произход. На неговия фон малко "розови" но все пак не лоши казуси в тоз вестник и нейните статии. Очаквах по "жълта преса" предвид вестника. Пък те направо хрисими , че и с нормални послания към зрителите, пардон читателите. Туй е нереално за такава преса но поне е гледаемо така за мен Mr. Green

# 682
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Нашата китайка спря с клиповете, заради коронавируса. Съпричастна е... Но там вече нещата се подобриха, не са пламнали като в Европа и сигурно скоро ще се върне на линия.
А тайванецът ни си публикува. Онзи ден го гледах.

Много ми е интересно и искам да видя реакцията ти/ коментарите за Дайки Шигеока, защото сега го гледаш с Юрико Йошитака, а в сериала на Микако Табе той отново е в главната мъжка роля.

# 683
  • MJF
  • Мнения: 8 591
:please: дай го тук този таймайстор с последното му творение . "Загубила" съм го значи.
 Praynig дано пика в Китай е минало и се види някакъв "лъч в тунела".
Хе, хе така ли ще ми се получи. Късметлия е този Daiki Shigeoka , ще бъде запомнен. В  No Need To Know   ще проследя героя му ще надрасне ли обществените догми.
Скрит текст:
Знаем с теб как представят темата за убийците на японския фронт. Та възможния баща на ГГ за сега е човек лежал в затвора за убийство. Обвинен че умишлено е отровил няколко човека, май 5. Сега е на свобода и съм до момента в който ГГ отиде да го види къде живее, пък взеха че си уловиха погледите от разстояние. А героя на Daiki Shigeoka един ден предложи на ГГ да се оженят, в следващия момент тя му каза за възможините факти за кой е баща ѝ Киану , "убиеца" или може и кой ли не. И на другия ден нашия герой я "отсвири" с причина , че той искал деца и не си представял такава догма за тях " внуци на убиец" . Такива ми ти работи.  

# 684
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Ето го Шао Ши. Направи прекрасна дървена машина за нудъли. Много по-добра от тези за паста, които познаваме.
Златни ръце има това момче и не спира да ме изумява.
Видеото е и поздрав за братята и сестрите от Ухан. С послание.



Хаха, значи така, Дайки Шигеока е безотговорна шушомига.
Ще го видиш с Микако Табе. Там героят му много ще ти хареса, сигурна съм. Нищо общо с този, който описваш от сериала с Юрико-чан.

# 685
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Елеонора,ако ти кажем истината за корейските драми и реала ще се откажеш да гледаш.Повярвай, не ти трябва да знаеш. Наслади се на момента.
Няма проблем. Казвайте.

Прекарах няколко седмици в Сингапур и бях, меко казано, отвратена от начина на живот. Едно на ръка, че съм много висока, бозава, с лоша луничава кожа. Гледаха ме като полезно изкопаемо и на всяка крачка ми предлагаха начини да съм си оправела кожата. Scream Всичко за хиляди пари.

На връщане в Турските авиолинии ми идеше да разцелувам турските стюарди. Чак красиви ми се сториха. А Европа ... никога преди не ми бе изглеждала толкова готино зелена, с такъв чист въздух.


Снощи изгледах Forgotten с Канг Ха Нъл:
https://www.imdb.com/title/tt7057496/

Филмът е на Нетфликс и е добре направен.

Започнах Empire of Lust, защото е също е с Канг. Предполагам, че това е филмите изключения, където няма свян.

Канг играе много добре и ме е супер яд, че Джун-Ги не се снима в такива продукции.


Южнокорейците ще имат ужасни икономически трудности заради демографската си структура. Икономическите им показатели са моментни и направо се чудя, кога ли ще се сринат. Жалко!

# 686
  • MJF
  • Мнения: 8 591
E те корейците отдавна имат проблем като общество да срещнат модерното и архаичното, нормалното и ненормалното, легена и автоматичната пералня, туй последното най-образно казано Wink. От тук и тези показатели за самоубийства, разни здравни и козметични специфики и пр. Разбира се не само те. Но при тях защото е отдавна и хронично а при днешните обстоятелства такъв хроничен проблем само допълнително усложнавя "цялата работа".

Ммм , ето го нашия майстор значи. Hug.
Адаша Ши и той с маска, но при него поне е наложителна и от всичкия там прахоляк ,стърготини и други миничастици докато работи. Отивам в готварския при Тайна , че огладнях направо.

# 687
  • Мнения: 9 197
Прекарах няколко седмици в Сингапур и бях, меко казано, отвратена от начина на живот.
Живяла съм в Бангладеш и пред това Сингапур е рай.Дори в Мианмар ми се стори по-хубаво.

Корейците са ксенофоби,сексисти,консервативни и твърде патриахални.
Опитват се да живеят в остарели правила и норми,които явно са в разрес със желанията им,но го правят,защото са твърде зависими от това какво ще кажат хората,майката,бащата....
От икономика нищо не разбирам,но не мисля,че тя е опредеща за бита и културата им.
Освен това фенщината им граничи с лудост.

# 688
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Корейците са ксенофоби,сексисти,консервативни и твърде патриахални.

Мне, Гонг Ю не е такъв. И още една торба готини корейци ще извадим от списъка, нали?

# 689
  • Мнения: 9 197
Е,ти питаш за полубожества,това е една съвсем различна история.Innocent И Бини,защото за супермегагига севернокорейския войник си трябва отделна категория.

Ох,Гонг Ю се е снимал в реклама на бира и сега ме е страх,че могат да го обвинят в алкохолизъм,разврат и непристойно поведение Scream Joy

Общи условия

Активация на акаунт