Трудов стаж. Съвет

  • 4 041
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тотална сбъркана е системата според мен и за пенсии и за комисии и за данъци.

# 76
  • Мнения: 1 760
Да, така е. Работила съм от 1992 до 1999 година и се оказа, че не са ме осигурявали. Това са изгубени години за стаж. От сегашното ми положение трябва да съм 72 годишна и да работя без да прекъсвам, за да получа пенсия. Кауза пердута  и не- мерси! Нямам намерение да наливам повече пари в този продънен чувал. За себе си съм взела най-доброто решение за осигуряване на старините. Имам застраховка живот с инвестиционен план. Парите са си мои и аз си ги управлявам.
Ето една доста подробна статия за това на какво дередже сме и ще бъдем.

https://cutt.ly/hreoK78

# 77
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да, така е. Работила съм от 1992 до 1999 година и се оказа, че не са ме осигурявали. Това са изгубени години за стаж. От сегашното ми положение трябва да съм 72 годишна и да работя без да прекъсвам, за да получа пенсия. Кауза пердута  и не- мерси! Нямам намерение да наливам повече пари в този продънен чувал. За себе си съм взела най-доброто решение за осигуряване на старините. Имам застраховка живот с инвестиционен план. Парите са си мои и аз си ги управлявам.
Ето една доста подробна статия за това на какво дередже сме и ще бъдем.

https://cutt.ly/hreoK78


Докато и това не се окаже пирамида...

# 78
  • Мнения: 54 435
Изобщо не бих разчитала на застраховка.
Тя е по-скоро, ако умра, да има за наследниците, не за мен, в случай, че доживея срока.

# 79
  • Мнения: 1 760
Явно не сте запознати с материята. Продължавайте да си внасяте за "пенсия". Само не мога да разбера, ако се продължава по същия модел кой ще ви изкарва парите за големите пенсии, на които се надявате. Ромите? Не мисля.

# 80
  • Мнения: 54 435
Много сме запознати даже.

# 81
  • Мнения: 1 760
Много моля някой да ми разясни кой ще плаща пенсиите след 20 години.

Последна редакция: вт, 24 дек 2019, 10:04 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 82
  • Мнения: 54 435
На този въпрос едва ли някой може да ти отговори, камо ли пък аз.
Може и да няма пенсии, знам ли?
Но тъй като съм ощетена от дългосрочни застраховки, не им вярвам повече, отколкото на пенсиите.
И на мен ми обещаваха големи суми, а накрая взех колкото за едни дънки. Crazy

# 83
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Без да съм запозната със застраховки и тн пиши ми на лични ще ти дам подробности ми звучи като поредната измама. Лично аз никога не бих избрала нещо важно свързано с осигуряване чрез лични съобщения в форум Simple Smile .

# 84
  • Мнения: 54 435
И тук ще ти кажа, не е тайна.
Внесох еднократно сума, колкото поне 5 заплати, не помня точно, че беше преди деноминацията. И уж, според тогавашните лихви, за 11 години, тези пари трябваше не само да ги спестя, да имам покрити рискове, ами в края на срока да нарастнат до милион. Така ги сметнаха. В ДЗИ, не някоя частна пирамида.
Още си пазя бордерото, изплатиха ми цифром и словом 90 лв. Crazy Това е било някаква много малка част от заплатата ми към момента. Чиста загуба.
А какво ще стане след 20-30, никой не може да предвиди.

# 85
  • София
  • Мнения: 16 036
Амчи то дънките много луксозни за 90 лв.
Сега сериозно никой никога не може да осигури бъдещия сигурен и нарастващ доход. Обещанието, съобразно изискванията на КФН може и  да се спази. А на къде ще върви пазара след години няма как да знаем.
 Въпрос на търговия - търсене и предлагане на борсови инструменти. Няма как ако SP или Дакса да си го купил на напр. 100 Е и като спадне на 65 Е да спечелиш. Подобно е и с другите инструменти, в които инвестират фондовете. Обезценяването на дяловете не е свързано с купона на Биг Бос с млади курвулети на Сейшелите.

Подобни зарибявки имаше и при соца, има ги и сега. Като се активизарат да си пишем на лични и да си споделим ми е ясно. Въпросната е на % и дебне за канарчета.

Общи условия

Активация на акаунт