Суеверия по време на бременност

  • 2 796
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Това се случва, когато хора с ниска обща и съответно-здравна култура, търсят обясбение за "феномени", които явно надхвърлят интелектуалния им капацитет.

Аз се уплаших от пиратка която излетя покрай лицето ми и гръмна, бях в 3 месец, сега съм в 8 и ми излезе кафяво петно на корема, незнам дали на бебка ще и излезе също.. Но мисля, че това с уплаха важи!

Аз вече започвам да се притеснявам за собственият си интелект... Пак нещо не разбрах- пиратка покрай лицето си е стряскаща- уплаха тук е ясен. Ама каква е връзката с петно на корема месеци по-късно? Обсъдихте ли темата с лекар или заключихте, че е от пиратката?

# 31
  • Мнения: 109
Това се случва, когато хора с ниска обща и съответно-здравна култура, търсят обясбение за "феномени", които явно надхвърлят интелектуалния им капацитет.

Аз се уплаших от пиратка която излетя покрай лицето ми и гръмна, бях в 3 месец, сега съм в 8 и ми излезе кафяво петно на корема, незнам дали на бебка ще и излезе също.. Но мисля, че това с уплаха важи!

Аз вече започвам да се притеснявам за собственият си интелект... Пак нещо не разбрах- пиратка покрай лицето си е стряскаща- уплаха тук е ясен. Ама каква е връзката с петно на корема месеци по-късно? Обсъдихте ли темата с лекар или заключихте, че е от пиратката?
Петното го забелязах няколко дни след случая с прираткатаи от тогава става по- голямо. Попитах АГ и той ми каза,  че може да съм се стреснала нещо.... Но на кожен не съм ходила

# 32
  • Мнения: X
Аз, лично, съм човек с дебелашко чувство за хумор и не бих имала проблем с това, но съм сигурна, че много жени в тази ситуация не биха посетили повторно АГ, което открито се подиграва с пациентите си.
Без значение колко му се занимава и кой стои срещу него, лекар няма право да дава подобни "експертни" мнения, именно защото все някой ще му повярва. Ей така тръгват подобни легенди и митове...

# 33
  • Мнения: 580
Имах приятелка с розови петна по краката, до коленете. Майка ѝ отишла на гости на своя братовчедка. Историята на кратко: Майка ѝ не знаела, че в апартамента има котка. Котката ѝ се отъркала на десния крак цялата, а левия само с опашката близо до глезена. Майката се уплашила много. Момичето точно там имаше петна. Дали е съвпадение, не знам. Познавам и други. Бременна паднах зимата на леда. Дъщеря ми има белег там, където се ударих. Това съм склонна да вярвам. За голямата, лелята на ММ ми прави "тест" за пола. Винаги познавала. До последно беше убедена, че ще е момче. Не съм ѝ казвала, че се подстригвах. Ще каже, че "съм му отрязал чурката", както обясняваше 😁

# 34
  • Мнения: 168
Това с подстригването едва ли значи че ще се роди момиче. Полът е зададен още от момента на забременяване, а тогава няма как да знае дали майката ще се подстригва или не .
Но това за стреса и белезите го вярвам. Доста примери в живота си съм виждала. И все да са съвпадения ... Не вярвам.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Ама те пък някои други хора са виждали много подстригвали се бременни, родили момичета, и обратно.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 117
За подстригването знам, че му се реже късмета, а не чурката.

# 37
  • Мнения: 13 079
Ма разбира се, че ще му отрежеш и късмета и чурката и каквото още се сещаш. Само да не забравите и космите на ръцете и краката, щото нали и те растат, не ги махайте, че не се знае какво ще му отрежете. 😂😂

# 38
  • Мнения: 6 411
Искрено се смях Joy добре, че като бях бременна не съм ги и чувала подобни суеверия. Само това за подстригването майка ми ми го каза Rolling Eyes явно е доста разпространено.

Общи условия

Активация на акаунт