Чувство на безизходица

  • 2 402
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте. Честно казано не знам защо се ориентирах към това споделя публично проблема си, но всякаш няколко мнения биха ми помогнали да си избистря ума и да намеря подходящо решение за конкретната ми ситуация. На близо 28 години съм (зодия риби, ако има значение). Имам връзка с момиче (отново риби), което е 5 години по-младо от мен. Историята е доста дълга и тегава, но ще се опитам да бъда кратък и ясен.
- Познаваме се от малко повече от 2 години от нейната най-добра приятелка.
- Нейната най-добра приятелка имаше чувства към мен, но аз бях чисто приятелски настроен към нея, по-скоро имах симпатии към другото момиче.
- Започнах в началото на годината опити за среща, като бях отрязван с мотивите за чувствата на нейната приятелка.
- Вършейки ѝ дадена услуга, имаше момент на прилитане на искри, поговорихме и установихме, че не сме приятелски настроени един към друг.
- Известно време се дърпаше заради съвестта ѝ, но поради тези и предишни обстоятелства, тя игнорира своята приятелка и започнахме да излизаме.
- Тя не беше преодоляла афера с друго момче, което доста време пречеше на нещата, поради настоятелния контакт от него.
- След известно време усетих промяна от нейна страна в моя полза, но това беше на моменти.
- Изключително несигурна в чувствата си на моменти, днес може да е всеотдайна и да ти се радва, утре може да е дръпната и несигурна.
- Давам всичко от себе си по всякакъв начин, правя жестове и изненади, които я усмихват до уши, но всичко това е временно.
- Минава през труден период от живота си и неведнъж ми е казвала, че съм я улучил в грешен момент.
- Споделяла ми е, че съм ѝ идеал за мъж, но същевременно се държи дистанцирано.
- Правили сме доста неща заедно, инвестирали сме време за развлечения и пътувания.
- Напоследък е антисексуално настроена, не е на нужната вълна.
- Наскоро ми сподели, че не изпитва тръпка, но същевременно не иска да се разделим. Също и че си мислела допреди година, че е готова за следващата крачка, а сега все едно имала да живее все още и да прави глупости, каквото и да означава това. Никога не съм я ограничавал или съм й забранява каквото и да е, не съм такъв тип.
- Опитвам се да съм максимално толерантен, но това нещо ме изяжда, кара ме да се чувствам много напрегнат, тъжен и се затварям в себе си. Опитвам се да я разбера и да ѝ окажа подкрепа, но понякога просто не ме допуска в личното ѝ пространство.

На кръстопът съм, загубена кауза ли съм, веднъж показал колко много държа на нея. Споделял съм ѝ, че я обичам, но тя никога не е изричала това. Понеже съм интуитивен съм я усещал, че и тя в дадени моменти е хлътнала, но в други пък все едно никога не е било това. Не съм човек, който лесно загърбва нещо, което е започнал. Лошото е, че и тя е интуитивна и ме усеща, когато не се чувствам добре, макар че на моменти доста добре се справям. Ще съм благодарен на всякакви мнения по темата, благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 02:53 от insidepeace

# 1
  • Мнения: 758
Мисля, че ако временно се отдръпнете от връзката, това ще я отрезви и ще си даде сметка какво може да изгуби. От това, което описвате, ми прилича в нея още да има емоционален антагонизъм. Но Вие също го усещате, затова търсите решение, поне така ми се струва.

# 2
  • Канада
  • Мнения: 264
Тя ти го е казала директно, а ти още се чудиш. Не я привличаш, не е влюбена, но сигурно осъзнава, че имаш много хубави качества, ласкаеш я с чувствата си и за това не те пуска.
На години е малка. Смятам, че не е готова за сериозна връзка.
И аз мисля, че трябва да се отдръпнеш.
Дай си почивка от тези отношения и виж как ще реагира.

Допълвам- може би малко я задушаваш с чувствата си.
Преди да се омъжа, излизах с мъж зодия риби - беше много хубав младеж, но страшно бързо загубих интерес. Ти се държиш точно като него. Simple Smile- обсебващ. Така поне изглежда от описанието.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 04:17 от Deep Blue Sea

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
- Не иска да прави секс с теб.
- Иска да си живее живота и да прави глупости.

Какво още има да се чудиш? Тази връзка е приключила.

# 4
  • Мнения: 1 376
Не те харесва. Противно на мъжкото мнение, жените знаят ако не искат даден мъж, но често ги е страх да си признаят открито от притеснение и предразсъдъци.

# 5
  • Мнения: 3 770
На първо четене виждам, че ти си влюбен и наливаш ли наливаш в тази връзка. На нея не й пука много за тебе, но й харесват вниманието и жестовете ти, а междувременно се оглежда се за нещо по-добро (превеждам ти израза й - искам да се наживея).

Появил си се в момент, когато е преодолявала разочарование, хванала се е за тебе като удавник за сламка и може би това е фактор, който не й е позволил да погледне на теб с други очи, а сега вече е късно.

На твое място бих прекъснала тази връзка веднага. То ясно, че мача е свирен, но поне ти като сложиш точката няма да се чувстваш толкова набутан.

# 6
  • Мнения: 6 166
Малко се отдръпни. Накарай я тя да се постарае да те изненадва. Ако само ти даваш изненади, тя ще стои при теб докато си й удобен.

# 7
  • Мнения: 661
Започнал си, да ставаш зависим емоционално, и тя го вижда, и е започнала да те смята вече за даденост..Покажи характер,и себеуважение...В такива ситуации, е най добре да се отдръпнеш..Или ще се отдалечите повече, или ще се сближите повече...Тя очевидно , не знае какво иска,малка е , живее й се..Отдалечи се от нея..Ако нещо е писано,то ще стане..Повярвай,ако разсъждаваш  по моят начин,, много нерви ще си спестиш в живота...

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
Удобен си и те използва. Чувства няма, само симпатии.

# 9
  • Мнения: 6 622
Пробвай да се отдръпнеш, ако има чувства към теб ще се опита да се сближите, ако не ще се разделите. Така или иначе нищо не губиш.

# 10
  • Мнения: X
Удобен си и те използва. Чувства няма, само симпатии.

Звучи, като да си номер 3 или 4 в списъка й.
Ако я изчакаш да се наживее (разбирай нак*рвее) 5-6 години, през това време тя ще търси нещо по-добро за себе си, а тичаш като някой гей-лакей след нея. След време като опциите и намалеят и все още не е намерила принца, може и да те огрее като компромисен вариант. Помисли си дали такава е добра партия за който и да било мъж с достойнство и дали ще жертваш времето си за някой, на който не си му приоритет.

Такива хлътнали мъже са най-лесни за манипулиране, а тази звучи като хитруша и от тия, дето твърдят, че  "не са такива".

Изглежда, че ти ги проумяваш нещата, но не се доверяваш на интуицията си и искаш външно потвърждение. Вслушай се в съветите ти ги дадоха вече в темата, аз се съгласявам с всички.

# 11
  • Мнения: 174
Здравей,
искам да коментирам някой неща, които ми направиха впечатление в историята ти.

- Тя не беше преодоляла афера с друго момче, което доста време пречеше на нещата, поради настоятелния контакт от него.
Сега ти ще влезеш в тази роля. Повечето момичета имат един и същи шаблон по който започват връзка и прекратяват такава.


- Напоследък е антисексуално настроена, не е на нужната вълна.
- Наскоро ми сподели, че не изпитва тръпка, но същевременно не иска да се разделим. Също и че си мислела допреди година, че е готова за следващата крачка, а сега все едно имала да живее все още и да прави глупости, каквото и да означава това.

Ако трябва да го преведа от 'женски' език на нормален означава:
 - Искам да правя секс с мъж, с който по принцип не трябва.

insidepeace, имаш много да учиш за жените и тяхната сексуалност. Препоръчвам ти да прочетеш "Land of the Losers", ако не може сам да си я намериш - пиши ми на лично.

Отностно какво да правиш, от тук нататък. Седни и си помисли за следните две възможностти:
1. Какво ще правиш, ако утре се разделите ?
2. Какво ще правиш, ако продължите връзката ?

Направи 2 списъка. Намери общото между тях и прави само него !

# 12
  • Мнения: 13
Хм, може би трябваше да допълня някои неща.
- Тя е доста директен човек, ако има нещо да казва не си криви душата. Това ми обяснява, че самата тя наистина не знае какво иска.
- Аз съм ѝ първата по-сериозна връзка, досега е имала 2-3 месечни забежки максимум.
- Много неща с мен са ѝ за пръв път.
- Тези неща обясняват до голяма степен според мен нейното задържане. Ако имаше афери или желание за други мъже, щеше да ми го каже в прав текст. По характер е изключително благ човек, без излишна драма и без глупости. За сефте имах такава връзка, в която да няма нито един скандал, само леки спорове.
- Споделяла ми е, че за пръв път вижда такова внимание от мъж.
- Темата за наживяването, антисексуалността и липсата на тръпка бяха обсъдени последната седмица. Бяхме на почивка в чужбина и я усещах отчуждена. Още тогава повдигнах темата затова дали изобщо я привличам, но тя каза че не е там проблема. За приоритетите е така, не съм на първо място. На първо място в момента е нейното развитие, тъй като както казах в момента е в труден период.
- След като се върнахме от почивката (няколко дена), кажи-речи не сме се чували. Отидох само да ѝ върна забравени вещи от почивката с една роза, но я сварих с родителите ѝ да бързат за някъде. Нито си пишем, нито се чуваме, аз не съм лепка и не обичам да се чувствам като навлек.

В крайна сметка и на мен ми се струва най-разумно да се отчуждим за известно време и да видим какво ще се случи. Готов съм и на най-лошото, не ми е за сефте подобна ситуация за съжаление, просто не исках да минавам на режим риплей...

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 08:54 от insidepeace

# 13
  • Мнения: X
Ти ли пое разходите за почивката или си ги поделихте?

# 14
  • Мнения: 13
Ти ли пое разходите за почивката или си ги поделихте?
Никога или много рядко ме оставя аз да плащам. Напротив, поема инициатива и много често тя ме е покривала, като и аз връщам жеста естествено.

Общи условия

Активация на акаунт