Суеверия по време на бременност

  • 2 835
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
И се подствигвах, и криех, че съм бременна... Сина ми не само не е ням, ами и има сериозна вероятност скоро аз да оглушея от него 🤣

# 16
  • Мнения: 148
Нито съм суеверна, нито вярвам в разни глупост, дори съм се изумявла на това, което правят някой бъдещи майки. Но по време на бременността ми едно куче много ме изплаши. Несъзнателно си закрих корема с ръка. Сега дъщеря ми има белег там. Не знам съвпадение ли е или....
Продължавам да не вярвам и си изведох детето на разходка на третия ден Smiley

# 17
  • Мнения: 4 660
Суеверието е по-скоро когато се уплашиш и внезапно се пипнеш някъде по тялото, съответно бебето ще има родилен белег на това място. Може и да ви се струва измислица, но има хора с такива белези. Включително и аз.
Моето бебе има белег на гърба със форма на гроздето което скрих когато чух че някой идва в кухнята. Незнам защо го направих но определено се бях уплашила.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Дъщеря ми има пигментно петно на хълбока с неправилна форма, която не мога да определя каква е, обаче не помня да съм се плашила от чудовища с неправилна форма или от облаци примерно. Sunglasses

Няколко идеи по-нагоре от суеверията - бебето на една приятелка има ингвинална херния, за която и пуснали мухата, че е от плач, и тя сериозно се шашкаше дали не е виновна тя, че го е оставила един-два пъти да плаче. Като попитала лекаря, той и казал: "Има ли бебе да не плаче". Та в тая връзка - има ли бременна да не се пипне някъде цели девет месеца и как така белезите избират при кои деца и на кое от пипнатите места да излязат?

# 19
  • East Coast
  • Мнения: 333
............., обаче не помня да съм се плашила от чудовища с неправилна форма или от облаци примерно. Sunglasses

Smiley Smiley  Това много ми хареса!

.. Аз имах черен котарак ( много красив, със зелени очи) всеки път когато ми " минеше път"  ми беше добър ден Relaxed
Омъжих се петък.... 13ти

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 117
Всеки вярва в каквото си иска.
Не можем да натрапваме мнението си !
Аз самата предпочитам да вярвам, за всеки случай.
И двамата с брат ми имаме родилни белези, аз на картоф (майка ми работела в кухня), а брат ми на малина(майка ми крадеше понякога от малините на съседите, като и се прияде). Самата тя не е можела да говори до 3 г. възраст, а баба ми до последно е криела, че е бременна. Косата си като не я отрежа 9 месеца какво ще стане ?
Аз сама за себе си съм преценила, че след като моите родители са успели да се въздържат от тези неща, защо аз самата да ги правя?

# 21
  • Мнения: 2 515
Косата си като не я отрежа 9 месеца какво ще стане ?
По тази логика, като не я подстригваш, ще цъфти и ще се заплита постоянно. Така ще се оплете и бебето в пъпната връв.
За всяко действие може да има и суеверие. Не си утежнявайте бременността, а си живейте живота, за да родите спокойни бебета.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 117
Косата си като не я отрежа 9 месеца какво ще стане ?
По тази логика, като не я подстригваш, ще цъфти и ще се заплита постоянно. Така ще се оплете и бебето в пъпната връв.
За всяко действие може да има и суеверие. Не си утежнявайте бременността, а си живейте живота, за да родите спокойни бебета.

Обикновено се подстригвам два пъти годишно и косата ми не цъфти. С 3 месеца повече няма да цъфне и върже.
Самият доктор ми каза да не си боядисвам косата до 12 г.с,а след това с безамонячна боя. Акушерката ми каза, че било бабени диветини.
На доктора или на акушерката да вярвам?

# 23
  • Мнения: 2 515
Боядисване или подстригване ти е забранил доктора? Че аз останах с впечатлението, че говорим за подстригване по-горе? Simple Smile

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 117
Докторът ми забрани боядисване, но акушерката каза, че това е суеверие и не е вярно.

# 25
  • Мнения: 10 813
Боядисвах се всеки месец, както преди да забременея. Няма вариант да спра да се боядисвам просто Grinning Добре сме всички. И се подстригвах, момиче е Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
За боядисването не е суеверие. Освен че лекар е малко вероятно да даде суеверен съвет, няма много логика суеверието да важи само за амонячните бои или само до 12-та седмица. Wink
Твърди се, че някои бои може да съдържат вещества, които евентуално да не влияят съвсем добре на плода. Макар че едва ли за някое и друго боядисване можеш да поемеш толкова от тези вещества, които и да са те. Много бременни се боядисват и няма последици. Все пак аз, ако мога, бих спряла или намалила боядисването в начална бременност, пък и в по-късна. В моя случай не съм се боядисвала, харесвам си оригиналния цвят, скубя единичните бели косми и нямам опит.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 11:31 от Магдена

# 27
  • Мнения: X
Около мен има много деца и поне 3 от тях проговориха след 3 години, като майките не са крили бременността си. Дори напротив- тръбяха и натрапваха нон-стоп на всеки срещнат положителните си тестове. Но това не е важно... Много по-любопитно ми е как изглежда родилен белег с форма на картоф?

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Интересна тема...
Моят син също се роди с увита пъпна връв и да,бях прескачала доста кабели.Има и родилен белег на едното краче,май там съм се хванала,когато паднах бременна в почти 8 месец.За подстригването знам, че ако жена си реже косата през бременността ще роди момиче (колко е вярно не знам,но аз не съм се подстригвала,то и без да съм бременна го правя най-много веднъж годишно,защото просто нямам нужда,косата ми не цъфти и не се къса,).За боядисването има резон-ако се окажеш алергична може голяма беля да стане.

# 29
  • Мнения: 109
Това се случва, когато хора с ниска обща и съответно-здравна култура, търсят обясбение за "феномени", които явно надхвърлят интелектуалния им капацитет.

Аз се уплаших от пиратка която излетя покрай лицето ми и гръмна, бях в 3 месец, сега съм в 8 и ми излезе кафяво петно на корема, незнам дали на бебка ще и излезе също.. Но мисля, че това с уплаха важи!

Общи условия

Активация на акаунт