Тренировки в домашни условия - 102

  • 30 176
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 194
Аз свърших A little obsessed днес. За утре не знам какво ще вмъкна. Ако имам време може да отида на групова йога. Иначе ще стягам багаж за ски. Но май ни чака лошо време, та не знам какво каране ще падне.

Звезди, аз съм прибягвала до плетени ръкавички без пръсти в тренировка за крака, за да не ми се натъртват дланите. Едва ли съм отслабнала на китките от вълната. Важното е, че свършиха работа.

# 571
  • Мнения: 2 877
За днес - Core от Fit&Sleek Prenatal Physique с Лиа Сераго, която доста ме поизмъчи, така че мисля да я включвам поне веднъж седмично, за да поддържам коремните мускули в рамките на възможното. След нея - кръгова тренировка за горна част на тялото с Хедър Робъртсън.
https://youtu.be/_t8fJffsZzk
П.п. Преди няколко дни гледах първите серии на последния сезон на The Biggest Loser/всеки си има слабости и аз не съм изключение/ и с изненада разбрах, че Боб Харпър, който е водещ, е преживял инфаркт преди две години. Той беше голям привърженик на Crossfit тренировките, но явно прекомерните натоварвания трябва да се избягват след определена възраст.

# 572
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
П.п. Преди няколко дни гледах първите серии на последния сезон на The Biggest Loser/всеки си има слабости и аз не съм изключение/ и с изненада разбрах, че Боб Харпър, който е водещ, е преживял инфаркт преди две години. Той беше голям привърженик на Crossfit тренировките, но явно прекомерните натоварвания трябва да се избягват след определена възраст.
Ха, не си ли знаела за инфаркта му, Звезди!?! Мисля, че дори в тази тема го коментирахме, той беше/е много уважаван тук и тренировките му също!

# 573
  • Мнения: 2 877
Не, много се шокирах, още повече че е било малко след пускането на Blakc Fire. Аз дори сега си правя някои от бонусните му тренировки към Inside Out Method.

# 574
  • Мнения: 1 194
Той беше дал интервю, в което опровергава версията, че кросфит или палео храненето са допринесли за инфаркта, имал някаква генетична обремененост. Забравила съм подробностите.

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Той беше дал интервю, в което опровергава версията, че кросфит или палео храненето са допринесли за инфаркта, имал някаква генетична обремененост. Забравила съм подробностите.
А какво да каже? Това, от което си изкарвам хляба всъщност е бошлаф и недейте така. Ясно е, че факторите са комбинирани, не е само едно, но е и ясно, че човек, ако ще да яде най-здравословно, да тренира най-уникално, няма как да пребори времето. За мен тренировките и храненето, макар и да не са причина, не са му помогнали. За това и лично за себе си съм преценил, че не бива да се втелясва човек и да бъде краен, да се лишава, и всичко да му е на всяка цена. Не помага. Отделно, в днешния свят се оказва, че хората са много лесно манипулируеми и водени за носа, всеки шарлатанин може да си измисли теория и да си намери поддръжници, убедени в нейната сила. За това - всичко с мярка и много разум към всяко течение.
Аз ще тренирам сслед малко, надявам се, ще се отчета тогава.
Добавям ЛМ инвинсъбъл, тренировка 8 - 20 минути.,смятам довечера да направя нещо силово, може би на чичо Тони 22 минутната Хард Корпс. За сега може би така ще вървя, сутрин кратко, за да не пропускам, вечер кратко, за да има смисъл. Нещо, макар и в 5 да ставам сутрин, нещо много се мотам със закуски и четене на бг мама и все си Изяждам времето за 35 мин. тренировка.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 09:41 от luba_rizova

# 576
  • Мнения: 10 011
Много нетрениращи получават инфаркт.
Не е задължително да е от КросФита.
А и той тренира хора, и изглежда с нормална физика. Не е състезател все пак. Брои повторения и навиква клиенти. Аз си го обичам Боб, с него взех да влизам в крачка 2013та май беше...Heart

# 577
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Допълвам с Хард Корпс на Тони, Резистанс 1.
Дези, така е, крос фита не е причината, естествено, въпроса е, че не го е спасил или предотвратил, това коментирах аз - че хората се надяват, като ядат само зелени неща , био, расли на слънчеви склонове, или пък свободно пасящи говедца, без глутен, без ГМО, без въглехидрати, без нещо си, и без вкус, разбира се, и хоп, ще си увеличат живота, ще се предпазят от всякакви болести и въобще някакви тъпотии. Факт е, че трябва да се движи човек, трябва да се храни умерено, за да е възможно по-здрав, и това е, всичко друго са измислици премислици и зомбиране. Самия стрес, който някой си причинява с чуденето над чинията, с тръшкането, че не е успял да тренира, или не е вдигнал 100 кг., е по-лош от самото неправене на нещото. Каквото, няма да оправим света, де.
Хайде весела вечер на всички!

# 578
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Здравейте, мили момичета!
От скоро съм сред вашите редици, преди ходех редовно на пилатес, но в последно време не остава много време, затова започнах да тренирам у дома. 6 седмици тренирах с програмата на Руми Илиева, от днес започнах БР на Джилиан Майкълс, но се оказа, че не съм подготвена с ластик... Според инструкциите е необходим medium resistance cable, но аз въобще не мога да се ориентирам в предлаганото изобилие. Sad
Бихте ли ми помогнали - какъв точно ластик да си купя?
Благодаря!!!

# 579
  • Мнения: 2 877
Лита, на мен за нейните програми най-добра работа ми вършеше ластик със съпротивление от 8 паунда/на моменти трябваше да се кръстосва или да се  хваща за дръжките, но като цяло беше ок, освен при едно упражнение в тренировка от втория месец, където ми беше твърде трудно с него/. Моят е част от комплект, но може би се намират и индивидуално.
Днес - балет и пилатес. Загрях с 10 минути Metabolism Bootcamp от Gorgeous Core със Сюзън Боуен и продължих с една балетна тренировка за бременни, която всъщност е подходяща и за небременни на начално/средно ниво, ако се правят по-трудните варианти/бричовете ми още горят от нея/.
https://youtu.be/yvzdIySo6QE
Проверих за Боб. Явно е действително имал наследствена обремененост/склонност към образуване на липопротеин, който се свързва с холестерола/, но и диетата е допринесла, тъй като, доколкото разбирам, е спомогнала за образуването и отлагането на плаките по съдовете. За кросфита ми е трудно да преценя. При тези обстоятелства най-вероятно при всяко по-значимо натоварване или стрес би могло да се стигне до инфаркт.

# 580
  • Мнения: 1 194
И аз проверих днес от любопитство. Наистина е свързано с липопротеина. Милият сега е на хапчета и всяко физическо натоварване трябва да е одобрено от лекарите му. Казали са му, че с тази обремененост може да получи втори инфаркт до година, ако не взима мерки.
Как може да се обърне животът на човек.

Аз отчитам Total body core от A little more obsessed. Не знам аз ли съм набрала скорост, но не ми се стори толкова трудна, при все че е 45 минути и Отъм на няколко пъти плашеше, че не е лесна тренировка и е за хора минали 80 ДО.

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Добро утро!
За днес https://www.youtube.com/watch?v=ieKKFSLfTY4&index=1&list … yaIPwmhbjjQ_km55P - на Кристин Къри, която правя за първи път, въпреки че много я хвалите. Упражненията бяха много хубаво подбрани, много натоварващи, всяко едно удря цяло тяло. Но, не ми хареса, че бързаше, много бързо минава от едно в друго, така и не разбираш обяснява ли го , или почва да брои /оказваше се всеки път, че направо почва да брои, без да обяснява упражнението/, самите упражнения бройките ги правеше твърде бързо, а понеже аз си следя техниката и не можех с моето темпо да ги правя така бързо, а не ми се спираше постоянно да си допълвам бройките, отделно, тя работи през цялото време с едни гирички, които са леки за някои упражнения, за други път идват тежки, аз си ги сменях, което също ме караше да натискам бутона. Това не ми хареса, ама никак. Не знам дали ще повторя, макар и самата тренировка да е наистина много, много добра.
Вечерта няма да тренирам, че сме на софра.
Непо се губи …
Джери
Агент, исках да те питам как ти се вижда ефекта от гребането? Защото гребеш вече доста време и може да кажеш как ти се отразява на фигурата? Интересно ми е, нали развива цялото тяло и ми се ще да ми каже някой какво се получава …
Хайде лека!

# 582
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Тук съм. Но компа ми се развали, пиша само от телефона и ме мързи. А и правя едни и същи тренировки. Бавно,но славно. Изобщо нямам време за трениране всеки ден, както беше, когато го правех сутрин. Ако излезем някъде вечер, край! Не остава време за трениране. Правя по около 4-5 тренировки в седмицата. Даже по-скоро 4. Sad Като стане по-дълъг деня, ще пробвам пак сутрин да ги правя. Но сега не ми се става в тая тъмница.

# 583
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Благодаря, Звездичке! Flowers Hibiscus
Виждам, че в нашите магазини ластиците са в килограми. Съпротивление 8 паунда ще рече 3.6-4 кг ли? Сякаш такива варианти не съм срещала. Благодаря още веднъж!

# 584
  • Мнения: 4 406
Любче, тук съм, но се срамувам... От седмица вчера едни крака направих за 17 минути на Руми. Какво да се прави, първо един младеж ме отвлече към един курорт тук, после много силен, подранил цикъл. Май хлопа менопаузата!

Непо, и аз така, пък и телефона се повреди! Колко сме уязвими  бе нет!

Затръгвала съм за фитнес. Да видим крака или горна част ще правя!

Общи условия

Активация на акаунт