Парфюмни размисли и страсти - 233

  • 46 870
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 034
Мили момичета, предложете някой сладък, тежичък парфюм, с нотки ванилия, плодови, ориенталски. Нещо подобно на любимите ми La vie est belle Lancome, Essence pure Dupont, Euphoria Calvin Klein.. Нещо секси, гурме 😊
Благодаря!

Flowerbomb Nectar:
https://www.fragrantica.com/perfume/Viktor-Rolf/Flowerbomb-Nectar-48062.html

Преди 2 дни отворих нова бутилка, а си мислех, че няма да го повтарям. Така ми влезе под кожата, не е истина.
Трайност 13+ часа. Тонката е просто вълшебна.

От скандалите класическият само Скандал май ми хареса, сега ще си викна една мостра на заг зодиак да видя какво са изфабрикували..
Иначе някой да предложи наистина добра имитация на La vie est belle? Пробвала съм на заг и на рефан - е, не го докарват, ама хич!  Имам си 15тина милиграма от оригинала(и си го пазя) та сравнението ми е буквално под носа..
Дайте нещо, което максимално се доближава 🤔💞

Бюджетен вариант са Софиите. Първата според мнения във Фрагрантика е много подобна на Ла Ви, но аз не мисля така.
Има разлика, но е хубав аромата.

Още по-добър е Sofia Love:
Стреляй на сляпо и се не бой.
https://www.fragrantica.com/perfume/Sofia-Vergara/Sofia-24605.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Sofia-Vergara/Love-31662.html

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 07:04 от Deziderata

# 661
  • Мнения: 3 033
Mon Guerlain edp Intense-парфюм на деня ...и на прекрасният месец декември 👠🍀

# 662
  • Мнения: 1 012
Бюджетен вариант са Софиите. Първата според мнения във Фрагрантика е много подобна на Ла Ви, но аз не мисля така.
Има разлика, но е хубав аромата.

Още по-добър е Sofia Love:
Стреляй на сляпо и се не бой.
https://www.fragrantica.com/perfume/Sofia-Vergara/Sofia-24605.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Sofia-Vergara/Love-31662.html

Може ли малко повече впечатления от двата парфюма на София? Отдавна са ми в полезрението и все не им идва времето... 😊

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 08:25 от bubanka

# 663
  • Мнения: 31 428
L'heure Bleue е пудрен аромат.

# 664
  • София
  • Мнения: 56
Jollie, аз го имам Pure Musk. 🙂
При мен няма дупета. 😄

# 665
  • Мнения: 2 465
За бабата - щом харесва рози - защо не пробвате Paris на YSL, моята баба - светла й памет, го обожаваше.

# 666
  • Мнения: 6 930
Привет!

Предварително се извинявам, ако не е точното място, но по-правилно не открих.

Избирам парфюм за баба ми и ми трябват мнения. Свел съм избора до следните:
- Perles de Lalique
- Arpège
- Aromatics Elixir
- L'Heure Bleue
- Mitsouko

Останал съм с вепчатление, че всички гореизброени аромати са доказани класики.

Кой от обаче от тях е най-безопасен за купуване на сляпо (знам, че е лоша идея, но нямам избор в случая)?
Баба ми не е взискателна и обича по-наситени аромати, но въпреки това предполагам, че някои от гореизброените може би ще ѝ дойдат малко в повече.

Щом баба ти харесва рози, с две ръце препоръчвам Love in Paris на Nina Ricci. Класическа, класна, елегантна роза + мускус и други цветя. Подходящ за по-зрели жени (но не бих казала, че е ретро или бабешки в никакъв случай) . Под 80лв в нотино е в момента.

Минавам и още да спомена (отново) Boss Bottled Oud. Ако търсите подарък за мъж, това нещо е убиец! Дълбок, опушен смолист ууд. Опияняващ! Имам едно шише, което се чудя дали да дам на баща ми, понеже не мисля, че бих могла да го нося, колкото и да харесвам, твърде мъжки е! Пръснах си на китката да го разнося отново, за да преценя дали би му харесал и.... това чудо издържа не знам колко пъти миене и направо търкане на кожата със сапун в рамките на повече от 24 часа, няма и няма махане, още е там! Много класен аромат! Мисля, че е някаква лимитка, макар и на няколко години, та може и да изчезне скоро, а е истинско съкровище.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 10:39 от tuali

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 7 075
Искам да вметна, че не всички възрастни жени харесват върли шипри,  алдехиди и ретро чудовища. Пък и имайте милост към околните от други поколения.  Stuck Out Tongue Winking Eye
Моята майка на 75г се влюби в  Lady vengeance и Tobacco Vanille . Не ги препоръчвам заради цената, въпреки че първият е много присъствена роза.

Моето предложение е Guerlain L instant edp (намира се за към 60 лв ) - наситен, топъл аромат с изключителна трайност , стои много класно без да е бабешки .

# 668
  • Мнения: 844
И моята майка се влюби в Tobacco Vanille, винаги знам кога се е прибрала малко преди мен 😅 целия вход ухае

# 669
  • София
  • Мнения: 1 379


Midnight Poison го има в Дъглас. Не помня цена.



В кой Дъглас го има?

# 670
  • Мнения: X
Днешните баби си имат модерен вкус повечето, да.
Моята майка (на 72) обожава L'Instant Magic, Euphoria и Omnia Crystalline ЕDP, които никак не са бабешки.
А на Хабанита много се мръщи и ме гледа лошо като я нося.

Къде има Midnight Poison и аз го търся?MaskSmile

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 12:42 от Анонимен

# 671
  • София
  • Мнения: 5 576
Euphoria много допада и на моята майка (която е на 65). Харесва ванилии много, сладки и гурмета също я влекат. Но това си е въпрос на индивидуален вкус. Не е до възраст според мен.
От изброените "бабички" аз бих избрала Ароматикс Еликсир (ако точно това е списъкът, от който трябва да се избира).

# 672
  • Мнения: 4 429
Да си повторя въпроса
Момичета и момчета помогнете ЛМ харесва и има Bleu Chanel , Terre de Hermes edp , DIOR Homme Intense , Dior Homme Cologne , BOSS Reversed като летен , та в тоя дух кой от трите да избера ?
Versace Pour Homme
Burberry The Beat
Hugo Boss Boss The Scent Private Accord
и
BOSS   Botled Aoud

Благодаря!

# 673
  • Мнения: 103
Здравейте!
Съпругът ми ме помоли да потърся мнения  или информация по-скоро.
Става дума за парфюма Montale Intense Cafe. Харесал е този парфюм и човека който на когото е му е казал, че  е  Montale Intense Cafe.
Да, но дали е този който е унисекс  е или друг не знаем:
https://parfium.bg/montale-intense-cafe-unisek-parfium-edp
Никъде не намирам тестерчета, а и по моловете няма Montale.
Вие имате ли идея кой би могъл да е парфюма или поне тестери от къде може да се намерят?
Мерси:blush:

# 674
  • Мнения: 7
Щом баба ти харесва рози, с две ръце препоръчвам Love in Paris на Nina Ricci. Класическа, класна, елегантна роза + мускус и други цветя. Подходящ за по-зрели жени (но не бих казала, че е ретро или бабешки в никакъв случай) . Под 80лв в нотино е в момента.
В Notino е 76 лева, а в MakeUp е 37. Това е огромна разлика. Notino ли са надули някои цени или другите магазини имат по-съмнителни произходи на парфюмите си?
Т.е. аз знам, че Notino по принцип си продават малко по-скъпо от повечето други онлайн магазини (Parifmo, Parfium и т.н.), но тук разликата е смазваща.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 13:16 от choco_pancake

Общи условия

Активация на акаунт