Как се прави ТИРАМИСУ???

  • 15 263
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 873
А като си купите маскрапоне за тирамису, намразвате тирамисуто, защото маскрапонето ви излиза златно. Аз затова тирамису не правя. Grinning
Добре де,за каква цена говорим?Отдавана искам да направя тирамису,но не съм виждала тук маскрапоне(или пък съм голям заплес,незнам... ooooh!),пък като казвате,че е скъпо... newsm78
Не е кой знае колко скъпо. 450 гр. = 15.00 лв.
Sick Sick Sick

# 16
  • Мнения: 6 243
Ванче, ще го правим ли тирамису-то, мила. Или гроздето е кисело  Wink Laughing

# 17
  • Мнения: 5 873
Ванче, ще го правим ли тирамису-то, мила. Или гроздето е кисело  Wink Laughing
ooooh!не знам дали ще доживея Crazy

# 18
  • Мнения: 901
Всъщност 500 г са 8 лв или 9 .. не са 15... има го в Била при крема сиренето и рикотата..........

# 19
  • Мнения: 5 873
Всъщност 500 г са 8 лв или 9 .. не са 15... има го в Била при крема сиренето и рикотата..........
Благодаря за уточнението.Ако навия съпружието... Tired

# 20
  • Мнения: 4 176
Всъщност съм правила тирамису преди 2 години. Купувала съм го от метро. Може да бъркам 2-3 лв., но надявам се да простите невниманието ми да запомня ТОЧНАТА цена.

Абе Ванче ти ако за едно сирене, ще навиваш твоя, какво остава за нещо от 20 ле. например. Joy

# 21
  • Мнения: 5 873
Сирене,сирене,ма и то с пари Joy

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 686
В сайта на Звездев има няколко вида ТИРАМИСУ. Просто влезте вътре и в търсачката към сайта напишете "Тирамису"....
Направи ми впечатление, че 1 от начините да не е толкова скъпо е:
Извара + заквасена сметана

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз съм правила с извара+заквасена сметана и става много хубаво. Peace

# 24
  • Мнения: 855
Не можах да го направя днес  Sad Трябва да купя това маскрапоне, нямам представа колко струва, но ако е 15лв  #Crazy , май ще си го поръчам на заведение  newsm78

# 25
  • Мнения: 4 176
Просто бъди сигурна, че в заведение няма да е с маскапоне. А и в къщи, ще си имаш цяла тава.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Всъщност 500 г са 8 лв или 9 .. не са 15... има го в Била при крема сиренето и рикотата..........
Аха и в Пикадили 500г е 7-8лв.

Някой май правеше фалшиво "тирамису". ..
Ето една рецепата, аз съм я копнала от Танита.

Тирамису(фалшиво)

1 ч.ч пудра захар
220гр крем сирене Филаделфия
2 ч.ч. т. сметана / 2 закв. сметани
1 ч.ч. гъсто кис. мляко, най добре да е изцедено
1 пакет бишкоти
една чаша кафе – експресо или нес

Пудрата захар се разбива със сиренето. 1 чаша и половина сметана се разбива с киселото мляко, докато стане на крем и малко по малко се прибавя крема от сиренето. Бишкотите се потапят в кафето и се редят в тортена форма, мажат се с крем, настъргва се шоколад или се поръсва какао, после пак се редят бишкоти напоени в кафе и отгоре крем. Оставя се в хладилника за един ден.
Разбива се останалата половин чаша сметана, намязва се тортата и се поръсва с какао.


Общи условия

Активация на акаунт